Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pax Dei (PC)
OkładkaPax Dei (PC)

Pax Dei PC

Pax Dei to fantasy MMORPG, w którym nie znajdziemy postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję. Cała ekonomia opiera się więc na graczach. Wśród twórców tytułu znajduje się Reynir Hardarson, który wcześniej pracował nad EVE Online.

RPG | fantasy | MMORPG | sandbox | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pax Dei Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Mainframe Industries wydawca: Mainframe Industries Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pax Dei to MMORPG kładące duży nacisk na funkcje społecznościowe. Za opracowanie tytułu odpowiada debiutujące studio Mainframe Industries. Reżyserem kreatywnym odpowiedzialnym za projekt jest natomiast Reynir Hardarson, który w przeszłości pracował nad EVE Online.

Fabuła

Pax Dei przenosi nas do świata low-fantasy inspirowanego średniowieczem. W miejscu tym natrafimy na wiele nadnaturalnych istot, takich jak duchy. Dodatkowo skrywa on wiele lochów, w których ukryte są cenne skarby oraz sekrety z przeszłości tego świata.

Produkcja nie posiada żadnej osi fabularnej. Wszystkie zadania, jakie przyjdzie nam wykonać, są natomiast zlecane przez innych graczy.

Mechanika

Pax Dei to MMORPG w całości pozbawione postaci niezależnych. Oznacza to, że tytuł opiera się tylko i wyłącznie na graczach oraz ich wzajemnych relacjach. Gra nie narzuca nam konkretnej roli. Możemy więc wieść spokojne życie, w którym specjalizujemy się w zdobywaniu surowców i wytwarzaniu przedmiotów lub szukać przygód eksplorując świat.

Sam kraina również początkowo ma być pozbawiony jakichkolwiek osad. To naszym zadaniem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca i wybudowanie wszystkich niezbędnych do funkcjonowania budynków. Oczywiście należy również przyciągnąć do miasta ludzi, którzy będą zapewniać podstawowe usługi.

Istotną rolę w przygodzie odgrywa również walka. Świat zamieszkany jest przez różne niebezpieczne stworzenia. Dodatkowo należy mieć również na uwadze, że nie każdy napotkana osoba będzie mieć do nas przyjazne nastawienie.

Tryby gry

Pax Dei oferuje jedyne rozgrywkę wieloosobową.

Kwestie techniczne

Pax Dei powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Pax Dei: 12+