Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Control II (PC)
OkładkaStar Control II (PC)

Star Control II PC

Gra uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych gier w historii przemysłu komputerowego. SC2 to połączenie przygodowej strategii z elementami gry zręcznościowej, z akcją rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej.

Strategiczne | science fiction

Star Control II Premiera PC

23stycznia1992

producent: Accolade wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych gier w historii przemysłu komputerowego. Star Control II to połączenie przygodowej strategii z elementami gry zręcznościowej, z akcją rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej. Zaprezentowany w grze wszechświat przedstawia się naprawdę imponująco. Składa się on bowiem z ponad 3000 planet znajdujących się w 500 systemach gwiezdnych. Kosmos nie jest oczywiście opustoszałym miejscem – zamieszkuje go 18 obcych ras, z którymi możemy nie tylko walczyć, ale także handlować.

Gra oferuje nam możliwość stworzenia swojego statku admiralskiego, a także całej kosmicznej eskadry. Każdy pojazd opisany jest szeregiem dokładnych parametrów takich jak: przyspieszenie, uzbrojenie, szybkość, siła ognia, czy ilość załogi i rezerwa paliwa. Ekspedycje na nieznane planety i podróże galaktyczne to sedno piękna tej wspaniałej produkcji. W rozgrywanej kampanii możemy teoretycznie latać, gdzie nam się żywnie podoba, a jedynym ogranicznikiem jest zapas paliwa. Tryb bitew, nie różni się zasadniczo od tego, co prezentowano w pierwszej części gry – walka przypomina zręcznościowe strzelanie na kształt Asteroids.

Niestety, czas robi swoje i gra tworzona z myślą o komputerach z 80286 (12 lub 16 MHz) na pokładzie (grafika - 256-color VGA), siłą rzeczy nie może zrobić piorunującego wrażenia na dzisiejszych graczach. W 1992 roku SC2 zachwycał m.in. wspaniałej jakości i bogato zróżnicowaną ścieżką dźwiękową. Oczywiście wówczas był to prawdziwy hit i tak też należy tą grę zapamiętać.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Control II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Control II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286/16MHz
  • 1MB RAM