Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Control II (PC)

Star Control II PC

Gra uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych gier w historii przemysłu komputerowego. SC2 to połączenie przygodowej strategii z elementami gry zręcznościowej, z akcją rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej.

Strategiczne | science fiction

PC Windows
Okładka Star Control II (PC)

producent: Accolade

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia1992

Gra uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych gier w historii przemysłu komputerowego. Star Control II to połączenie przygodowej strategii z elementami gry zręcznościowej, z akcją rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej. Zaprezentowany w grze wszechświat przedstawia się naprawdę imponująco. Składa się on bowiem z ponad 3000 planet znajdujących się w 500 systemach gwiezdnych. Kosmos nie jest oczywiście opustoszałym miejscem – zamieszkuje go 18 obcych ras, z którymi możemy nie tylko walczyć, ale także handlować.

Gra oferuje nam możliwość stworzenia swojego statku admiralskiego, a także całej kosmicznej eskadry. Każdy pojazd opisany jest szeregiem dokładnych parametrów takich jak: przyspieszenie, uzbrojenie, szybkość, siła ognia, czy ilość załogi i rezerwa paliwa. Ekspedycje na nieznane planety i podróże galaktyczne to sedno piękna tej wspaniałej produkcji. W rozgrywanej kampanii możemy teoretycznie latać, gdzie nam się żywnie podoba, a jedynym ogranicznikiem jest zapas paliwa. Tryb bitew, nie różni się zasadniczo od tego, co prezentowano w pierwszej części gry – walka przypomina zręcznościowe strzelanie na kształt Asteroids.

Niestety, czas robi swoje i gra tworzona z myślą o komputerach z 80286 (12 lub 16 MHz) na pokładzie (grafika - 256-color VGA), siłą rzeczy nie może zrobić piorunującego wrażenia na dzisiejszych graczach. W 1992 roku SC2 zachwycał m.in. wspaniałej jakości i bogato zróżnicowaną ścieżką dźwiękową. Oczywiście wówczas był to prawdziwy hit i tak też należy tą grę zapamiętać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Star Control II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Control II

PC Windows

Rekomendowane: PC 286/16MHz, 1MB RAM

Plotki o duchowym spadkobiercy Star Control
Plotki o duchowym spadkobiercy Star Control

wiadomość29 czerwca 2010

Serwis Superannuation zajmuje się tropieniem wniosków rejestracyjnych składanych przez wydawców, na podstawie których możemy często poznać, nad czym pracują dane zespoły na długo przed oficjalnym ujawnieniem ich projektów. Najnowsze wieści powinny obudzić nadzieję u wszystkich graczy ciepło wspominających wspaniałą serią Star Control.

Stardock chce kontynuować Star Control i Master of Orion

wiadomość18 listopada 2008

Z pewnością większość z nas firmę Stardock Systems kojarzy jako autorów turowej strategii Galactic Civilizations i wydawcę Sins of a Solar Empire. Sympatię fanów elektronicznej rozrywki zyskała też przez swoje liberalne podejście do graczy - w czasach coraz to wymyślniejszych zabezpieczeń antypirackich zrezygnowała z nich całkowicie, to również jej inicjatywą było opublikowanie karty praw gracza.

Powrót Star Control?

wiadomość14 kwietnia 2006

Od wydania ostatniej, trzeciej części sagi Star Control, minęła już prawie dekada. Jednak jak się okazuje, pamięć o tej grze nie została pogrzebana - wprost przeciwnie, Star Control ma szansę ponownie podbić serca graczy. Developer dwóch pierwszych tytułów serii, firma Toys For Bob, chce bowiem ponownie przeżyć przygodę ze Star Control.