Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry zręcznościowe wydane w 1992 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Ugh!
Ugh!

Zręcznościowe 8 sierpnia 1992

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w rolę prehistorycznego taksówkarza, przewożącego pasażerów z jednej jaskini do drugiej. Naszym zadaniem jest przebrnięcie przez 69 plansz i zarobienie odpowiedniej ilości pieniędzy dla naszej ukochanej.

PC

Electro Man
Electro Man

Zręcznościowe 21 lutego 1992

Gra Electro Body (w Stanach Zjednoczonych wydana pod nazwą Electro Man) została opracowana przez krakowskie studio xLand, znane m.in. z takich produkcji jak Robbo czy Heartlight.

PC

Titus the Fox: To Marrakech and Back
Titus the Fox: To Marrakech and Back

Zręcznościowe 11 kwietnia 1992

Titus the Fox: To Marrakech and Back to klasyczna platformówka, która poprzez uwzględnienie w niej postaci tytułowego lisa jako głównego bohatera, stała się niemal wizytówką firmy Titus Interactive (założonej przez Herve’a i Erika Caenów – późniejszych twórców potęgi Interplay).

PC

Die Hard 2: Die Harder
Die Hard 2: Die Harder

Zręcznościowe 12 lipca 1992

Po raz drugi John McClane znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie. Oczekując przylotu swojej żony do Waszyngtonu, policjant jest świadkiem interwencji terrorystów, pragnących opanować lotnisko i domagać się okupu za dużą ilość zakładników.

PC

Cool Croc Twins
Cool Croc Twins

Zręcznościowe 12 kwietnia 1992

Cool Croc Twins to gra zręcznościowa opracowana przez studio Arcade Masters, w której wcielimy się w rolę jednego z krokodylów rywalizujących o serce pięknej Daisy Crocette. Zarówno Punk, jak i Funk muszą przebrnąć przez sześćdziesiąt przygotowanych przez autorów programu poziomów, wykazując się odwagą i sprytem. Bracia bliźniacy mogą też wykonać zadanie wspólnie, jeśli do zmagań w Cool Croc Twins zaprosimy drugą osobę.

PC

Alcatraz
Alcatraz

Zręcznościowe 1 stycznia 1992

Alcatraz to duchowy spadkobierca gry Hostages, której główni bohaterowie – świetnie wyszkoleni komandosi – musieli unikać świateł poszukujących ich reflektorów. Tym razem nasi podopieczni przechodzą do pełnej ofensywy, a ich celem będzie wydostanie tytułowej wyspy z rąk narkotykowego barona.

PC

Night Raid
Night Raid

Zręcznościowe 23 kwietnia 1992

Night Raid to zręcznościowka, będąca klonem popularnego w latach osiemdziesiątych programu o nazwie Paratrooper. Gracz wcieli się w rolę artylerzysty obsługującego działo przeciwlotnicze, które nagle zostało zaatakowane przez liczne oddziały wroga.

PC

Jill of the Jungle
Jill of the Jungle

Zręcznościowe 12 maja 1992

Jill of the Jungle to zręcznościówka, w której musimy doprowadzić tytułową Jill do muchomorowego gaju. Nasza droga wiedzie przez pełną niebezpieczeństw krainę, zamieszkaną przez takie stwory jak gigantyczne mrówki, węże, czy kraby. Bohaterka nie jest bezbronna i w walce z przeciwnikami może korzystać z różnych rodzajów broni oraz umiejętności transformacji w zwierzęta.

PC

Luigi & Spaghetti
Luigi & Spaghetti

Zręcznościowe 23 maja 1992

Inwazje z kosmosu to w grach komputerowych rzecz codzienna, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że główny bohater platformówki Luigi & Spaghetti także będzie miał do czynienia z zielonymi ludzikami.

PC

Thomas the Tank Engine
Thomas the Tank Engine

Zręcznościowe 11 marca 1992

Thomas the Tank Engine to gra zręcznościowo-logiczna, przeznaczona głównie dla małych dzieci, która wykorzystuje postacie lokomotyw znanych z książek i filmów. Głównym bohaterem zmagań jest oczywiście Tomasz, najsłynniejsza i najlepiej rozpoznawalna ciuchcia w historii literatury dziecięcej.

PC

Magic Pockets
Magic Pockets

Zręcznościowe 11 czerwca 1992

W Magic Pockets, platformówce przygotowanej przez firmę Bitmap Brothers, wcielisz się w rolę małego chłopca, któremu podłe stworki ukradły wszystkie zabawki. Aby je odzyskać, będziesz musiał przemierzyć cztery rozległe światy, podzielone na kilka mniejszych etapów.

PC

Home Alone 2: Lost in New York
Home Alone 2: Lost in New York

Zręcznościowe 21 czerwca 1992

Druga część przygód Kevina McCallistera, który w wyniku kolejnego nieporozumienia związanego z wyjazdem został sam – tym razem w Nowym Jorku. Perspektywa spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w dużym mieście nie byłaby dla małego chłopca z pewnością tak straszna, gdyby nie znajomi złodzieje, którzy niegdyś próbowali włamać się do posiadłości McCallisterów. Mając w pamięci marny los zgotowany im przez Kevina, opryszkowie postanawiają go złapać i zemścić się. W tym też momencie do akcji wkracza gracz. Jego zadanie jest proste: musi uciec bandziorom.

PC

Bunny Bricks
Bunny Bricks

Zręcznościowe 12 kwietnia 1992

Bunny Bricks to gra zręcznościowa, przygotowana przez francuską firmę Silmarils, znaną na ogół z „poważniejszych” produkcji, jak np. Robinson’s Requiem czy serii Ishar. Program jest de facto klonem Arkanoida, ale podanym w przyjemnej oprawie wizualnej oraz przyprawionym odpowiednio wysoką dawką humoru.

PC

Dinosaur Ball
Dinosaur Ball

Zręcznościowe 23 maja 1992

Dinosaur Ball to azjatycki odpowiednik Pang, stworzony i wydany przez firmę AMWA z Hong Kongu. Zadanie gracza (lub graczy, bo autorzy umożliwili zabawę w dwie osoby) jest bardzo proste: za pomocą specyficznego pistoletu wystrzeliwującego łańcuch, musi zbić wszystkie znajdujące się na planszy balony.

PC

Dragon's Lair III: The Curse of Mordread
Dragon's Lair III: The Curse of Mordread

Zręcznościowe 23 maja 1992

The Curse of Mordread to trzecia odsłona cyklu Dragon’s Lair, który opowiada o perypetiach nieustraszonego rycerza Dirka. Tym razem musimy uporać się z wredną wiedźmą o imieniu Mordread, która wykorzystując fantastyczną maszynerię, teleportuje naszego bohatera do zróżnicowanych scenerii.

PC