Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Jill of the Jungle (PC)

Jill of the Jungle PC

Jill of the Jungle to zręcznościówka, w której musimy doprowadzić tytułową Jill do muchomorowego gaju. Nasza droga wiedzie przez pełną niebezpieczeństw krainę, zamieszkaną przez takie stwory jak gigantyczne mrówki, węże, czy kraby.

Zręcznościowe | platformówki

PC Windows
Okładka Jill of the Jungle (PC)

producent: Epic Games

wydawca: Epic Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jill of the Jungle to zręcznościówka, którą w 1992 roku zaprojektował Tim Sweeney, założyciel i długoletni szef firmy Epic Games (Unreal, Gears of War). Przygotowany z myślą o pecetach produkt miał w założeniu rywalizować z konkurencyjnymi platformówkami: seriami Duke Nukem i Commander Keen. Podobnie jak większość tworzonych przez Epic tytułów na początku lat dziewięćdziesiątych, przygody wojowniczej amazonki były dystrybuowane w systemie shareware.

Celem zmagań jest przeprowadzenie ponętnej Jill przez pełną niebezpieczeństw krainę i dotarcie do muchomorowego gaju. Wyprawa do łatwych nie należy, bo na drodze bohaterki stają oczywiście stanowiące duże zagrożenie stwory: gigantyczne mrówki, węże, kraby czy duchy. Na szczęście dzielna amazonka nie jest bezbronna – w walce z przeciwnikami może korzystać nie tylko z różnych rodzajów broni, ale także z umiejętności transformacji w zwierzęta, np. w żabę i rybę.

Jill of the Jungle oferuje siedemnaście poziomów, przy czym pierwszy z nich pełni rolę huba, za pomocą którego wkraczamy do pozostałych szesnastu lokacji. Gra oferuje kilka interesujących rozwiązań, m.in. unikatowe podejście do obsługi broni. W produkcie firmy Epic MegaGames bohaterka może posługiwać się naraz tylko jednym narzędziem mordu (np. nożem), a jeśli rzuci nim w kierunku wrogów, musi wrócić on z powrotem przed ponownym użyciem. Żeby było ciekawiej, środkami zagłady można w ograniczony sposób sterować, wykorzystując do tego celu pęd naszej podopiecznej. Opanowanie trudnej techniki miotania obiektami w dużej mierze ułatwia poruszanie się po gęsto najeżonymi wrogami planszach.

Zmagania w Jill of the Jungle do najprostszych nie należą, dlatego autorzy udostępnili mniej doświadczonym fanom platformówek dwa istotne ułatwienia. Pierwszym z nich jest tryb żółwia, który wyraźnie spowalnia rozgrywkę, drugim możliwość zapisywania naszych dokonań. Oba udogodnienia uruchamiane są na życzenie, w dowolnym momencie zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jill of the Jungle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Jill of the Jungle

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 512 KB RAM
  • karta graficzna VGA