Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Duke Nukem: Episode 2 - Mission: Moonbase (PC)

Duke Nukem: Episode 2 - Mission: Moonbase PC

Drugi epizod platformowej gry zręcznościowej z tytułowym księciem w roli głównej. Tym razem w pogoni za okrutnym Dr Protonem trafiamy do bazy na księżycu, gdzie aż roi się od złowrogich maszyn i robotów. Ciekawe bronie i charyzmatyczna postać Duke’a umilają rozgrywkę.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki

PC Windows
Okładka Duke Nukem: Episode 2 - Mission: Moonbase (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada1991

Drugi epizod gry Duke Nukem. Tytułowy bohater rusza śladem szalonego naukowca - dr. Protona i trafia na jego sekretną bazę na Księżycu, gdzie roi się od robotów oraz pułapek.

Zamysłem deweloperów ze studia Apogee Software było, by fabuła gry Duke Nukem obejmowała trzy przygody tytułowego Księcia. Każdy epizod, choć powiązany z pozostałymi, stanowi wydzielony fragment.

Akcja Mission: Moonbase osadzona jest tuż po wydarzeniach przedstawionych w Shrapnel City. Doktor Proton zdołał wymknąć się Duke'owi i uciec na swoją tajną, księżycową bazę, gdzie knuje plany podboju Ziemi. Książę rusza jego śladem, wykorzystując stworzoną przez szalonego naukowca machinę do podróży w czasie i przestrzeni. Jego plan jest prosty – trzeba powstrzymać Protona za wszelką cenę...

Pod względem rozgrywki drugi epizod nie różni się niczym od pierwszego. Bohater kierowany przez graczy przemierza dziesiątki naszpikowanych pułapkami korytarzy i przy użyciu rozmaitej znajdowanej po drodze broni eliminuje kolejne roboty nasłane przez swego głównego wroga. Gra jest typową, zręcznościową platformówką z widokiem 2D.

Oprawa graficzna Duke Nukem: Episode 2 – Mission: Moonbase nie odbiega jakością od podobnych gier z tego samego okresu (początek lat 90. ubiegłego wieku). Dzieło studia Apogee Software wyróżnia się jednak dosyć rozbudowaną warstwą fabularną i ciekawą postacią głównego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Gry podobne do Duke Nukem: Episode 2 - Mission: Moonbase

Wymagania wiekowe Duke Nukem: Episode 2 - Mission: Moonbase

odpowiednia dla każdego wieku