Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Electro Body (PC)
OkładkaElectro Body (PC)

Electro Man PC

Electro Body

Gra Electro Body (w Stanach Zjednoczonych wydana pod nazwą Electro Man) została opracowana przez krakowskie studio xLand, znane m.in. z takich produkcji jak Robbo czy Heartlight.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Electro Man Premiera PC

21lutego1992

producent: xLand wydawca: xLand

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Fabuła gry zręcznościowej o nazwie Electro Body koncentruje się wokół postaci Jacka, który wraz ze swoją rodziną przez lata mieszkał w placówce naukowo-badawczej, położonej na odległej planecie. Życie naszego bohatera legło w gruzach, kiedy kompleks został zaatakowany przez kosmitów. W wyniku agresji obcych, wszyscy rezydenci stacji zostali unicestwieni, nie wyłączając żony Jacka oraz jego dziecka.

Cudem uniknąwszy śmierci, Jacek wydostał się z oblężonej planety i rozpoczął przygotowania do zemsty. Wykorzystując pieniądze z ubezpieczenia, mężczyzna poddał się serii trudnych operacji, w wyniku których wzmocnił swoją siłę oraz wyostrzył zmysły. Implementując w swoje ciało elektroniczne komponenty, nie zapomniał także o broni, która już wkrótce miała pomóc mu w walce z obcą zarazą. Czy Jackowi uda się pokonać najeźdźców i pomścić swoją rodzinę? To już zależy od Ciebie graczu...

Gra Electro Body (w Stanach Zjednoczonych wydana pod nazwą Electro Man) została opracowana przez krakowskie studio xLand, znane m.in. z takich produkcji jak Robbo czy Heartlight. Wcielając się w rolę Jacka, który po wspomnianych wyżej operacjach stał się łudząco podobny do RoboCopa, musimy pokonać osiem ogromnych poziomów opanowanej przez obcych placówki. Zadanie do łatwych nie należy. W bazie wręcz roi się od jednostek wroga, a większość korytarzy chroniona jest przez stacjonarne środki obronne: automatyczne karabiny maszynowe, reagujące na ruch wyrzutnie rakiet oraz śmiertelnie niebezpieczne miny.

Jacek dysponuje aż pięcioma różnymi środkami zagłady, ale nie może z nich korzystać od początku rozgrywki. Bronie uaktywniane są dopiero po znalezieniu baterii – im więcej ich mamy, tym mocniejsze argumenty wytoczymy przeciwko obcym. W trakcie eksterminacji wrogów należy pamiętać, aby nie przegrzać pukawki (informuje o tym pasek w lewym, dolnym rogu ekranu). Jeśli tak się stanie, wysiądzie jeden z akumulatorów, a co za tym idzie, moc karabinu zostanie zdegradowana o jeden poziom. W Electro Body często zdarza się, że w trakcie największej zawieruchy stajemy się całkowicie bezbronni, dlatego gracz zmuszony jest zachować dużą ostrożność i nieustannie kontrolować poziom energii.

Warto podkreślić, że w Electro Body można zapisać stan gry na dysku, ale dopiero po ukończeniu jednego z ośmiu etapów zmagań. W trakcie wędrówki nasza aktualna pozycja zapamiętywana jest w specjalnych punktach. Co prawda każdy kontakt z tym udogodnieniem powoduje utratę wszystkich baterii, ale dzięki niemu nie musimy rozpoczynać przemierzania labiryntu od samego początku.

Program oferuje ładną oprawą wizualną w niskiej rozdzielczości, digitalizowane dźwięki i przyzwoity moduł muzyczny w menu. Labirynty są bardzo rozbudowane, co w połączeniu z dużym poziomem trudności, zapewnia dobrą zabawę na długie godziny.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Electro Man: Odpowiednia dla każdego wieku.