Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka RoboCop (1989) (PC)
OkładkaRoboCop (1989) (PC)

RoboCop (1989) PC

RoboCop to konwersja dwuwymiarowej strzelaniny stworzonej z myślą o automatach coin-op w 1988 roku. Fabuła gry opiera się na słynnym filmie Paula Verhovena, w którym zamordowany z zimną krwią policjant Alex Murphy, już jako RoboCop wypowiada wojnę przestępcom z Detroit.

Zręcznościowe | FPP | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RoboCop (1989) Premiera PC

12marca1989

producent: Data East wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

RoboCop to konwersja dwuwymiarowej strzelaniny stworzonej z myślą o automatach coin-op w 1988 roku. Fabuła gry opiera się na słynnym filmie Paula Verhovena, w którym zamordowany z zimną krwią policjant Alex Murphy, już jako RoboCop wypowiada wojnę przestępcom z Detroit. Oprócz całej masy zepsutych do szpiku kości gangsterów, gracz będzie musiał sobie poradzić również z organizacją OCP, której członkowie niezadowoleni z faktu odzyskiwania świadomości przez robota, będą za wszelką cenę próbowali go wyeliminować.

Program podzielony jest na kolejne etapy, w których nieustannie poruszamy się w prawo (czasem również do góry, ale ma to miejsce tylko podczas próby „oczyszczenia” jakiegoś budynku). Przeciwnicy potrafią zaatakować ze wszystkich stron, zarówno za pomocą broni palnej, jak i granatów, a nawet piłami łańcuchowymi. Gracz musi cały czas uważać na rozwój sytuacji i w ekspresowym tempie reagować na wszelkie zagrożenia, inaczej niewielka ilość energii życiowej spadnie do zera i stracimy jedno z trzech dodatkowych „żyć”. Na końcu każdego etapu do wyeliminowania będzie również tzw. „boss”, czyli przeciwnik dysponujący tak jak my, pewną ilością energii, której należy go sukcesywnie pozbywać, trafiając z pistoletu w słaby punkt. Jak zwykle w tego typu produktach, od czasu do czasu napotkamy bonusy, pozwalające zwiększyć siłę rażenia naszej broni.

Pokonanie dwóch etapów przeniesie nas do planszy bonusowej, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W ograniczonym czasie należy zniszczyć jak najwięcej celów. Za wykonanie zadania otrzymamy zapracowaną na strzelnicy liczbę punktów oraz odzyskamy część utraconej energii.

Mimo starań programistów, na tle innych konwersji PeCetowy RoboCop prezentuje się wyjątkowo blado. Grafika jest bardzo słaba, na co w dużej mierze wpływa użyty tryb CGA. Również oprawa dźwiękowa pozostawia wiele do życzenia: PC Speaker nie jest w stanie oddać tego, co jakakolwiek karta muzyczna.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe RoboCop (1989): 12+