Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Batman: The Movie (PC)
OkładkaBatman: The Movie (PC)

Batman: The Movie PC

Batman: The Movie to gra zręcznościowa, która jak nietrudno się domyślić, oparta jest o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcielając się w rolę Mrocznego Rycerza będzie musiał ukrócić zbrodnicze zapędy Jokera i uratować miasto Gotham od zagłady.

Zręcznościowe | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Batman: The Movie Premiera PC

20czerwca1989

producent: Ocean wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Batman: The Movie to gra zręcznościowa, która jak nietrudno się domyślić, oparta jest o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcielając się w rolę Mrocznego Rycerza będzie musiał ukrócić zbrodnicze zapędy Jokera i uratować miasto Gotham od zagłady.

Gra podzielona jest na pięć odrębnych sekcji zręcznościowych. W pierwszej z nich – platformowej – Batman musi przedostać się przez fabrykę chemikaliów Axis i wrzucić Jacka Napiera do beczki wypełnionej kwasem. Mroczny Rycerz może razić napotykanych gangsterów strzelając pociskami, do dyspozycji ma również linę, która pozwala mu na pokonywanie oddalonych platform. Drugi rozdział to ucieczka Batmobilem przed zbirami Jokera po ulicach Gotham. Celem tego etapu jest pokonywanie zakrętów, unikanie innych samochodów i dotarcie do Jaskini Nietoperza. Trzeci poziom – dla odmiany, typowo logiczny – rozgrywa się w kryjówce Batmana. Zadaniem gracza jest tutaj odnalezienie spośród listy kosmetyków, tego jedynego, w którym zawarta jest trucizna. Czwarty poziom to pamiętny lot nad Gotham, w którym nasz bohater musi złapać wszystkie balony zawierające feralny gaz. Końcówka gry to powolna wspinaczka na szczyt katedry (wykonana w podobny sposób co pierwszy etap), gdzie odbędzie się finałowa batalia z Jokerem. Oczywiście, pomiędzy kolejnymi sekwencjami zręcznościowymi, możemy oglądać statyczne obrazki, nawiązujące do filmu i wprowadzające elementy szczątkowej fabuły.

Batman: The Movie nie jest ani produktem specjalnie udanym, ani rewolucyjnym. Na bazie popularnego bohatera i filmu stworzono prostą zręcznościówkę, która jednak może przypaść do gustu fanom gatunku. Oprawa wizualna (biorąc pod uwagę, że jest to konwersja z Amigi) stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Nieco gorzej jest z dźwiękiem, który odgrywany jest za pomocą PC Speakera.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,7 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Batman: The Movie: 12+