Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Terminator 2: Judgement Day (PC)
OkładkaTerminator 2: Judgement Day (PC)

Terminator 2: Judgement Day PC

Terminator 2: Judgement Day to gra zręcznościowa nawiązująca wydarzeniami do filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę cyborga T-800, który musi ochronić Johna Connora - przyszłego przywódcy ruchu oporu - przed śmiercią.

Zręcznościowe | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terminator 2: Judgement Day Premiera PC

23maja1991

producent: Ljn Ltd. wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Terminator 2: Judgement Day

Star Wars Episode I: The Phantom Menace

Batman: The Movie

Electro Man

Maszyny wysyłają w przeszłość kolejnego Terminatora, tym razem zdecydowanie bardziej zaawansowanego niż poprzednio. Jego celem nie będzie już jednak Sarah Connor, ale jej syn John, który po buncie maszyn i wojnie nuklearnej stanie na czele ruchu oporu. Ludzie nie są jednak do końca bezbronni. Do nierównej walki zostaje oddelegowany T-800, doskonale znany cyborg, którego głównym zadaniem jest ochrona chłopca.

Program zawiera osiem zróżnicowanych etapów, w których gracz musi wykazać się nie tylko dużymi umiejętnościami manualnymi, ale także anielską wręcz cierpliwością. Bohaterowie posiadają tylko jedno życie i jakikolwiek błąd popełniony w trakcie rozgrywki odbija się w późniejszym czasie. W dodatku, autorzy nie przewidzieli możliwości kontynuacji gry, dlatego też w przypadku niepowodzenia zabawę trzeba rozpoczynać od nowa.

Poszczególne poziomy mają zróżnicowany charakter. Trzy razy stoczymy bezpośrednią walkę z T-1000 (widok z boku), pojawią się też etapy, w których będziemy uciekać przed zabójcą (widok z góry) oraz sekwencje typowo logiczne, wymagające maksymalnego skupienia ze względu na upływający nieubłaganie czas.

Terminator 2 to gra bez ładu i składu. Kolejne sekwencje zręcznościowe mają luźny związek, nie połączono ich żadną nicią fabularną i dla kogoś kto filmu nie oglądał, konieczność ich rozgrywania może wydawać się bezsensowna. Co prawda pomiędzy etapami wpleciono kilkusekundowe scenki żywcem przeniesione z filmu, ale nawet one, ludziom nie mającym dotąd kontaktu z obrazem Jamesa Camerona, powiedzą niewiele.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 99 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Terminator 2: Judgement Day: 16+