Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Terminator 2: Judgement Day (PC)

Terminator 2: Judgement Day PC

Terminator 2: Judgement Day to gra zręcznościowa nawiązująca wydarzeniami do filmu pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się w rolę cyborga T-800, który musi ochronić Johna Connora - przyszłego przywódcy ruchu oporu - przed śmiercią.

Zręcznościowe | filmy

PC Windows
Okładka Terminator 2: Judgement Day (PC)

producent: Ljn Ltd.

wydawca: Ocean

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1991

Maszyny wysyłają w przeszłość kolejnego Terminatora, tym razem zdecydowanie bardziej zaawansowanego niż poprzednio. Jego celem nie będzie już jednak Sarah Connor, ale jej syn John, który po buncie maszyn i wojnie nuklearnej stanie na czele ruchu oporu. Ludzie nie są jednak do końca bezbronni. Do nierównej walki zostaje oddelegowany T-800, doskonale znany cyborg, którego głównym zadaniem jest ochrona chłopca.

Program zawiera osiem zróżnicowanych etapów, w których gracz musi wykazać się nie tylko dużymi umiejętnościami manualnymi, ale także anielską wręcz cierpliwością. Bohaterowie posiadają tylko jedno życie i jakikolwiek błąd popełniony w trakcie rozgrywki odbija się w późniejszym czasie. W dodatku, autorzy nie przewidzieli możliwości kontynuacji gry, dlatego też w przypadku niepowodzenia zabawę trzeba rozpoczynać od nowa.

Poszczególne poziomy mają zróżnicowany charakter. Trzy razy stoczymy bezpośrednią walkę z T-1000 (widok z boku), pojawią się też etapy, w których będziemy uciekać przed zabójcą (widok z góry) oraz sekwencje typowo logiczne, wymagające maksymalnego skupienia ze względu na upływający nieubłaganie czas.

Terminator 2 to gra bez ładu i składu. Kolejne sekwencje zręcznościowe mają luźny związek, nie połączono ich żadną nicią fabularną i dla kogoś kto filmu nie oglądał, konieczność ich rozgrywania może wydawać się bezsensowna. Co prawda pomiędzy etapami wpleciono kilkusekundowe scenki żywcem przeniesione z filmu, ale nawet one, ludziom nie mającym dotąd kontaktu z obrazem Jamesa Camerona, powiedzą niewiele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.

Gry podobne do Terminator 2: Judgement Day

Wymagania wiekowe Terminator 2: Judgement Day

16+

Warner Bros potwierdza przyszłoroczną premierę gry z Terminatorem
Warner Bros potwierdza przyszłoroczną premierę gry z Terminatorem

wiadomość20 listopada 2008

Minął ponad rok od czasu, kiedy informowaliśmy o nowej produkcji z uniwersum Terminatora, która miałaby towarzyszyć przyszłorocznej premierze nowego filmu. Przez ten czas, jak można przypuszczać, wokół projektu niewiele się działo, bowiem nie byliśmy świadkami żadnych przecieków ani informacji podtrzymujących zainteresowanie graczy.