Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Luigi & Spaghetti (PC)

Luigi & Spaghetti PC

Inwazje z kosmosu to w grach komputerowych rzecz codzienna, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że główny bohater platformówki Luigi & Spaghetti także będzie miał do czynienia z zielonymi ludzikami.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Luigi & Spaghetti (PC)

producent: Topo Soft

wydawca: Topo Soft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1992

Inwazje z kosmosu to w grach komputerowych rzecz codzienna, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że główny bohater platformówki Luigi & Spaghetti także będzie miał do czynienia z zielonymi ludzikami. Tym razem obcy planując zniewolić Ziemian, postanowili porwać najznamienitszych mieszkańców naszej planety i uwięzić ich w różnych częściach globu. Tylko do gracza zależeć będzie, czy uda się uwolnić sławne persony i tym samym zniweczyć misterny plan kosmitów.

Gra podzielona jest na kilkanaście etapów o rosnącym poziomie trudności. W każdym z nich musimy uwolnić jednego bohatera, charakterystycznego dla kraju, w którym aktualnie się znajdujemy (np. Indiana Jones w Egipice, Tarzan w Amazonii czy Spartakus we Włoszech). Aby to zrobić, należy zniszczyć wszystkie jaja znajdujące się na planszy, skacząc na nie i rozdeptując je. Po upłynięciu określonego czasu, z niektórych jaj mogą zacząć wykluwać się mali kosmici - ich także trzeba załatwić.

Gdy wszystkie jaja i małe, zielone ludziki zostaną pokonane, możemy udać się do miejsca, gdzie uwięziono któregoś z bohaterów. Uwolnienie go automatycznie kończy sukcesem planszę i przenosi do następnej. Zadanie – przynajmniej teoretycznie – wydaje się więc proste. Gorzej natomiast z jego wykonaniem. Po planszy poruszają się bowiem różne stworki, z którymi kontakt, Luigi przypłaci utratą bezcennej energii. Jako, że gracz przeciwko nim jest całkowicie bezbronny, cały swój wysiłek musi skupiać na skrupulatnym omijaniu zagrożenia. W sytuacjach kryzysowych może pomóc nam poruszająca się krok w krok dżdżownica, która posłuży jako trampolina przy skokach z większej wysokości i pozwoli dosięgnąć niedostępną pozornie platformę. Na każdej planszy znajduje się również emblemat Supermana, który zapewnia chwilową nieśmiertelność oraz umiejętność latania – zwłaszcza to drugie jest ogromnie pomocne.

Luigi & Spaghetti jest produktem prostym, ale nie oznacza to, że od czasu do czasu nie trzeba solidnie pomyśleć. Bezcelowe bieganie po planszy raczej nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Gra posiada sympatyczną oprawę audiowizualną, z doskonale zrealizowanymi animacjami postaci oraz równie dobrym udźwiękowieniem. Jedynym jej mankamentem jest to, że wszystkie teksty wyświetla w języku hiszpańskim. Na szczęście ich ilość ograniczona jest do minimum, dzięki czemu z programem poradzą sobie także Ci, którzy niekoniecznie swoje zdolności lingwistyczne wiążą z Półwyspem Iberyjskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Luigi & Spaghetti

Wymagania wiekowe Luigi & Spaghetti

odpowiednia dla każdego wieku