Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2007, 16:31

autor: Jiker

Zestaw Rock Band w wersji na Xboksa 360 z przewodowymi kontrolerami gitarowymi

Alex Rigopulos, prezes firmy Harmonix postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat bezprzewodowości gitarowych kontrolerów przeznaczonych dla tej właśnie pozycji w wersji na platformę Xbox 360. W trakcie wywiadu udzielonego w ramach najnowszego wydania podcastu Official Xbox Magazine potwierdził dotychczasowe plotki, jakoby miały być one wyposażone w kable łączące je z konsolą.

Alex Rigopulos, prezes firmy Harmonix, producenta świetnie zapowiadającego się Rock Band, postanowił uciąć wszelkie spekulacje na temat bezprzewodowości gitarowych kontrolerów przeznaczonych dla tej właśnie pozycji w wersji na platformę Xbox 360. W trakcie wywiadu udzielonego w ramach najnowszego wydania podcastu Official Xbox Magazine potwierdził dotychczasowe plotki, jakoby miały być one wyposażone w kable łączące je z konsolą.

Tak będzie jednak tylko i wyłącznie w przypadku zestawów startowych, w skład których wejdzie gra, gitara, mikrofon oraz perkusja. Rigopulos poinformował bowiem, że użytkownicy 360-ek będą mimo wszystko mogli zaopatrzyć się w bezprzewodowe wersje plastikowych Stratocasterów, ponieważ takowe trafią do oferty wybranych sieci handlowych. Prezes Harmonix podzielił się także ze słuchaczami podcastu informacją, z której wynika, że w zestawie Rock Band przeznaczonym dla posiadaczy Xboksa 360 znajdzie się specjalny hub USB, do którego będzie można podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia (gitary, mikrofon oraz perkusję). Decyzja o zastosowaniu kabli tłumaczona jest przez Rigopulosa wysokimi kosztami związanymi z masowym stosowaniem technologii wireless w przypadku sprzętu koncernu Microsoft.

Żadnego problemu z gitarami nie powinni mieć za to właściciele najnowszej stacjonarnej platformy Sony. W tym bowiem przypadku w sprzedaży oraz w zestawach znajdą się tylko bezprzewodowe wersje takowych kontrolerów. Natomiast jeśli chodzi o mikrofon i perkusję, to zastosowane zostanie takie samo rozwiązanie, jak w przypadku 360-ki – mianowicie, wspomniane akcesoria zostaną wyposażone w kable.

W dalszym ciągu nie dysponujemy jednak oficjalnymi informacjami dotyczącymi ceny pełnego zestawu Rock Band, jak i jego poszczególnych elementów. Mamy nadzieję, że już wkrótce zaległości te zostaną przez Harmonix uzupełnione. Wpłynąć na to powinna w szczególności zbliżająca się nieubłagalnie amerykańska data premiery programu, która została ustalona najprawdopodobniej na 20 listopada. W Europie grę będzie można z kolei nabyć dopiero na początku przyszłego roku. Rock Band zostanie wydany na następujących konsolach: Xbox 360, PlayStation 3 oraz PlayStation 2.