Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2007, 20:59

autor: Katarzyna "Major Doktor Upiorna" Grysiewicz

Zapowiedziano pierwszy oficjalny pistolet dla konsoli Wii

Kilkadziesiąt minut temu zakończyła się konferencja firmy Nintendo na targach E3. W trakcie prezentacji Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału owej korporacji, zaprezentował coś, na co wielu miłośników gier typu FPS czekało od momentu komercyjnego debiutu nowej stacjonarnej konsoli od "Wielkiego N".

Kilkadziesiąt minut temu zakończyła się konferencja firmy Nintendo na targach E3. W trakcie prezentacji Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału owej korporacji, zaprezentował coś, na co wielu miłośników gier typu FPS czekało od momentu komercyjnego debiutu nowej stacjonarnej konsoli od "Wielkiego N". Rzecz jasna mowa o pierwszym oficjalnym pistolecie dla Wii, określonym mianem Zapper.

Zapowiedziano pierwszy oficjalny pistolet dla konsoli Wii - ilustracja #1

Do tej pory użytkownicy musieli zadowalać się jedynie nakładką działającą w tandemie z Wii-pilotem, wyprodukowaną przez holenderską firmę Piranha Accessories. Obecnie do ich dyspozycji zostanie oddana plastikowa broń w pełni wykorzystująca największe atuty owej konsoli. Zapper będzie składał się z trzech części: nakładki, Wii-pilota umieszczonego na lufie i Nunchuka znajdującego się w tylnej części owego gadżetu.

Reggie Fils-Aime oświadczył również, że prowadzone są prace nad nową grą dedykowaną plastikowej broni. Na tę chwilę nie może on zdradzić, co dokładnie szykują pracownicy Nintendo i kiedy poznamy efekty ich działań. Zapewnił on jednak, że Zapper będzie kompatybilny z takimi pozycjami, jak Resident Evil: Umbrella Chronicles, Ghost Squad czy Medal of Honor Heroes 2. Dodał on, że ostatnia z wymienionych pozycji, o której pisaliśmy w pierwszych dniach czerwca, zostanie przygotowana z myślą o zaprezentowanym pistolecie.