Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 marca 2008)

Łatka dla Burnouta Paradise, opóźnienie debiutów Baroque oraz Rise of the Argonauts, rozpoczęcie zapisów na beta-testy Multiwinii oraz demonstracja Legendary w lipcu/sierpniu – takie oto były najważniejsze informacje z grupy tych mniej ważnych, wyprowadzone na światło dzienne w ciągu ostatnich 24 godzin. Zapoznajcie się z trzecim już zestawieniem wieści ze świata w telegraficznym skrócie.

Łatka dla Burnouta Paradise, opóźnienie debiutów Baroque oraz Rise of the Argonauts, rozpoczęcie zapisów na beta-testy Multiwinii oraz demonstracja Legendary w lipcu/sierpniu – takie oto były najważniejsze informacje z grupy tych mniej ważnych, wyprowadzone na światło dzienne w ciągu ostatnich 24 godzin. Zapoznajcie się z trzecim już zestawieniem wieści ze świata w telegraficznym skrócie.

Criterion pracuje nad pierwszym patchem do głośnego i świetnie przyjętego Burnout Paradise (PS3, X360). Data jego publikacji nie jest co prawda znana, jednakże mamy już możliwość wglądu do pełnej listy zmian i poprawek, które będzie za sobą niósł. Przede wszystkim wyeliminuje on okazyjne zawieszanie się gry. Wpłynie ponadto na charakter rozgrywki – m.in. poprzez zmianę konsolowej S.I., czy choćby poprawienie jakości internetowego połączenia w trakcie zabawy sieciowej.

de Blob (Wii) – dzieło studia Blue Tongue Software – zapowiada się na jedną z najbardziej zakręconych pozycji tego roku. Gra będzie połączeniem gry logicznej i trójwymiarowej platformówka, a rozgrywka, ogólnie rzecz biorąc, sprowadzi się do toczenia ogromnej kuli farby i nadawania różnorakich kolorów znajdującym się w bezpośrednim otoczeniu obiektom. Takie Katamari Damacy bis. Wydawca gry, koncern THQ, opublikował właśnie zestaw nowych zrzutów ekranowych. Miłego oglądania.

W sieci zadebiutowała strona internetowa pecetowej przygotówki o tytule Tale of a Hero, autorstwa czeskiego studia Future Games. Znajdziemy na niej streszczenie fabuły, screenshoty i inne grafiki oraz zbiór wszystkich dotychczasowych notek prasowych.

Ninja Gaiden Dragon Sword ma szanse stać się najładniej wyglądającą produkcją dostępną na konsoli Nintendo DS. Świadczą o tym także najnowsze zrzuty ekranowe, opublikowane na łamach serwisu Worthplaying. Do ich obejrzenia zachęcamy wszystkich miłośników przygód wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Bez względu na to, czy posiadają własnego Nintendo DS.

Opublikowano kolejny patch do SimCity Societies. Wpływa on pozytywnie na stabilność programu, usuwa kilka nieścisłości z interfejsu użytkownika, a co najważniejsze – wraz z nim otrzymujemy dodatkowy kataklizm. Jest nim atak UFO, który może się nam przytrafić w trakcie rozbudowy naszego miasta. Łatkę znajdziecie na łamach naszego serwisu (wraz nią zamieściliśmy pełną listę zmian).

Wiele wskazuje na to, że już niedługo do oferty usługi Virtual Console trafi platformówka o tytule Wonder Boy. Pozycja znana miłośnikom konsoli Sega Master System została właśnie sklasyfikowana przez australijski Urząd Klasyfikacji Filmu i Literatury. Warto dodać, że Wonder Boy, dzieło firmy Sega, uznawany jest za jednego z najlepszych przedstawicielu gatunku gier platformowych.

Firmy 38 Studios i Epic Games podpisały umowę, na mocy której ta pierwsza zdobyła prawa do korzystania z najnowszej wersji silnika Unreal Engine 3. Stworzy na jego bazie kilka swoich najnowszych gier, w tym produkcję MMOcRPG, nad której powstaniem czuwać będą takie gwiazdy, jak: artysta-grafik Todd McFarlane oraz pisarz R. A. Salvatore. Pozycja zostanie wydana w 2010 roku.

Opublikowano listę Osiągnięć dostępnych w grze Condemned 2: Bloodshot (X360, PS3). Pełną listę Achievementów znajdziecie na łamach serwisu blogowego 360sync. Europejska premiera dzieła firmy Monolith Productions nastąpi już 14 marca (w Polsce będzie ono dostępne od 27 marca).

Rise of the Argonauts – jedna z najciekawiej zapowiadających się gier tego roku – zostanie wydana w czwartym kwartale. Poinformował o tym wydawca tegoż action-RPG, brytyjskie Codemasters. Pozycja nawiązująca do greckich mitów trafi na rynek w wersjach dla konsol Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerów klasy PC.

Amerykańska premiera gry Baroque, pozycji jRPG autorstwa wewnętrznego studia firmy Atlus, uległa kolejnemu opóźnieniu. Produkcja powstająca z myślą o konsolach PlayStation 2 i Nintendo Wii ukaże się na tamtejszym rynku dopiero 8 kwietnia.

Pecetowa Multiwinia, będąca pozycją poszerzającą niezwykle oryginalną Darwinię o tryb rozgrywki sieciowej (w tym opcje kooperacji i pojedynkowania się), doczeka się beta-testów. Producent gry, studio Introversion, rozpoczęło właśnie stosowne zapisy. Zainteresowani gracze są proszeni o rejestrację na oficjalnym forum poświęconym grze.

Interesująco zapowiadający się Dream Pinball 3D, powstający z myślą o konsolach Nintendo DS oraz Wii (wydany jakiś czas temu na PC), zostanie wydany na terenie Europy. Dzieło węgierskiej firmy A.S.K. Homework trafi do sprzedaży pod koniec kwietnia bieżącego roku.

Left 4 Dead (PC, X360) firmy Valve Software ukaże się na światowym rynku w sierpniu 2008 roku. Póki co pozostaje nam zatem wyłącznie przeglądanie nowych materiałów poświęconych grze. Jak choćby zrzutów ekranowych. Kilka najnowszych screenshotów zostało właśnie opublikowanych na łamach serwisu Voodoo Extreme. Życzymy miłego przeglądania.

Nie tylko Burnout Paradise doczeka się patcha. Taki los spotka także Ace Combat 6: Fires of Liberation (X360). Z informacji podanych przez wydawcę i producenta gry, firmę Namco Bandai, wynika, że zostanie on wydany w głównej mierze po to, by usunąć liczne problemy techniczne pojawiające się w trakcie rozgrywek sieciowych. Pełną listę poprawek znajdziecie pod tym adresem.

Dark Sector zapowiada się na iście krwawą ucztę. Wszystkich fanów szybkich i efektownych strzelanin ucieszy zapewne informacja o publikacji listy Osiągnięć (X360) i Entitlements (PS3). Pełnym wykazem zadań podzielił się z nami serwis TeamXbox. Gra trafi do Europy na początku kwietnia bieżącego roku.

Z informacji ujawnionych przez producentów gry Legendary: The Box (PC, X360, PS3) wynika, że doczeka się ona wersji demonstracyjnej. Próbka pełnej wersji dzieła studia Spark Unlimited zostanie najpewniej opublikowana na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku. Oficjalna premiera gry nastąpi z kolei we wrześniu.

gry