Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2008, 12:14

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 października 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: dodatkowe utwory do Rock Band, Mines of Moria w sprzedaży, Good Old Games z produkcjami z cyklu Unreal, Cryptic o wsparciu dla PS3, National Geographic bierze się za gry, uruchomiono zapisy na betę Anno 1404. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: dodatkowe utwory do Rock Band, Mines of Moria w sprzedaży, Good Old Games z produkcjami z cyklu Unreal, Cryptic o wsparciu dla PS3, National Geographic bierze się za gry, uruchomiono zapisy na betę Anno 1404. Życzymy miłej lektury.

Call of Duty: World at War

Call of Duty: World at War zadebiutowało w ofercie Steama. Gracze pecetowi znajdą najnowszą produkcję studia Treyarch pod tym adresem. Gra kosztuje 59,99 dolarów.

Rock Band Track Pack Vol. 2

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych trafił drugi zestaw Rock Band Track Pack. W skład paczki kosztującej 29,95 dolarów weszły utwory takich zespołów, jak Lynyrd Skynyrd, Mötley Crüe, Red Hot Chili Peppers, Duran Duran i innych.

The Lord of the Rings: Mines of Moria

Wczoraj rozpoczęto oficjalną sprzedaż pierwszego rozszerzenia do produkcji MMORPG The Lord of the Rings, noszącego podtytuł Mines of Moria. W Polsce dystrybutorem dzieła jest firma Codemasters Software. Dodatek kosztuje u nas 99,90 złotych.

Good Old Games

Serwis Good Old Games firmy CD Projekt został wzbogacony o szereg produkcji z cyklu Unreal. W skład aktualizacji weszły następujące tytuły: Unreal Gold, Unreal 2: The Awakening, Unreal Tournament: Game of the Year Edition oraz Unreal Tournament 2004: Editor's Choice Edition. Każda pozycja kosztuje 9,99 dolarów.

OG-Soft

Firma OG-Soft poinformowała o rozpoczęciu prac nad oficjalną kontynuacją klasycznego amigowej produkcji o tytule BRAT, wydanej w 1991 roku. Bratland, bo tak nazywać będzie się sequel, umożliwi nam wcielenie się w rolę anioła, dbającego o zdrowie dziecka imieniem Bobby. Zadaniem gracza będzie ochrona młodzieńca przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i szczęśliwe doprowadzenie go do końca danego poziomu. Data premiery nie jest jeszcze znana. Podobnie jak liczba platform docelowych.

The Sims 2 Mansion & Garden

The Sims 2 Mansion & Garden (w Polsce The Sims 2: Rezydencje i Ogrody), najnowszy dodatek do drugiej odsłony cyklu The Sims, trafił do sklepów w Stanach Zjednoczonych. W Polsce jego sprzedaż rozpocznie się 21 listopada nakładem firmy Electronic Arts Polska. Cena dodatku ustalona została na poziomie 29,99 złotych.

The King of Fighters XII

The King of Fighters XII – najnowsza odsłona popularnej dwuwymiarowej bijatyki – ukaże się w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Stanie się to w przyszłym roku. Kiedy? Tego nie wiemy. Zważywszy że japońska premiera edycji arcade’owej zapowiadana jest na kwiecień, do debiutu dojdzie najpewniej w drugiej połowie 2009 roku. Liczba platform, na których dzieło SNK Playmore i Ignition Entertainment się ukaże nie jest znana.

Championship Gaming Series

Nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich fanów e-sportu. Swój żywot zakończył bowiem cykl turniejów o nazwie Championship Gaming Series (CGS). Jego organizatorzy nie dość, że zapewniali jedne z najlepiej przygotowanych imprez tego rodzaju, wpływając w ten sposób na nieustanny rozwój e-sportu, to w dodatku oferowali wysokie nagrody.

Cryptic

Firma Cryptic, popularny producent gier MMO, poszukuje programisty obeznanego z architekturą konsoli PlayStation 3. Sugeruje to tym samym możliwość wydania dwóch pozycji – Champions Online oraz Star Trek Online – także z myślą o platformie koncernu Sony. Do tej pory wiedzieliśmy, że ukaże się one w przyszłym roku, najprawdopodobniej w wersjach na PC i Xboxa 360. Więcej szczegółów na ten temat powinniśmy poznać już wkrótce.

National Geographic

National Geographic Games to nowy oddział popularnej telewizji. Studio ma być zarazem wydawcą i zajmować się produkcją gier na konsole, konsole przenośne i komórki. Pierwszymi produkcjami firmy będą National Geographic: Panda (wydawane wspólnie z Namco Bandai), National Geographic: Africa (Sony). Zostaną one wydane jeszcze w tym miesiącu. W grudniu do sprzedaży trafi Sudoku Traveler: China, a w pierwszej połowie 2009 roku Rain Forests, Greencity oraz From The Bottom Up.

Namco Bandai

W drugim kwartale roku fiskalnego 2009 koncern Namco Bandai zanotował spadek zysków z 45,5 milionów dolarów w roku ubiegłym do zaledwie 3,4 milionów dolarów. Wpływ na to miało m.in. obniżenie poziomu sprzedaży z 385 do 319 milionów dolarów. W tym czasie jedną z najlepiej sprzedających się produkcji Namco Bandai było Dragon Ball Z Burst Limit na PS3 i Xboxa 360, które znalazło blisko 730 tysięcy nabywców.

Anno 1404

Francuski koncern UbiSoft poinformował o rozpoczęciu zapisów na beta-testy produkcji strategicznej Anno 1404, do których dojdzie już w styczniu 2009 roku. Światowy debiut dzieła studia Related Designs nastąpi z kolei w marcu.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Alone in the Dark PS2

Alone in the Dark: Inferno

Madagascar: Escape 2 Africa

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

SingStar ABBA

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Star Wars: The Force Unleashed PS2

Star Wars: The Force Unleashed PS3

Hired Guns: The Jagged Edge

Halo Wars

Call of Duty: World at War

Naruto: The Broken Bond

Quantum of Solace

Spider-Man: Web of Shadows

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Ben 10: Protector of Earth

Ben 10: Alien Force The Game

Grand Theft Auto IV

Juiced 2: Hot Import Nights

Guitar Hero: World Tour

Guitar Hero: On Tour Decades

Eat Lead: The Return of Matt Hazard

Naruto: Rise of a Ninja

Medal of Honor: Airborne

Prince of Persia: Revelations

Prince of Persia: Rival Swords

Galerie filmów

... oraz filmy:

Lips

SPRay

Castlevania Judgment

F.E.A.R. 2: Project Origin

EverQuest II: The Shadow Odyssey

Robocalypse

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

Rayman Raving Rabbids: TV Party

Naruto: The Broken Bond

East India Company

gry