Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360
Okładka Naruto: The Broken Bond (X360)

Naruto: The Broken Bond X360

Łącząca elementy trójwymiarowej bijatyki z przygodową grą akcji produkcja firmy Ubisoft, będąca sequelem wydanej w roku 2007 (również wyłącznie na Xboksie 360) gry Naruto: Rise of a Ninja.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Naruto: The Broken Bond (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

18listopada2008

6marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: The Broken Bond jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2007 roku gry Naruto: Rise of a Ninja. Opisywany sequel pozostaje w zgodzie ze swoim pierwowzorem, tak więc ponownie mamy do czynienia z przygodową grą akcji, stawiającą szczególny nacisk na możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych walkach. The Broken Bond opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360.

Całość bazuje naturalnie na popularnym serialu anime, którego twórcą jest Masashi Kishimoto. Fabuła opisywanej drugiej części stanowi kontynuację wątków przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Tytułowy bohater stał się pełnoprawnym ninją, co wywołało zazdrość u jego najlepszego przyjaciela Sasuke. Okazję postanawia wykorzystać wódz wrogiej wioski – Orochimaru. Mężczyźnie udaje się przekonać Sasuke do opuszczenia swoich przyjaciół i przyłączenia się do klanu złych ninja. Jak można się łatwo domyślić, Naruto wyrusza na poszukiwania swojego dawnego przyjaciela.

Jednym z głównych elementów odróżniającyh The Broken bond od Rise of a Ninja jest to, że tym razem działa się w grupie, a nie kontroluje pojedynczej postaci. Dowodzona przez gracza drużyna wojowników ninja składa się maksymalnie z trzech postaci, przy czym w danym momencie steruje się tylko jednym bohaterem, a pozostała dwójka kontrolowana jest przez sztuczną inteligencję. Przełączanie się pomiędzy postaciami służy nie tylko zapewnieniu chwili odpoczynku rannym bohaterom, ale ma także na celu wykorzystanie specjalnych umiejętności tych osób.

Za każdym razem gdy aktywuje się nową umiejętność, przystępuje się do prostej mini-gry, polegającej między innymi na odpowiednim balansowaniu wieżą zbudowaną z klonów Naruto. Umiejętności wykorzystywane są przede wszystkim do rozwiązywania zagadek oraz unikania różnorakich pułapek. W sequelu nie zabrakło sekwencji charakterystycznych dla klasycznych platformówek, polegających na docieraniu w pozornie niedostępne miejsca planszy.

Kluczowy element rozgrywki w dalszym ciągu stanowią walki, rozgrywane w zbliżony sposób do wielu trójwymiarowych bijatyk. Gracz dysponuje teraz większą swobodą w kwestii poruszania się po polu bitwy. W celu pokonania wrogów aktywuje się zarówno standardowe ataki, jak i potężniejsze uderzenia, których poprawne używanie wymaga większych zdolności od grającego. Co ciekawe, gracz może bezpośrednio w trakcie walki zmieniać aktywnego bohatera. Przewidziano też opcję odpalania wspólnych ataków, zadających wrogom poważniejsze obrażenia.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, The Broken Bond zawiera także pełnoprawny multiplayer. Lista dostępnych trybów obejmuje w tym przypadku zarówno klasyczne pojedynki, jak i bardziej złożone sieciowe turnieje. Oprawa wizualna gry prezentuje się podobnie do pierwszej części serii. Całość sprawia wrażenie interaktywnego komiksu, a to dlatego, że zastosowano technologię cel-shading. W omawianym sequelu jeszcze większy nacisk położono na zapewnienie nieliniowości rozgrywki. Akcja w większości sytuacji obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Jedyny wyjątek stanowią sekcje platformowe, gdzie użyto widoku z oczu sterowanej aktualnie postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 1104 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Naruto: The Broken Bond

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Naruto: The Broken Bond

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 listopada 2008)

wiadomość3 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kolekcja gier z cyklu Penumbra, starsze produkcje Xbox Live Arcade z obsługą awatarów, Naruto z dodatkami i wersją demonstracyjną. Zapraszamy do lektury.

Naruto 2: Broken Bond tylko na Xbox 360

wiadomość4 lipca 2008

Ubisoft poinformował, iż trwają prace nad kolejnym tytułem, należącym do rodziny gier Naruto. Mowa o grze Naruto 2: Broken Bond, przeznaczonej jedynie na konsolę Xbox 360.