Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 13:52

autor: Draug

Wieści ze świata (Titanfall 2, Ken Levine, Rebellion / Battlezone 98 Redux) 19/4/2016

Dziś piszemy o możliwej premierze Titanfall 2 jeszcze w 2016 roku, interaktywnym filmie The Twilight Zone w reżyserii Kena Levine’a oraz o debiucie Battlezone 98 Redux i zapowiedzi remasterów kolejnych marek studia Rebellion. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Titanfall 2 wyjdzie przed końcem 2016 roku?

Serwis VideoGamer spostrzegł interesującą informację w brytyjskim sklepie GAME – jeszcze do niedawna na karcie gry Titanfall 2 można było zobaczyć rok 2016 jako sugerowany termin premiery produktu. Do tej pory metadane zostały poprawione, ale niewykluczone, iż coś jest na rzeczy – tym bardziej, że w czerwcu Electronic Arts ma zamiar oficjalnie zapowiedzieć ową strzelankę studia Respawn Entertainment (tak podano na widocznym poniżej teaser trailerze sprzed kilku dni), a w ostatnim raporcie finansowym firmy znalazła się informacja, że premiera Titanfall 2 nastąpi przed końcem marca 2017 roku.

Ken Levine wyreżyseruje interaktywny film The Twilight Zone

Jak dowiedział się serwis Wired od samego zainteresowanego, Ken Levine został scenarzystą i reżyserem interaktywnego filmu opartego na kultowej marce Strefa mroku (ang. The Twilight Zone), zapoczątkowanej serialem science-fiction pod koniec lat 50. XX wieku. Współtwórcę serii BioShock do współpracy przy obrazie zaprosiła firma Interlude, dla której pracuje także m.in. Sam Barlow, znany z niezależnego hitu Her Story. Na szczęście nie oznacza to, że Levine porzucił robienie gier – priorytetem nadal pozostaje dla niego niezapowiedziany jeszcze projekt robiony z ludźmi z nieistniejącego już studia Irrational Games. Filmem deweloper zajmuje się „po godzinach”.

Debiut Battlezone 98 Redux i kolejne remastery Rebellionu

Wczoraj studio Rebellion wypuściło grę Battlezone 98 Redux – odświeżoną wersję nietuzinkowego miksu strategii czasu rzeczywistego i symulatora futurystycznego czołgu z 1998 roku. Remaster oferuje poprawioną oprawę graficzną i reaktywowany tryb multiplayer. Sądząc po pierwszych kilkudziesięciu recenzjach graczy, wśród których zdecydowana większość jest „na tak”, deweloperowi udało się przywrócić klasykowi dawną świetność. Tytuł można nabyć na Steamie w nominalnej cenie 19,99 euro (ok. 86 zł), do 25 kwietnia obniżonej o 20%.

Ale na tym wieści o studiu Rebellion się nie kończą. Jednocześnie zespół zapowiedział, że ma w planach przygotowanie odświeżonych wersji innych marek ze swojego portfolio (dzięki, VideoGamer). Nie podano przy tym żadnych szczegółów, ale biorąc pod uwagę fakt, że Rebellion istnieje od 1992 roku i ma na koncie dziesiątki gier, możliwości jest sporo. Moglibyśmy otrzymać wersję Redux chociażby takich tytułów jak Aliens vs Predator (z 1999 r.), Gunlok, Judge Dredd: Dredd vs Death czy Rogue Trooper.

Wieści ze świata (Titanfall 2, Ken Levine, Rebellion / Battlezone 98 Redux) 19/4/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.