Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSANDSwitch
Okładka Shadow Bug (PC)
OkładkaShadow Bug (PC)

Shadow Bug

Mobilna gra platformowa niezależnego, fińskiego studia Muro, która wyewoluowała z prostego, ale udanego projektu studentów Uniwersytetu Aalto. W Shadow Bug wcielamy się w rolę wojowniczego insekta uzbrojonego w dwa miecze.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow Bug Premiera

4kwi2016

iOS

9gru2016

AND

21lip2017

PC

30mar2018

Switch

Gry podobne do Shadow Bug

Limbo

Shank 2

Mark of the Ninja

Shadow Bug na platformie iOS i AND to klasyczna dwuwymiarowa gra platformowa, kładąca silny nacisk na elementy akcji. Tytuł jest pierwszą produkcją niezależnego, fińskiego studia Muro i wyewoluował z prostego projektu studentów Uniwersytetu Aalto, który uhonorowany szeregiem wyróżnień zmotywował młodych deweloperów do dalszego rozwijania swojego dzieła.

Fabuła

Fabuła Shadow Bug przedstawia dość oszczędną historię, która stanowi jedynie pretekst do rozpoczęcia rozgrywki. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego robaka, który niczym ninja – uzbrojony w dwa śmiercionośne miecze – stawia czoła siłom zła, jakie opanowały jego leśny dom.

Mechanika

Podczas zabawy, naszym zadaniem jest przemierzanie kolejnych poziomów, na których czeka na nas cała masa zróżnicowanych przeciwników, ale także spora liczba pułapek, których ominięcie nierzadko wymaga wysilenia szarych komórek. Cechą charakterystyczną gry jest to, że nasz bohater nie potrafi skakać i może poruszać się tylko w lewo i w prawo, a okazjonalnie przesuwać różne napotkane obiekty. Wystarczy jednak z pomocą wskaźnika wybrać cel, aby nasz protagonista wybił się w powietrze i z gracją wojownika ninja rozprawił się z potencjalnym zagrożeniem.

Zaliczenie każdego z etapów gry oceniane jest odpowiednią ilością gwiazdek (od jednej do trzech). Uzyskany wynik stanowi zaś wypadkową wielu elementów, takich jak czas ukończenia czy ilość zebranych podczas etapu świecących kulek. Swoje osiągnięcia można porównywać z innymi dzięki globalnej tablicy rankingowej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtarzać wybrany etap wielokrotnie, starając się poprawić uzyskany wynik punktowy.

Kwestie techniczne

Shadow Bug odznacza się oryginalną oprawą graficzną, przywodzącą na myśl takie produkcje, jak Badlands. Oznacza to, że podczas zabawy towarzyszą nam barwne, ręcznie rysowane tła, jednak cały pierwszy plan ukazany został wyłącznie w czerni.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shadow Bug: 12+

Shadow Bug Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core2 Duo E7200 2.53 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 8600 GT lub lepsza
  • 675 MB HDD
  • Windows 7/8/10
iOS
AND
PC
Switch