Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2011, 13:56

autor: Jiker

Wieści ze świata (Soulcalibur V, Gran Turismo 5, Facebook) 18/10/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o BioShocku na PS Vita, gościnnym występie Ezio w Soulcalibur V, zmianach na Facebooku, wynikach iPhone'a 4S, a także sporze sądowym wokół nowej gry twórców Minecrafta.

EVE Online: Incarna

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra EVE Online: Incarna. Produkcję autorstwa CCP możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Tytuł kosztuje 5 euro, czyli ok. 21 zł. Promocja potrwa do godziny 19:00. W cenę wliczona jest 30-dniowa subskrypcja. Po upływie miesiąca konieczne jest płatne przedłużenie abonamentu.

BioShock Vita

Ken Levine ze studia Irrational Games oznajmił, że gra BioShock na konsolę przenośną PlayStation Vita jest ciągle w fazie planowania. Twórca potwierdził również, że celem producenta nie jest jedynie przeniesienie klasycznej „jedynki” na nową platformę sprzętową Sony, a bardziej stworzenie zupełnie nowej gry na jej podstawie. Z wypowiedzi Levine’a można też wywnioskować, że w pracach nad BioShock Vita (nazwa robocza) może wziąć udział zewnętrzny deweloper, gdyż Irrational Games liczy zbyt mało pracowników, by pracować nad grą w tym samym czasie, co nad BioShock: Infinite.

Soulcalibur 5

Serwis Joystiq dotarł do obrazka sugerującego, że w bijatyce Soulcalibur V wśród grywalnych bohaterów znajdzie się Ezio Auditore de Firenze – jedna z pierwszoplanowych postaci uniwersum Assassin’s Creed. Autorem zdjęcia jest tester wersji beta gry, który pragnie pozostać anonimowy. Przypomnijmy, że Soulcalibur V, najnowsza odsłona popularnej serii firmy Namco Bandai, zadebiutuje w pierwszym kwartale 2012 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Wieści ze świata (Soulcalibur V, Gran Turismo 5, Facebook) 18/10/11 - ilustracja #1

Facebook

W ostatnich dniach na Facebooku wprowadzono kilka zmian (m.in. na Tablicy). Jedna z nich dotyczy sposobu zliczania użytkowników aplikacji, w tym gier. Obecnie statystyka uwzględnia tylko te osoby, które zatwierdziły dostęp produkcji do informacji prywatnych lub zalogowały się w jej systemie. W efekcie odnotowano znaczny spadek w liczbie aktywnych użytkowników gier miesięcznie. Dla przykładu, firma Zynga straciła 67 milionów graczy (spadek z 262 mln do 195 mln). Społeczność CityVille została uszczuplona z 76,7 mln użytkowników do 55,4 mln, Empires & Allies z 25,6 mln do 21,1 mln. Stracił też koncern Electronic ArtsThe Sims może się aktualnie pochwalić wynikiem 42,3 mln (o 22 mln gorszym). Zauważono również, że w gronie piętnastu najpopularniejszych aplikacji ostało się tylko sześć gier. Zynga nie uważa, aby był to wielki problem, gdyż w kontekście realnej liczby graczy niczego to nie zmienia. Po szczegółowe dane zapraszamy na łamy portalu AppData.

iPhone 4S

Firma Apple poinformowała, że w pierwszy weekend iPhone 4S – najnowszy model popularnego smartfona – trafił do sklepów w liczbie 4 milionów sztuk. Nie wiadomo, ile z nich trafiło do klientów. Dowiedzieliśmy się też, że po pięciu dniach od premiery z iOS 5 korzystało na całym świecie 25 milionów osób. 20 milionów zalogowało się do usługi iCloud (zewnętrzne serwery przechowujące informacje o użytkowniku, zapisane stany gier itp.). iPhone 4S jest obecnie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii oraz Wielkiej Brytanii. 28 października trafi do kolejnych 22 krajów (w Polsce zadebiutuje przed końcem 2011 roku).

Scrolls

Markus „Notch” Persson poinformował, że na podstawie tymczasowego nakazu sądowego studio Mojang może korzystać z nazwy Scrolls. Nowa produkcja twórców Minecrafta będzie nosić taki tytuł do momentu wydania ostatecznego wyroku w sprawie (i pozostanie przy nim, jeśli decyzja będzie pozytywna dla Mojang). Przypominamy, że zdaniem ZeniMax i Bethesdy nazwa ta uderza w markę The Elder Scrolls.

Gran Turismo 5

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment opóźnił tamtejszą premierę dodatków DLC do gry wyścigowej Gran Turismo 5 (dojdzie do niej najprędzej 25 października, wraz ze specjalnym prezentem). Wszystko wskazuje na to, że europejski debiut zawartości odbędzie się zgodnie z planem, czyli jutro. Opis rozszerzeń znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości na temat GT5. W ich skład wejdą samochody, trasy i gadżety.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Costume Quest

Wizardry Online

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

The Secret World

The Haunted: Hell's Reach

Portal 2

Fortress Craft

Forsaken World

Football Manager 2012

Disney Universe

Centipede: Infestation

Cave Story

Halo: Combat Evolved Anniversary

Professor Layton and the Last Specter

The Elder Scrolls V: Skyrim

Deus Ex: Human Revolution – The Missing Link

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games - trailer #1

Guild Wars 2 - stolica rasy Asura

Afterfall: InSanity - teaser #2

The Legend of Zelda: Skyward Sword - gameplay #1

Syndicate - gameplay #1 (PL)

Prototype 2 - Comic Con 2011

The Secret World - kulisy produkcji #3 - sekretna wojna (PL)

Śmierć Orkom! Gramy!

The Darkness II - trailer #3

Forza Motorsport 4 - FAQ Kinect Gramy!

Forza Motorsport 4 - FAQ Gramy!

Ace Combat: Assault Horizon - The Dawning Skies #2