Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2011, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Aktualizacja Spec 2.0 do gry Gran Turismo 5 już dostępna. Zapowiedziano dodatki DLC

Studio Polyphony Digital udostępniło niedawno zapowiedzianą aktualizację Spec 2.0 do gry Gran Turismo 5. Fani jednej z najpopularniejszych serii wyścigowych w przyszłym tygodniu doczekają się także kilku dodatków DLC.

Posiadacze Gran Turismo 5 mogą pobierać dużą aktualizację Spec 2.0, wprowadzającą sporo zmian do rozgrywki. Studio Polyphony Digital zapowiedziało także kilka płatnych dodatków DLC, które pojawią się w przyszłym tygodniu.

Wśród najważniejszych zmian Spec 2.0 wymienić można dodany widok z kokpitu w samochodach typu Standard (nie są to pojazdy stworzone od podstaw, a jedynie przeniesione z poprzednich części serii). Deska rozdzielcza jest w ich przypadku bardzo uproszczona, ale dotychczas w ogóle nie mogliśmy jej oglądać, więc jest to pewien krok do przodu.

Wiele osób z radością przywita możliwość zapisywania rozgrywki podczas wyścigów wytrzymałościowych – teraz zaliczenie wielogodzinnych zmagań nie ma stanowić problemu, bo będziemy mogli robić to stopniowo. Dodano także możliwość przewijania powtórek do przodu i do tyłu, 11 dodatkowych samochodów NASCAR, czy nowe intro (możecie je obejrzeć powyżej) i menu Zmienności Pogody. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie. Aktualizacja waży 1192 MB.

Posiadacze Gran Turismo 5 od 18 października (dzień później w przypadku Europejczyków) będą mogli zakupić kilka dodatków DLC. Course Pack wzbogaci podstawową wersję gry o trasę Spa-Francorchamps z możliwością włączenia efektów pogodowych. Oprócz tego wprowadzony zostanie oświetlony, zadaszony tor dla gokartów – Kart Space w wersji dłuższej i krótszej. Obie będziemy mogli przejechać także w trybie lustrzanego odbicia. Cena pakietu to 3,99 euro (ok. 17 złotych).

Aktualizacja Spec 2.0 do gry Gran Turismo 5 już dostępna. Zapowiedziano dodatki DLC - ilustracja #1

Spa-Francorchamps

Za sprawą Racing Gear Pack zaopatrzycie się w kilkadziesiąt dodatkowych kasków i kombinezonów. Niektóre z nich należą do prawdziwych kierowców serii WRC oraz NASCAR. Cena została ustalona na poziomie 1,99 euro (ok. 8 złotych). Tyle samo zapłacicie za Paint Pack, czyli zwykły zestaw stu nowych farb dla samochodów – pełne zestawienie kolorów znajdziecie pod tym adresem.

Racing Car Pack zawierać będzie 15 pojazdów, jednak w większości są to doskonale znane auta z podstawowej wersji Gran Turismo 5, tyle że z wprowadzonymi modyfikacjami wyścigowymi. W kosztującym 7,99 euro (ok. 34 złotych) dodatku znajdziecie następujące modele:

 1. Red Bull X2011 Prototype ’11
 2. Dodge Challenger SRT8 Touring Car
 3. Honda CR-Z Touring Car
 4. Mazda Roadster Touring Car
 5. Mazda RX-7 Touring Car
 6. Mitsubishi Lancer Evolution X Touring Car
 7. Nissan GT-R R35 Touring Car
 8. Nissan Skyline GT-R R33 Touring Car
 9. Nissan Skyline GT-R R32 Touring Car
 10. Nissan Skyline GT-R R34 Touring Car
 11. Subaru Impreza Touring Car
 12. Toyota Prius Touring Car
 13. Gran Turismo Racing Kart Jr.
 14. Gran Turismo Racing Kart 100
 15. Gran Turismo Racing Kart 125
Aktualizacja Spec 2.0 do gry Gran Turismo 5 już dostępna. Zapowiedziano dodatki DLC - ilustracja #2

Red Bull X2011 Prototype ‘11

Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się we wszystkie rozszerzenia, trochę zaoszczędzicie kupując Complete Pack. Zestaw powyższych dodatków kosztuje 11,99 euro (ok. 52 złote). Dodatkowo, jeśli do końca tygodnia zalogujecie się na swoje konto, otrzymacie za darmo samochód Red Bull X2010.

Łatwo się domyśleć, że tak duża aktywność studia Polyphony Digital jest spowodowana premierą gry Forza Motorsport 4, która dzisiaj debiutuje w Stanach Zjednoczonych, a w piątek ukaże się na europejskim rynku. Twórcy Gran Turismo 5 z pewnością chcą odwrócić uwagę graczy od konkurencyjnej produkcji i w ciągu jednego tygodnia oferują sporo atrakcji.

 1. Gran Turismo 5 – recenzja gry
 2. Gramy! – Gran Turismo 5 – Martyna i tryby specjalne
 3. Gramy! – Gran Turismo 5 – wstępny werdykt
 4. Gramy! – Gran Turismo 5 – Top Gear, tuning i zdjęcia
 5. Gramy! – Gran Turismo 5 – pierwsze wrażenia
 6. Gramy! – Gran Turismo 5 – gamescom 2010
 7. Gramy! – Gramy w Gran Turismo 5