Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Professor Layton and the Spectre's Call (NDS)

Professor Layton and the Last Specter NDS

Professor Layton and the Spectre's Call | Professor Layton and the Spectre's Call

Kolejna odsłona doskonale znanej serii gier przygodowo-logicznych o tytułowym bohaterze. Professor Layton and the Spectre's Call, pomimo, że wydany jako któraś z kolei część, stanowi tak naprawdę chronologicznie część pierwszą, będącą wprowadzeniem do cyklu.

Przygodowe | elementy logiczne | XIX wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Professor Layton and the Spectre's Call (NDS)

producent: Level 5

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

26listopada2009

25listopada2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Professor Layton and the Spectre's Call to kolejna odsłona dobrze znanej serii przygodówek logicznych o losach tytułowego bohatera oraz jego kompanów. Produkcja została stworzona przez studio Level 5, które odpowiada za wszystkie przygody Profesora Laytona. Japoński deweloper jest też znany z wielu innych uznanych tytułów (Jeanne d'Arc,White Knight Chronicles).

Gra Professor Layton and the Spectre's Call jest wprowadzeniem do serii i rozgrywa się na trzy lata przed jej pierwszą odsłoną, czyli Professor Layton and the Curious Village. W produkcji dowiadujemy się jak Profesor Layton poznał swojego kompana Luke’a, z którym później przeżył wiele przygód i rozwiązał mnóstwo zagadek. Layton, Luke i Emmy, asystentka profesora z uniwersytetu, muszą uporać się z trudnymi łamigłówkami, aby wyjaśnić legendę tajemniczego ducha nawiedzającego pewne miasteczko.

W kolejnej odsłonie sagi znajdziemy wszystko to, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części. Podczas przygody przemierzamy różne lokacje i poszukujemy wskazówek. Główną atrakcją w grze są oczywiście łamigłówki, zagadki, puzzle i inne wyzwania logiczne, które towarzyszą Laytonowi na każdym kroku. Wszystko to zostało opracowane w typowym dla serii stylu, przywodzącym na myśl bardzo dobrze zrealizowany film animowany.

Ciekawym dodatkiem jest mini-gierka London Life, którą można odblokować po ukończeniu przygody. Specjalny tryb jest dostępny tylko w amerykańskiej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Professor Layton and the Last Specter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.