Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 16:38

Wieści ze świata (Resistance 3, LulzSec, Total War: Shogun 2) 29/07/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie strzelanki Resistance 3, aresztowaniu hakerów z grupy LulzSec, nowych projektach twórców God of War III i dodatkach do gier Homefront oraz Total War: Shogun 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie strzelanki Resistance 3, aresztowaniu hakerów z grupy LulzSec, nowych projektach twórców God of War III i dodatkach do gier Homefront oraz Total War: Shogun 2. Zapraszamy do lektury.

Runaway

Na Steamie przeceniono dzisiaj jedną z przyjemniejszych gier przygodowych w historii tego gatunku - Runaway: A Road Adventure. Przez najbliższe kilka godzin produkcję można kupić za 3,40 euro, czyli około 14 złotych. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Hakerzy aresztowani

Brytyjski Scotland Yard opublikował oświadczenie na temat aresztowania hakera związanego z grupą LulzSec, która wielokrotnie atakowała firmy z branży gier i wiele innych podmiotów (w tym także FBI). Podejrzany został zatrzymany w Szkocji, ma 19 lat i działał pod pseudonimem Topiary. Aktualnie znajduje się w Londynie i jest przesłuchiwany przez policję. Wygląda na to, że mamy do czynienia z aresztowaniem właściwej osoby. Dowodem na to jest konto Twitter grupy, które milczy od dwóch dni. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu hakerzy rzucili na nim wyzwanie policji. Jak widać, nie trzeba było długo czekać na efekty.

Madden NFL 12

Firma Electronic Arts zaprosi graczy do przetestowania gry Madden NFL 12 już 9 sierpnia. Tego dnia pojawi się demo produkcji, która triumfy święci przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Wersja demonstracyjna zostanie wydana na łamach Xbox LIVE oraz PlayStation Network i będzie umożliwiała pokierowanie zawodnikami drużyn Green Bay Packers lub Chicago Bears w 20-minutowym meczu.

Resistance 3

Na oficjalnym blogu PlayStation 3 pojawiła się zapowiedź nadchodzącej bety multiplayer gry Resistance 3. Gracze z Europy będą mogli dołączyć do zabawy 10 sierpnia tego roku. Tego dnia dostęp do bety otrzymają posiadacze kont PlayStation Plus. Użytkownicy ze zwykłymi kontami muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze wieści od firmy Sony. W samej becie zobaczymy dwie mapy oraz dwa tryby rozgrywki.

Wieści ze świata (Resistance 3, LulzSec, Total War: Shogun 2) 29/07/11 - ilustracja #1

Xbox Live

Robin Burrowes, jeden z pracowników marketingowych Microsoftu, zapewnił, że usługa Xbox LIVE rozkwitła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym okresie utworzono większą liczbę kont niż kiedykolwiek. Obecnie system skupia 35-milionową widownię. Przedstawiciel firmy jest przekonany, że to nie koniec tendencji wzrostowych – w kolejnym roku usługa gwarantująca dostęp do rozgrywki wieloosobowej zainteresuje fanów takich gier jak Gears of War 3, Modern Warfare 3 czy chociażby FIFA 12.

Sony Santa Monica

Sony Santa Monica jest znane z najlepszych gier na świecie – świadczą o tym takie tytuły jak Warhawk i God of War III. A jednak deweloper ma na koncie wiele skasowanych projektów. Tak przynajmniej wynika z internetowego CV Steve’a Johnsona, dźwiękowca, który pracował w studiu. Nazwy rzekomo anulowanych gier to High Rise, Hand of God oraz Psynapse. Dokument wypuszczony przez Johnsona przynosi też dobre wieści – podobno oddział Santa Monica pracuje nad dwoma nieujawnionymi produkcjami. Czy jest wśród nich God of War IV? Dowiemy się za kilka miesięcy.

EverQuest II

Miłośnicy EverQuest II powinni odwołać wszelkie spotkania zaplanowane na najbliższe dni. Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała bowiem specjalny weekend z podwójnym doświadczeniem, który rozpocznie się 29 lipca. Bonusy będą obowiązywały w handlu, przygodach i innych formach rozwijania postaci. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Dino D-Day

Gra akcji z dinozaurami Dino D-Day będzie darmowa przez najbliższych kilkadziesiąt godzin na Steamie. To oznacza, że wszyscy miłośnicy Parku Jurajskiego i strzelania będą mogli wypróbować tą niezależną produkcję bez żadnych opłat. Jeżeli zdecydujemy się zakupić tytuł, to warto zrobić to w ten weekend, aby załapać się na promocyjną cenę w wysokości niecałych 5 euro. Gra opowiada o dość nietypowym starciu – aliantów z nazistami korzystającymi z pomocy... dinozaurów.

Wieści ze świata (Resistance 3, LulzSec, Total War: Shogun 2) 29/07/11 - ilustracja #2

Homefront

Strzelanka o inwazji armii północnokoreańskiej na USA Homefront doczekała się kolejnego pakietu map. Zestaw o nazwie The Rock wprowadza dwie zupełnie nowe areny (Alcatraz, Most) oraz dwa poziomy drużynowego deathmatchu. Posiadacze Xboksów 360 muszą zapłacić za dodatek 400 punktów Microsoftu.

Total War: Shogun 2

Dzisiaj debiutuje też DLC do strategii Total War: Shogun 2. Wirtualni dowódcy mogą kupić i ściągnąć pakiet Sengoku Jidai Unit, który zawiera łącznie 10 elitarnych jednostek. Nowe oddziały można wykorzystać w kampanii i innych trybach zabawy. Zestaw jest dostępny na Steamie za niecałe 2 euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Surfer

Bleach: Soul Resurrección

Crimson Alliance

Homefront

SSX

WWE '12

Worms Ultimate Mayhem

War Wings: Hell Catz

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Humble Indie Bundle

Deus Ex: Human Revolution - kulisy produkcji #4 - zakradanie

Driver: San Francisco - Multiplayer

StarHawk - kulisy produkcji #1 uniwersum gry (PL)

StarHawk - kulisy produkcji #2 studio LightBox (PL)

Homefront - The Rock Map Pack

Metro: Last Light - E3 Gameplay Demo #2

Might & Magic: Heroes VI - frakcje

Rage - kulisy produkcji #5 - przeciwnicy

Ratchet & Clank: All 4 One - Weapon Series One