Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Bleach: Soul Resurreccion (PS3)
OkładkaBleach: Soul Resurreccion (PS3)

Bleach: Soul Resurrección PS3

Bleach: Soul Resurreccion

Gra akcji z elementami bijatyki nawiązująca do popularnego serialu animowanego Bleach. W produkcji udostępniono 21 grywalnych postaci posiadających różne umiejętności. Podczas zabawy odwiedzamy kilkanaście lokacji i walczymy z przeciwnikami.

Akcji | TPP | hack'and'slash | manga i anime | beat 'em up | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bleach: Soul Resurrección Premiera PS3

23czerwca2011

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bleach: Soul Resurreccion to kolejny przedstawiciel bijatyk stworzonych na podstawie filmu animowanego. Tym razem produkcja została oparta na popularnym anime pt. Bleach. Głównym elementem rozgrywki są dynamiczne walki z dziesiątkami przeciwników. Stworzona przez Sony Computer Entertainment gra umożliwia rozgrywkę w trybie dla jednego gracza i została wydana tylko i wyłącznie na PlayStation 3.

Wspomniany serial animowany opowiada historię 15-letniego ucznia, obdarzonego zdolnościami percepcji duchowej, Kurosakiego Ichigo i jego towarzyszki, Kuchiki Rukii. Ich zadaniem jest walka z hordami przeciwników, którzy chcą zniszczyć pokój na Ziemi. Dochodzi do konfrontacji pomiędzy Shinigami („bogowie śmierci” – duchy, opiekunowie ludzi) a armią rasy Arrancar (demony, które pożerają dusze ludzi), w którą wplątany zostaje gracz.

Gra zwiera 21 grywalnych postaci. Występują najważniejsi, serialowi bohaterowie: Ichigo, Rukia, Uryu, Toshiro, Tia, Yammy czy Ulquiorra, których umiejętności mogą być rozwijane. Korzystają oni z potężnego oręża i rozprawiają się z armiami przeciwnika w kilku dostępnych trybach, m.in.: Story Mode oraz Mission Mode. Podczas zabawy gracz odwiedza kilkanaście lokacji. Walki odbywają się w miastach, na pustyniach czy wreszcie w powietrzu.

Twórcy, nawiązując do filmowego pierwowzoru, wykorzystali technikę cel-shadingu (jest to sposób tworzenia grafiki komputerowej, sprawiający wrażenie, że została ona narysowana ręcznie). Grafika w grze stoi na wysokim poziomie, przywodzi na myśl film animowany. Postacie są dobrze animowane, występują dodatkowe elementy graficzne, takie jak: unoszący się kurz czy efekty świetlne towarzyszące walce. Zabawie towarzyszy dynamiczna, typowa dla tego typu produkcji, muzyka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bleach: Soul Resurrección: 12+