Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

LulzSec - newsy i ciekawostki

Hakerzy z LulzSec przyznają się do winy
Hakerzy z LulzSec przyznają się do winy

Kono, 26 czerwca 2012, 09:23

Dwójka hakerów działających niegdyś w ramach grupy LulzSec przyznała się do licznych ataków DDoS na witryny internetowe. Wśród ich „ofiar” znalazły się m.in. strony Nintendo i Sony.

Zatrzymania członków grupy hakerskiej LulzSec. Lider pełnił rolę informatora
Zatrzymania członków grupy hakerskiej LulzSec. Lider pełnił rolę informatora

DogGhost, 7 marca 2012, 09:40

We wtorek zatrzymano głównych członków grupy hakerskiej LulzSec, odpowiadającej za szereg ubiegłorocznych włamań. Od kilku miesięcy lider organizacji współpracował z organami ścigania i wydał swoich kolegów.

Wieści ze świata (Resistance 3, LulzSec, Total War: Shogun 2) 29/07/11

Hed, 29 lipca 2011, 16:38

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie strzelanki Resistance 3, aresztowaniu hakerów z grupy LulzSec, nowych projektach twórców God of War III i dodatkach do gier Homefront oraz Total War: Shogun 2. Zapraszamy do lektury.

Grupa hakerska LulzSec kończy „działalność". Battlefield Heroes ostatnią ofiarą

Kono, 27 czerwca 2011, 11:43

Grupa hakerska LulzSec znana m.in. z włamań do serwerów takich firm jak Bethesda, SEGA, czy serwisu The Escapist ogłosiła, że po 50 dniach od powstania kończy swoją działalność.

Cyberprzestępcy, czy cyberbohaterowie?
Cyberprzestępcy, czy cyberbohaterowie?

sathorn, 22 czerwca 2011, 18:32

W ciągu ostatnich tygodni, czy może miesięcy, nastąpił gwałtowny wzrost aktywności grup hackerskich, czy też może zaczęto te wydarzenia lepiej naświetlać. Natomiast po atakach na PlayStation Network, które spowodowały wyłączenie usługi prawie na miesiąc, również i graczowa brać, zaczęła się baczniej przyglądać poczynaniom cyberprzestępców. Pytanie brzmi: czy już tylko przyglądamy się, czy już może jesteśmy obiektem manipulacji?

Domniemany członek grupy LulzSec w areszcie

sathorn, 22 czerwca 2011, 12:03

Brytyjski oddział do walki z wirtualną przestępczością, we współpracy z FBI, aresztował dziewiętnastoletniego mieszkańca Wickford, Essex, podejrzanego o współudział w atakach na serwery wielu firm i instytucji publicznych, również związanych z przemysłem gier wideo. Młody mężczyzna ma jakoby należeć do LulzSec, ostatnio bardzo aktywnej grupy hackerów.