Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 15:22

Duży patch dla Duke Nukem Forever w drodze

Gearbox Software planuje w najbliższym czasie opublikować duży patch dla Duke Nukem Forever, który wprowadzi między innymi możliwość noszenia na raz czterech rodzajów broni.

Gearbox Software planuje w najbliższym czasie publikację patcha dla Duke Nukem Forever, który doda kilka nowych opcji i poprawi rozgrywkę sieciową. Co ciekawe, łatka dostępna będzie w pierwszej kolejności jedynie dla posiadaczy pecetowej wersji gry.

Duży patch dla Duke Nukem Forever w drodze - ilustracja #1

W długiej liście nowości jakie wprowadza deweloper, najważniejszą jest modyfikacja ekwipunku Duke`a, który pozwoli mu teraz nosić naraz do czterech rodzajów broni. Brak tej możliwości był jednym z wielu błędów, które wytykali grze recenzenci i gracze. Na ograniczenie wielkości ekwipunku Duke`a zdecydowało się jeszcze studio 3D Realms, które przez ostatnią dekadę bezskutecznie próbowało skończyć produkcje tytułu. Poza tą zmianą, patch wprowadzi również VAC, czyli sygnowany przez Valve system zapobiegający oszustwom w rozgrywce sieciowej, opcje dowolnego ustawiania pola widzenia w grze oraz wiele innych drobnych poprawek i udoskonaleń, które jak zapewnia Gearbox, na swoim forum, są nadal testowane. Posiadacze konsolowego Duke Nukem Forever muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze trochę na konkretne informacje o poprawkach dla ich wersji tytułu.

Poza wydaniem łatki, producent planuje jesienią tego roku wypuścić jeszcze pierwszy zestaw DLC dla gry, o którym informowaliśmy już kilka dni temu.