Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 14:39

NCSoft ujawni nową „dużą grę MMO” na targach gamescom 2011

Firma NCSoft i studio Carbine ujawnią swoją nową dużą grę MMO w połowie sierpnia na targach gamescom 2011. Producent przekonuje, że projekt będzie kolejnym krokiem naprzód dla gatunku MMO. Szczegóły gry są nieznane, ale warto się nią interesować, gdyż pracują nad nią autorzy takich hitów jak World of Warcraft i City of Heroes.

NCSoft ujawni nową grę MMO na targach gamescom. Projekt jest tworzony przez studio Carbine, które założyli twórcy takich hitów jak World of Warcraft, Fallout czy City of Heroes. Przedstawiciele dewelopera na razie nie ujawniają szczegółów swojego dzieła, ale zapewniają, że przyniesie ono prawdziwy powiew świeżości i będzie kolejnym krokiem milowym dla gatunku.

Mamy mnóstwo pomysłów odnośnie tego, co jest ważne w graniu”, napisał na oficjalnej stronie Carbine Jeremy Gaffney, współzałożyciel studia. Jego zdaniem gry powinny dawać swobodę – w zakresie tego jak, kiedy i z kim chcemy grać. Twórcy nie przekreślają dotychczasowych dokonań branży, ale chcą zrobić duży krok naprzód i wypuścić produkcję, która dostosuje się do preferencji gracza.

Gaffney ograniczył się do tego typu ogólnikowych wzmianek na temat gry, gdyż jak sam przyznał, nie chce nakręcać graczy za wcześnie. W tym momencie wiemy jedynie, że ekipa z Carbine Studios pojawi się w sierpniu w Kolonii, a później także na imprezie Pax Prime. Na tegoroczny gamescom wybieramy się jak zwykle w silnej grupie, więc na pewno zobaczymy nowy projekt.

NCSoft ujawni nową „dużą grę MMO” na targach gamescom 2011 - ilustracja #1
Grafika pochodzi z oficjalnej strony studia Carbine.

Studio Carbine zostało założone między innymi przez Kevina Beardslee (jeden z najważniejszych twórców World of Warcraft), Tima Caina (założyciel studia Troika i współautor serii Fallout) oraz Jeremiego Gaffney’a (City of Heroes). Deweloper energicznie poszukuje pracowników na swojej stronie internetowej, co potwierdza tylko, że prace nad nową grą idą pełną parą.

gamescom 2011 zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów gier MMO, których w Niemczech i Polsce jest niemało. Oprócz powyższej zapowiedzi, spodziewamy się na nich obszernej prezentacji kilku aspektów Guild Wars 2 oraz wielu innych atrakcji. Na miejscu pojawią się takie firmy jak Blizzard (World of Warcraft), BioWare (Star Wars: The Old Republic) czy Frogster (TERA).

  1. Oficjalna strona Carbine