Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2011, 17:00

Plany wydawnicze Nintendo w Europie

Nintendo opublikowało właśnie listę gier na konsole 3DS, Wii i DS, które ma zamiar wydać w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy w Europie.

Nintendo opublikowało właśnie listę tytułów na konsole 3DS, Wii i DS, które ma zamiar wydać na Starym Kontynencie, w przeciągu najbliższych miesięcy.

Plany wydawnicze Nintendo w Europie - ilustracja #1

Z pewnością planami wydawniczymi zawiedzeni mogą być posiadacze najnowszej przenośnej konsoli japońskiego giganta, którzy już od roku czekają na Kid Icarus: Uprising. Premiera gry, która miała być jednym ze startowych tytułów dla 3DSa, była już kilkakrotnie przekładana i opóźniana. Ostatecznie ustalono, że gra trafi na amerykańskie półki sklepowe w listopadzie, tak więc europejscy fani serii spodziewali się podobnego terminu premiery. Nintendo zdecydowało jednak inaczej i gra dostępna będzie w Europie dopiero w przyszłym roku. Przyczyną tego posunięcia jest zapewne tradycyjnie przedłużająca się lokalizacja tytułu, związana z przygotowywaniem jego różnych wersji językowych.

Kalendarz wydawniczy Nintendo:

Nintendo 3DS

Wii

Nintendo DS

  • Kirby Mass Attack – 2011/4 kwartał
  • Dragon Quest Monsters: Joker 2 – 2011/4 kwartał
  • Professor Layton and the Spectre's Call – 2011/4 kwartał

Poza informacjami o nadchodzących tytułach, Nintendo pochwaliło się także bardzo dobrymi wynikami The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. Gra przekroczyła milion sprzedanych egzemplarzy, jako pierwszy tytuł na konsolę 3DS. Od czasu premiery 16 czerwca do końca tamtego miesiąca, w ręce fanów przygód Linka trafiło 1,08 miliona egzemplarzy gry, z czego około 810 tysięcy znalazło nabywców na rynkach zachodnich (głównie w USA), a 270 tysięcy w samej Japonii.