Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Mystery Case Files: The Malgrave Incident (Wii)
OkładkaMystery Case Files: The Malgrave Incident (Wii)

Mystery Case Files: The Malgrave Incident Wii

Produkcja casualowa typu hidden object, która łączy elementy przygodówki z aspektami zaczerpniętymi z gier logicznych. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona tego cyklu wydana na konsolę Wii.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: The Malgrave Incident Premiera Wii

27czerwca2011

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mystery Case Files: The Malgrave Incident to kolejna odsłona popularnego cyklu należącego do casualowej kategorii „hidden object". Tak jak w przypadku poprzednich kilku część twórcy wzbogacili mechanikę zabawy bardzo silnymi elementami przygodówkowymi. Warto dodać, że jest to debiut tej serii na Nintendo Wii.

Fabuła obraca się wokoło tytułowej wyspy Malgrave. Magiczne właściwości tego miejsca są wręcz legendarne. Niektórzy wierzą nawet, że lokalne źródła potrafią przywrócić młodość. Takie pogłoski spowodowały oczywiście napływ turystów, a zarządzający terenem Winston Malgrave zadbał, aby przyniosło to lokalnej ludności dobrobyt. Niestety pewnego dnia kontakt z wyspą urywa się, a przybysze nie są już wpuszczani na jej teren. Wiele wskazuje na to, że pan Malgrave popadł w niemałe tarapaty. Do agencji detektywistycznej Mystery Case Files dociera napisany przez niego list, w którym błaga on pomoc. Gracz wciela się w jedynego detektywa na tyle odważnego, aby podjąć się tego zadania.

Podobnie jak ostatnich kilka odsłon serii Mystery Case Files: The Malgrave jest czymś więcej niż jedynie prostą grą typu hidden object i przypomina raczej pełnoprawną, choć uproszczoną przygodówkę. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji i rozwiązywaniu łamigłówek. Wśród nich znajdziemy zarówno wyzwania polegające na wyszukiwaniu wskazanych na liście obiektów, jak i zagadki, w których konieczne jest właściwe używanie zebranych wcześniej przedmiotów. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano rozbudowany system podpowiedzi. Wszystko to spięte jest klamrą solidnej fabuły, nadającej naszym poczynaniom szerszego kontekstu i zachęcającej do kontynuowania przygody.

Nowością w porównaniu do poprzednich odsłon serii jest wprowadzenie multiplayera. Dostępne są zarówno tryby kooperacyjne, jak i te oparte na rywalizacji pomiędzy graczami. W tryb drugim przypadku maksymalnie cztery osoby mogą wziąć udział w znajdowaniu przedmiotów na czas. Grafika bazuje na ręcznie malowanych, choć jednocześnie głównie statycznych obrazkach. Niestety niska rozdzielczość utrudnia często odnalezienie potrzebnych przedmiotów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: The Malgrave Incident: Odpowiednia dla każdego wieku.