Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Kirby: Mass Attack (NDS)
OkładkaKirby: Mass Attack (NDS)

Kirby: Mass Attack NDS

Przygodowa gra platformowa adresowana do młodszej części graczy. Tytułowy Kirby zostaje rozerwany na dziesięć samodzielnych części przez złego czarnoksiężnika. Zaczynamy kontrolując tylko jedną z nich, ale z czasem dołączają do niej kolejne.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kirby: Mass Attack Premiera NDS

4sierpnia2011

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sami twórcy określili Kirby: Mass Attack mianem „RTS-a z widokiem z boku”. Z prawdziwą strategią ma on jednak niewiele wspólnego. Produkt japońskiego studia HAL Laboratory to bardziej platformówka, w której zamiast pojedynczym bohaterem sterujemy całą grupką sympatycznych różowych stworków.

Wspomniana gromadka to tak naprawdę tytułowy bohater Kirby. Z jakichś powodów podpadł on złemu czarownikowi i ten podzielił go na dziesięć samodzielnych części. Z pomocą gracza Kirby musi wyruszyć na misję, dzięki której odzyska dawną formę. Tak w skrócie przedstawia się fabuła gry. Prosta, ale całkiem pomysłowa.

Przygodę rozpoczynamy mając do dyspozycji tylko jednego stworka. Początkowo rozgrywka przypomina typowe platfarmówki, w których przechodzimy poszczególne etapy zbierając po drodze najróżniejsze przedmioty. W Kirby: Mass Attack jest to głównie jedzenie. Po zdobyciu odpowiedniej ilości różnych smakołyków, do naszej drużyny dołącza kolejny stworek. Dopiero wtedy K:MA pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Bez odpowiedniego wykorzystania wszystkich bohaterów nie ma nawet co myśleć o ukończeniu gry. W każdym etapie natrafiamy bowiem na liczne zagadki logiczne, do wykonania których niezbędna jest współpraca wszystkich stworków. Im więcej ich mamy w danej chwili, tym lepiej.

Sterowanie naszą gromadką odbywa się poprzez wskazanie na ekranie dotykowym odpowiedniego miejsca lub poruszanie dżojstikiem w odpowiednim kierunku. Wykonanie niektórych zagadek wymaga jednak pokierowania każdym ze stworków osobno. Wtedy z pomocą przychodzi rysik.

Twórcy gry przygotowali na jej potrzeby kilkanaście zróżnicowanych lokacji. W trakcie podróży odwiedzimy między innymi zielone łąki i lasy, zaśnieżone górskie zbocza czy tropikalne wyspy. Wszystko to – jak na przygodową platformówkę przystało – przedstawiono za pomocą kolorowej, bajkowej grafiki 2D. Sympatyczne stworki wesoło uśmiechają się do gracza a rozgrywkę umila typowa dla tego gatunku gier muzyka i pobrzękujące efekty dźwiękowe. Oprawa audiowizualna z pewnością przypadnie do gusty graczom wychowanym na klasycznych platformówkach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kirby: Mass Attack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.