Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 14:30

autor: Piotr Doroń

Wieści ze świata (Rage, Assassin's Creed, Red Dead Redemption) 3/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przecenionym Anomaly: Warzone Earth, premierze dodatku do Red Faction: Armageddon, plotkach o Red Dead Redemption: Game of the Year Edition, a także ukończeniu głównych prac nad Rage. Zapraszamy do lektury

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przecenionym Anomaly: Warzone Earth, premierze dodatku do Red Faction: Armageddon, plotkach o Red Dead Redemption: Game of the Year Edition, a także ukończeniu głównych prac nad Rage. Zapraszamy do lektury.

Naval Warfare/Anomaly: Warzone Earth

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Naval Warfare. Produkcję autorstwa studia Games Distillery możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,50 euro, czyli ok. 10 złotych (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00. Natomiast do piątku obowiązywać będzie 67% obniżka na polską grę Anomaly: Warzone Earth (3,33 euro, czyli około 13 złotych). Jakby tego było mało, 76% promocji doczekał się zestaw gier strategicznych firmy Paradox Interative.

Red Faction: Armageddon

Marka Red Faction mogła skończyć swój żywot, lecz nie przeszkodziło to koncernowi THQ w udostępnieniu pierwszego dodatku DLC do jej ostatniej odsłony – Red Faction: Armageddon. W jego skład wchodzą dwa rodzaje broni, 10 trofeów/achievementów, nowy czołg, a także cztery dodatkowe misje, w których trzeba powstrzymać Adama Hale'a przed zniszczeniem Terraformera – jedynego urządzenia umożliwiającą kolonistom życie na Marsie. Rozszerzenie Path to War kosztuje 4,99 euro i jest dostępne na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Rage

Tim Willits, dyrektor kreatywny id Software, oznajmił na łamach magazynu Xbox World, że gra akcji Ragejest praktycznie gotowa”. Aktualnie firma skupia się na dopieszczaniu poszczególnych elementów, w tym oprawy graficznej wersji konsolowych (X360, PS3). Do premiery Rage dojdzie jesienią tego roku, także na PC. Użytkownicy tej ostatniej platformy w dniu debiutu gry otrzymają dostęp do narzędzi moderskich.

Wieści ze świata (Rage, Assassin's Creed, Red Dead Redemption) 3/08/11 - ilustracja #1

Red Dead Redemption

Brytyjska organizacja ratingowa BBFC oceniła grę Red Dead Redemption w wersji Game of the Year. Z usuniętego już opisu wynikało, że w skład zestawu wejdzie m.in. rozszerzenie Undead Nightmare. Bardzo prawdopodobne, że w pakiecie znajdą się też pozostałe dodatki. Czekamy na weryfikację tych doniesień przez Rockstar Games.

Namco Bandai

Firma Namco Bandai ogłosiła raport finansowy za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2012 (okres od kwietnia do końca czerwca). W tym czasie japoński wydawca sprzedał 3,38 mln egzemplarzy gier, czyli o 0,23 mln więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W zestawieniu przoduje PlayStation 3 (657 tysięcy kopii), wyprzedzające Xboksa 360 (651 tys.), 3DS-a (622 tys.), DS-a (614 tys.), PSP (595 tys.) oraz Wii (199 tys.).

Assassin’s Creed

Darby McDevitt z firmy Ubisoft ogłosił, że historia świata Assassin’s Creed została do tej pory spisana w 85%. Główny scenarzysta serii zaznacza jednak, że wartość ta nie jest stała, gdyż zawsze istnieje możliwość dopisania nowego wątku, który poszerzy uniwersum i zmodyfikuje zachodzące w nim wydarzenia. Przypominamy, że najnowsza odsłona cyklu – Assassin’s Creed: Revelations – zadebiutuje na europejskim rynku w listopadzie tego roku.

Guild Wars

Twórcy Guild Wars nie zamierzają zamykać serwerów obsługujących pierwszą część serii. Sytuacji nie zmienia nadciągająca premiera Guild Wars 2, gdyż zdaniem ArenaNet gracze będą grać w oba tytuły jednocześnie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Swindle

Rise of Nightmares

Assassin's Creed: Revelations

Rage

Warhammer 40,000: Space Marine

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

Tales of Xillia

Need for Speed: The Run

Iron Grip: The Marauders

Final Fantasy XIII-2

DC Universe Online

Auta 2

White Knight Chronicles 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Pirates of Black Cove - zwiastun na premierę

Need for Speed: The Run - Edycja Limitowana

Driver: Renegade - Episode 02

Might & Magic: Heroes VI - kulisy produkcji #3 umiejętności bohatera (PL)

Driver: San Francisco - Multiplayer (PL)

Zapowiedź DUST 514 video zapowiedź

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej