Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 14:51

autor: Szymon Liebert

Gra Borderlands 2 oficjalnie zapowiedziana przez studio Gearbox

Studio Gearbox Software oficjalnie zapowiedziało grę Borderlands 2, o której pisaliśmy dzisiaj rano. W aktualizacji tej wiadomości znajdziecie informacje na temat produkcji, w tym wczesną datę premiery.

Studio Gearbox Software oficjalnie zapowiedziało grę Borderlands 2, o której pisaliśmy dzisiaj rano. W aktualizacji tej wiadomości znajdziecie informacje na temat produkcji, w tym wczesną datę premiery.

Kontynuacja strzelanki z trybem kooperacji Borderlands jest coraz bardziej prawdopodobna. Serwis Eurogamer dotarł do informacji, z których wynika, że gra niedługo zostanie zapowiedziana przez 2K Games oraz Gearbox Software. Jeśli wierzyć doniesieniom, Borderlands 2 trafi do sklepów w przyszłym roku w wersjach na pecety i konsole (Xbox 360, PlayStation 3).

Wspomniany serwis powołuje się na wieści przekazane przez informatora, który podobno ma bliski kontakt z grą. Według niego, studio Gearbox pracuje nad Borderlands 2, o czym dowiemy się wkrótce.

Firma 2K Games nie skomentowała tych rewelacji, chociaż wydają się one prawdziwe. W końcu pierwsza odsłona serii osiągnęła zaskakująco duży sukces rynkowy. Przedstawiciele Gearbox wyrażali swoją sympatię dla marki Borderlands, chociaż zaprzeczali, że kontynuacja powstaje.

Gra Borderlands 2 oficjalnie zapowiedziana przez studio Gearbox - ilustracja #1

W pierwszym Borderlands wcielamy się w jedną z czterech postaci i przemierzamy obcą planetę w poszukiwaniu pewnego artefaktu. Twórcy gry połączyli kilka gatunków i motywów – strzelankę pierwszoosobową, tryb kooperacji oraz mechanikę rozwoju bohatera czy zbierania przedmiotów w stylu Diablo. To zaowocowało zaskakująco wciągającą i radosną mieszanką.

Gra studia Gearbox zasłynęła tez z innego powodu – ze względu na swoje bardzo udane DLC. Producent wpadł na dobry pomysł, aby oferować graczom dodatkowe lokacje wypełnione zadaniami, przedmiotami i nowymi przeciwnikami. Praktycznie każdy z czterech pakietów zebrał pochlebne opinie. Recenzję Borderlands i wszelkie inne ciekawe materiały na temat serii znajdziecie tutaj.

  1. Recenzja Borderlands
  2. Zwiastuny Borderlands

Aktualizacja – gra oficjalnie zapowiedziana

Studio Gearbox potwierdziło prace nad grą Borderlands 2, a nawet uruchomiło jej stronę internetową. Produkcja zostanie pokazana na targach gamescom, które odbędą się za dwa tygodnie. W tym momencie wiemy, że „dwójka” trafi na pecety i konsole (Xbox 360, PlayStation 3) w 2013 roku biznesowym firmy Take-Two (rozpoczynającym się 1 kwietnia 2012 roku).

Czego można spodziewać się po Borderlands 2? Twórcy obiecują, że dostaniemy mnóstwo nowych elementów: bohaterów, umiejętności, otoczenia, przeciwników oraz typy broni. Wszystko to zostanie powiązane przygodą rozgrywającą się w niezbadanej dotąd części planety Pandora, podczas której poznamy kolejne tajemnice uniwersum Borderlands.

Gra Borderlands 2 oficjalnie zapowiedziana przez studio Gearbox - ilustracja #2

Więcej informacji na temat produkcji można spodziewać się w najbliższych dniach, gdyż jej zapowiedź pojawi się na łamach magazynu Game Informer.