Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka The House of the Dead: Overkill - Extended Cut (PS3)

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut PS3

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut jest rozszerzoną wersją popularnej "strzelaniny na szynach", wydanej pierwotnie w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter | na 2 osoby | PlayStation Move | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka The House of the Dead: Overkill - Extended Cut (PS3)

producent: Headstrong Games

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

25października2011

28października2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The House of the Dead: Overkill - Extended Cut to rozszerzona wersja gry, która w 2009 roku zadebiutowała na konsoli Nintendo Wii. Mamy tu do czynienia z kolejną odsłoną popularnej serii rail shooterów, czyli tytułem, w którym nie sterujemy bezpośrednio postacią, a jedynie przemieszczamy się po ściśle wyznaczonych ścieżkach. W trakcie gry zajmujemy się wyłącznie masową eliminacją przeciwników, a do ich namierzania wykorzystujemy widoczny na ekranie celownik.

Opisywana odsłona cyklu The House of the Dead odbiega stylistycznie od swoich poprzedników, wyraźnie nawiązując do klasycznych komiksów grozy oraz filmów klasy B z pogranicza gatunku gore. Overkill pełni funkcję prequela, oferując wybór pomiędzy dwiema grywalnymi postaciami, wśród których nie zabrakło Agenta G. Co ciekawe, w realiach gry jest on jeszcze niedoświadczonym żółtodziobem, który niedawno skończył akademię. Główni bohaterowie Overkill wysłani zostają do miasteczka Bayou City w stanie Louisiana celem zapanowania nad panoszącymi się po tych terenach hordami nieumarłych stworów. Dzielni herosi muszą także ustalić przyczynę przywrócenia nieumarłych do życia oraz zadbać o to żeby podobna sytuacja nigdy więcej się już nie powtórzyła.

Do naszej dyspozycji oddano kilka różnych trybów, między innymi Arcade Mode przywodzący na myśl zabawę na automacie do gry. Opisywana wersja na PS3 wyróżnia się większym zróżnicowaniem trybów rozgrywki w stosunku do tytułu wydanego na Wii. Dodatkowo możemy liczyć na znaczne modyfikacje znanych etapów, jak również na szansę przystąpienia do dwóch zupełnie nowych scenariuszy, wzbogacających przedstawianą historię.

Właściwa rozgrywka przebiega w znany fanom cyklu sposób. Nasze zadanie polega więc na eksterminowaniu nieumarłych zanim zdołają się do nas zbliżyć, raniąc tym samym sterowaną postać. Ciekawą nowością w Overkill jest funkcja Slow-Mofo Time. Po jej uaktywnieniu przez kilka chwil działamy w trybie spowolnienia czasu, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na oddawanie bardziej precyzyjnych strzałów. Oprócz zwykłych zombiaków napotykamy także silniejsze mutanty oraz bossów. Likwidacja tych ostatnich możliwa jest jedynie wtedy, gdy poznamy ich słabe strony. W omawianej rozszerzonej wersji pojawia się kilka nieznanych wcześniej odmian stworów, między innymi zmutowane dzieci.

W Overkill zachowano aspekt interaktywnego otoczenia. Widoczne w okolicy przedmioty możemy więc do woli niszczyć, co jest zresztą wskazane, gdyż niekiedy zawierają w sobie dodatkową amunicję czy apteczki. Ponadto funkcja Evil Eye pozwala nam na wynajdywanie tych obiektów, których zniszczenie doprowadzi do efektownej reakcji łańcuchowej, eliminując tym samym stojące w pobliżu stwory.

Edycja na konsolę PS3 oferuje pełne wsparcie dla kontrolera PlayStation Move, z pomocą którego w sprawny sposób możemy namierzać i likwidować potwory, jak również odpędzać się od tych nieumarłych, którym udało się dostatecznie zbliżyć do bohatera i wdać w szamotaninę. Bawić możemy się w pojedynkę lub działać w kooperacji z drugim graczem.

Zmagania obserwowane są z perspektywy pierwszej osoby, a na szczególną uwagę zasługuje spore zróżnicowanie odwiedzanych lokacji. W trakcie zabawy badamy nie tylko strefy zurbanizowane, ale i udajemy się między innymi do nawiedzonego wesołego miasteczka. W wersji na PS3 możemy nacieszyć się nieobecną w pierwowzorze grafiką w jakości HD. Overkill Extended Cut oferuje ponadto pełne wsparcie dla technologii 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

Klasyfikacja PEGI The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The House of the Dead: Overkill - Extended Cut

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move