Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2011, 12:21

autor: Szymon Liebert

Twórcy Assassin’s Creed: Revelations o trybie kooperacji i modelu free to play

Producent gry Assassin’s Creed: Revelations przyznał, że tryb kooperacji zapewne pojawi się w przyszłych odsłonach serii. Zdaniem dewelopera, multiplayer dodany w Assassin’s Creed: Brotherhood mógłby też stać się podstawą ciekawej produkcji typu free to play, chociaż na razie nie ma planów na stworzenie takiego projektu.

Jeden z twórców gry Assassin’s Creed: Revelations powiedział nam, że tryb kooperacji prędzej czy później powinien zawitać do serii. Zdaniem Damiena Kiekena, reżysera produkcji z firmy Ubisoft, z którym rozmawialiśmy w ubiegłym tygodniu, rozgrywka multiplayer z Assassin’s Creed pasowałaby też do modelu free to play, chociaż na razie nie ma planów na tego typu projekt.

Producent zapytany o kooperację przyznał, że twórcy rozważają stworzenie takiego trybu, chociaż zdecydują się na to, gdy znajdą odpowiednio dobre rozwiązanie. „Gra z serii Assassin’s Creed nie może przecież zawierać średniego trybu kooperacji”, tłumaczy Kieken. Producent dodaje, że w Revelations co-opa nie uświadczymy, ale w przyszłych grach może zostanie on wzięty pod uwagę.

Kieken powiedział również, że „tryb multiplayer z Assassin’s Creed mógłby być świetną grą free to play”, chociaż obecnie firma nie planuje stworzenia takiej produkcji. Deweloper osobiście lubi model z darmową rozgrywką, bo „dzięki niemu każdy ma dostęp do gry bez opłat”.

Twórcy Assassin’s Creed: Revelations o trybie kooperacji i modelu free to play - ilustracja #1

Firma Ubisoft zapowiedziała niedawno darmową wersję innej znanej marki – Tom Clancy's Ghost Recon Online i być może od sukcesu tej gry będzie zależała przyszłość podobnych projektów. Na razie Assassin’s Creed pozostanie serią płatną, ale jak widać furtka prowadząca do free to play jest otwarta.

Z Damienem Kiekenem rozmawialiśmy we francuskim oddziale Ubisoftu podczas pokazu trybu multiplayer z Assassin’s Creed: Revelations, z którego wrażenia opisaliśmy w opublikowanej wczoraj zapowiedzi. Pełną treść rozmowy z producentem znajdziecie w serwisie gameplay.pl.

  1. Assassin’s Creed: Revelations – rozmowa z reżyserem gry o multiplayerze
  2. Assassin’s Creed: Revelations - wrażenia z trybu multiplayer