Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 15:05

Wieści ze świata (Forza Motorsport 6, Neverwinter, Blizzard, Riot Games) 6/8/2015

Dziś piszemy m.in. o nowych samochodach w grze Forza Motorsport 6, liczbie graczy w Neverwinter na XOne oraz zarejestrowanym przez firmę Blizzard Entertainment znaku handlowym Compete, który ma związek z e-sportem. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Promocja dnia (do czwartku 6 sierpnia, do godz. 19:00):

Promocja dnia (do piątku 7 sierpnia, do godz. 19:00):

  • Crawl [wczesny dostęp] – obniżka 20 – 7,99 euro (ok. 34 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 7 sierpnia, do godz. 19:00):

  • Savage Lands [wczesny dostęp] – obniżka 60% – 7,99 euro (ok. 34 zł), WWW
  • Reign of Kings [wczesny dostęp] – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 10.08) – obniżka cen 141 tytułów, WWW

Neverwinter

Firma Perfect World Entertainment zdradziła, że stworzone przez studio Cryptic darmowe MMORPG Neverwinter w wersji na konsolę Xbox One przyciągnęło do tej pory 2,1 miliona graczy (mowa tu o wszystkich użytkownikach, którzy chociaż raz uruchomili tę produkcję). Przy okazji ujawniono, że we wrześniu wydanie na sprzęt Microsoftu doczeka się pakietu czterech dodatków wydanych dotąd na PC. Szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj.

Forza Motorsport 6

Studio Turn 10 ujawniło kolejne 43 samochody, które znajdą się w grze Forza Motorsport 6. Ponieważ zrobiono to przy okazji targów gamescom 2015, skupiono się głównie na niemieckich pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes-Benz. Pełną ich listę (wraz z zestawieniem wszystkich kilkuset wozów, które dotąd potwierdzono) znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Forza Motorsport 6, Neverwinter, Guitar Hero Live, Blizzard, Riot Games) 6/8/2015 - ilustracja #1

Blizzard Entertainment

Firma Blizzard Entertainment zarejestrowała znak handlowy Compete, który został opisany jako: „Niepobieralna aplikacja internetowa wykorzystująca technologię, która umożliwia organizowanie i promowanie e-sportowych turniejów, generowanie i personalizowanie turniejowych drabinek, śledzenie rywalizacji, gromadzenie statystyk i informowanie o przebiegu zawodów”. Wygląda na to, że gigant mający w dorobku takie marki jak StarCraft, Hearthstone czy Heroes of the Storm planuje silniejsze uderzenie w elektroniczny sport, ale na razie nie potwierdzono oficjalnie tych rewelacji.

Riot Games

Twórcy League of Legends zapoczątkowali nowy cykl blogów, zatytułowany Riot Pls. Wpisy będą ukazywały się mniej więcej raz na kwartał, mocniej angażując społeczność fanów poprzez ukazywanie im kulis pracy w studiu Riot Games i wyjaśnianie podejmowanych decyzji. Pierwszy odcinek został poświęcony nakreśleniu obszarów priorytetowych dla dewelopera: ciągłym aktualizowaniu klienta League of Legends celem eliminowania problemów z grą, implementowaniu rozwiązań ułatwiających precyzyjniejsze budowanie drużyn i granie z przyjaciółmi, rozwijaniu świata, w którym toczy się rywalizacja, etc. Wyjaśniono również, dlaczego nie wprowadzono powtórek (ograniczenia techniczne) i trybu sandboksowego do testowania różnych opcji (chęć uniknięcia sytuacji, w której gracze „grindują” poza wieloosobowymi meczami).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii:

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: