Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2011, 15:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Battlefield 3, Crysis 2, Dragon Age II) 25/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordzie World of Tanks, wznowieniu King’s Quest III, multiplayerowej becie Crysis 2 w wersji PS3, dacie premiery DLC do Halo: Reach, a także ścieżce dźwiękowej do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o rekordzie World of Tanks, wznowieniu King’s Quest III, multiplayerowej becie Crysis 2 w wersji PS3, dacie premiery DLC do Halo: Reach, a także ścieżce dźwiękowej do Dragon Age II. Zapraszamy do lektury.

World of Tanks

Gra sieciowa World of Tanks – będąca od miesiąca na etapie otwartych beta testów – ustanowiła Rekord Guinessa w liczbie osób toczących jednoczesną rozgrywkę na pojedynczym serwerze. 23 stycznia na jednym z nich (konkretnie rosyjskim) zebrało się łącznie 91,311 użytkowników. Jak zaznaczają sami twórcy, obecnie notowane są rezultaty na poziomie nawet 120 tysięcy graczy na pojedynczym serwerze, w związku z czym rekord już niedługo trzeba będzie zastąpić świeższym wpisem.

King’s Quest III Redux

Po wielu latach oczekiwania udostępnione zostało wznowienie trzeciej odsłony cyklu przygodówek King’s Quest, wydanej oryginalnie w 1986 roku. Produkcję o podtytule Redux: To Heir Is Human możecie pobrać z oficjalnej strony internetowej grupy AGD Interactive, odpowiedzialnej także za opracowanie remake’ów dwóch pierwszych części popularnej marki firmy Sierra.

Crysis 2

Użytkownicy PlayStation 3 otrzymają szansę wzięcia udziału w beta testach trybu multiplayer gry Crysis 2. Potwierdzenie tej informacji można znaleźć pod koniec najnowszego filmu z rozgrywki, prezentującego w działaniu edycję przeznaczoną na konsolę firmy Sony. Testy powinny wystartować w najbliższych dniach – wszak europejska premiera pełnej wersji najnowszej gry studia Crytek odbędzie się już 25 marca.

Dungeon Siege III

Feargus Urquhart ze studia Obsidian Entertainment potwierdził w rozmowie z serwisem Siliconera, że gra action/RPG Dungeon Siege III nie będzie oferować możliwości zmiany rozwiniętej postaci i zresetowania poziomu punktowego poszczególnych umiejętności lub cech. Produkcja, której wydawcą jest firma Square Enix, zadebiutuje pod koniec maja w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Halo: Reach

Znamy dokładny termin debiutu nowego rozszerzenia do strzelaniny Halo: Reach. Defiant Map Pack trafi do sprzedaży 15 marca. W jego skład wejdą trzy nowe mapy multiplayer (przeznaczone do wszystkich trybów, w tym Firefight), a także możliwość zdobycia Osiągnięć o łącznej wartości 150 Punktów Gracza. Zestaw będzie można nabyć za równowartość 800 punktów Microsoft.

Patapon 3

12 kwietnia do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi trzecia odsłona serii rytmicznych gier akcji Patapon (na UMD i w formie cyfrowej, w serwisie PlayStation Network). Przypominamy, że od pewnego czasu posiadacze PSP mogą sprawdzić w akcji demo najnowszej produkcji studia Pyramid oraz Sony Computer Entertainment Japan Studio (dostępne w bazie PSN).

Dragon Age II

Firmy Electronic Arts i BioWare potwierdziły, że za stworzenie oryginalnej ścieżki dźwiękowej do gry Dragon Age II odpowiedzialny jest Inon Zur (autor soundtracka do „jedynki”). Warto przy tym dodać, że w grze znajdzie się również utwór I'm not calling you a liar, autorstwa Florence and the Machine. Pełna wersja produkcji zadebiutuje w Polsce już 11 marca, na PC, X360 i PS3.

Battlefield 3

Poznaliśmy zawartość dodatku Back to Karkand, jaki otrzymają w prezencie osoby, które zamówią grę Battlefield 3 w preorderze (lub w formie edycji kolekcjonerskiej). W jego skład wejdą lokacje znane doskonale fanom „dwójki” – Strike at Karkand, Wake Island, Gulf of Oman oraz Sharqi Peninsula. Warto dodać, że mapki zostaną odpowiednio podrasowane pod kątem wsparcia dla silnika graficznego Frostbite 2.0. Premiera BF3 odbędzie się w drugiej połowie tego roku (PC, X360 i PS3).

Oddworld

Firma Just Add Water, która od pewnego czasu współpracuje z twórcami uniwersum Oddworld nad przywróceniem do życia dawnych bohaterów pokroju Abe’a, Muncha i Strangera, wprowadzi w tym roku na rynek cztery produkcje należące do serii (o czym poinformowała skrzętnie na łamach swojego serwisu internetowego). Z pewnością znajdą się wśród nich wznowienia Abe’s Odyssee oraz Stranger’s Wrath na PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Asphalt 3D

Combat of Giants: Dinosaurs 3D

Operation Flashpoint: Red River

Fable III

Gears of War 3

The Gunstringer

The Dishwasher: Vampire Smile

Assassin's Creed: Brotherhood - Porwanie Da Vinciego

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Rise of Immortals

RIFT

Gemini Rue

Age of Empires Online

The Sims 3D

Homefront

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Po prostu Killzone 3 - multiplayer na Move Gramy!

StarCraft II kontra Left 4 Dead Gramy!

StarCraft II - StarJeweled i fanowska DoTA Gramy!

Crysis 2 - Prophet (PL)

The 3rd Birthday - trailer #2

The Elder Scrolls V: Skyrim - trailer #1 (PL)

Top Spin 4 - trailer #2 (PL)

Shift 2: Unleashed - z dziennika dewelopera #1 – realizm (PL)

Guild Wars 2 - Rasa Norn

Mortal Online - darmowy trial

Crysis 2 - Semper Fi

Sniper: Ghost Warrior - trailer #1

Beyond Good & Evil HD - Zdrajczyni

gry