Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2005, 08:38

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown już jest!

Po kilkakrotnym przesuwaniu terminu premiery – wreszcie jest! Firma Ubisoft podała właśnie do wiadomości, że najnowsza odsłona niezwykle popularniej serii taktycznych gier akcji Rainbow Six, o podtytule Lockdown trafiła już do amerykańskich sklepów.

Po kilkakrotnym przesuwaniu terminu premiery – wreszcie jest! Firma Ubisoft podała właśnie do wiadomości, że najnowsza odsłona niezwykle popularniej serii taktycznych gier akcji Rainbow Six, o podtytule Lockdown trafiła już do amerykańskich sklepów i jest dostępna w wersji na konsole: PlayStation 2, Xbox, a na GameCube będzie osiągalna od 22 września. W Europie natomiast premiera na wszystkie w/w konsole odbędzie się już 9 września.

Polscy użytkownicy PS2 muszą uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekać, ponieważ debiut rynkowy omawianej produkcji na tę konsolę w naszym kraju nastąpi 22 września. Natomiast nadal nic nie słychać o polskich wersjach gry na pozostałe konsole.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown już jest! - ilustracja #1

 

Dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że Rainbow Six: Lockdown to kolejna odsłona słynnej serii taktycznych gier akcji promowanych nazwiskiem znanego pisarza Toma Clancy’ego. Tym razem za jej powstanie odpowiadają specjaliści z dwóch studiów developerskich, tj. Red Storm Entertainment (twórcy oryginalnego Rainbow Six) oraz Ubisoft Montreal Studio.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown już jest! - ilustracja #2

 

Podobnie jak w częściach poprzednich, tak i tu jako członkowie elitarnego oddziału anty-terrorystycznego Rainbow Six walczymy ze zorganizowaną przestępczością. Tym razem naszym zadaniem będzie rozbicie organizacji o nazwie Global Liberation Front, która przyjęła sobie za punkt honoru wyeliminowanie wszystkich członków Rainbow Six. Global Liberation Front to ogólnoświatowa organizacja terrorystyczna, która wini kraje rozwinięte za problemy Trzeciego Świata i chce natychmiastowej zmiany polityki tych państw. Jej członkowie wywodzą się z rozmaitych organizacji terrorystycznych z całego świata takich jak: Revolutionary Freedom Army, New World Movement, Marxist Radical Front i October Resistance. Żądają anulowania wszystkich długów krajów Trzeciego Świata, zaprzestania wojskowych okupacji i całkowitej zmiany w praktykach finansowych.

PeCetowa wersja programu ukaże się nie wcześniej niż 2006 roku, nie wiadomo dokładnie w którym miesiącu.

Wszystkich zainteresowanych omawianą produkcją po więcej informacji odsyłamy do naszej Encyklopedii Gier.