Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 stycznia 2006, 14:28

autor: Jiker

Szef Sony of America zdradza... kilka interesujących informacji na temat PSP

Location Free, nowa wersja Media Manager oraz ponowne otwarcie internetowego sklepu wzorowanego na iTunes - z serii "Szef Sony Corporation of America zdradza przyszłościowe plany firmy związane z konsolą PSP".

Targi Consumer Electronics Show odbywające się w Las Vegas miały przynieść co najmniej kilka rewelacyjnych i kopiących tyłek informacji. Najważniejszą z nich miała oczywiście być wiadomość na temat trzeciej konsoli stacjonarnej firmy Sony, tj. PlayStation 3. Niestety wszelkie wcześniejsze zapowiedzi zostały zdementowane, przez co nie zobaczyliśmy działającej konsoli, ani nawet nie poznaliśmy ceny, czy też przybliżonej daty premiery. Co prawda krążą w Internecie plotki, jakoby miała ona nastąpić w listopadzie, ale... Jednakże nie byłoby tego złego, co by na dobre nie wyszło – prezes Sony Corporation of America, Howard Stringer, podzielił się kilkoma istotnymi szczegółami na temat tego, co też w przyszłości czeka PlayStation Portable, znane szerzej jako PSP. Skala nie ta, ale przynajmniej w malutkim stopniu powinny one ostudzić złość fanów konsol spod znaku Sony.

Po pierwsze – poznaliśmy zasadę działania systemu Location Free, zapowiadanego przez Sony już od dłuższego czasu. Pozwoli on „połączyć” (a raczej scalić) konsolę PSP z komputerem klasy PC oraz telewizorem, umożliwiając tym samym oglądanie oraz słuchanie audycji radiowych i telewizyjnych przy wykorzystaniu Internetu. Wystarczy do tego klasyczny hotspot zapewniający bezprzewodowe połączenie z Internetem.

Po drugie – Sony obiecuje wypuścić w najbliższym czasie nową wersję oprogramowania Media Manager. Usprawnieniu oraz uproszczeniu ma ulec proces konwersji i przesyłania plików muzycznych oraz wideo. Zapewne wiązać się to będzie z aktualizacją firmware’u, co powinno pociągnąć za sobą zwiększenie zabezpieczeń przed możliwością używania pirackiego oprogramowania.

Po trzecie – Sony planuje ponowne uruchomienie ich internetowego serwisu umożliwiającego pobieranie muzyki (wzorowane na iTunes firmy Apple). Nowością będzie możliwość ściągania gier, najprawdopodobniej dem oraz odpowiednio usprawnionych starych gier (a la Xbox Live Marketplace, gdzie, za drobną opłatą, można pobierać stare arcade’owe hity okraszone nową oprawą graficzną). Serwis ma wystartować w marcu tego roku.