Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2004, 13:09

autor: Speed

Sports Interactive i PhysioRoom.com czyli nowe kontuzje w FM 2005

Nic tak dobrze nie wpływa na poziom, jak dobra, solidna konkurencja. Bardzo dobrym potwierdzeniem tej tezy są panowie z firm Sports Interactive (pracujący nad Football Manager 2005) oraz Eidos (tworzący Championship Manager 5). Kilkanaście godzin wstecz, ci pierwsi nawiązali oficjalną współpracę z portalem internetowym PhysioRoom.com, specjalizującym się w opisywaniu wszelakich kontuzji ludzi goniących za piłką.

Nic tak dobrze nie wpływa na poziom, jak dobra, solidna konkurencja. Bardzo dobrym potwierdzeniem tej tezy są panowie z firm Sports Interactive (pracujący nad Football Manager 2005 ) oraz Eidos (tworzący Championship Manager 5). Kilkanaście godzin wstecz, ci pierwsi nawiązali oficjalną współpracę z portalem internetowym PhysioRoom.com, specjalizującym się w opisywaniu wszelakich kontuzji ludzi goniących za piłką.

Sports Interactive i PhysioRoom.com czyli nowe kontuzje w FM 2005 - ilustracja #1

 

Programiści ze Sports Interactive nie kryją, że temat kontuzji i całej otoczki związanej z tą kwestią, zawsze był ich słabą stroną (przykładowo w CM4 kontuzje pojawiały się praktycznie co kolejkę, eliminując skutecznie, i zarazem bezsensownie, średnio połowę zawodników na sezon). Przy produkcji nowej gry, ludzie z SI Tower chcą uniknąć takiej sytuacji i w związku z tym postanowili nawiązać długofalową współpracę z anglojęzycznym serwisem internetowym PhysioRoom.com.

Portal ten od ponad trzech lat specjalizuje się w zbieraniu wszelakich informacji o kontuzjach piłkarskich, ich rodzajach oraz przebiegu. Wyjątkowo obszerna baza danych, którą skrupulatnie gromadzili przez te kilkadziesiąt miesięcy szefowie ów serwisu – Peter Lilley oraz David Wales, teraz ma służyć doskonale w nowopowstającej grze Sports InteractiveFM 2005 .

Sports Interactive i PhysioRoom.com czyli nowe kontuzje w FM 2005 - ilustracja #2

 

Wtłoczenie wiedzy z PhysioRoom.com do FM 2005 , to dla naszych przyszłych graczy kolejny, bezcenny strumień informacji, który pomoże im w codziennym życiu menedżera. Tym samym gra zyska na autentyczności.” – skomentował krótko współpracę Miles Jocobsen, szef Sports Interactive.

W ostatnim czasie firma twórców legendarnej serii Championship Manager, opublikowała dwa nowe, nigdzie wcześniej nie publikowane screenshoty z FM 2005 . Oto one:

Sports Interactive i PhysioRoom.com czyli nowe kontuzje w FM 2005 - ilustracja #3
Sports Interactive i PhysioRoom.com czyli nowe kontuzje w FM 2005 - ilustracja #4

 

Więcej informacji o grze Football Manager 2005 znajdziecie na łamach serwisu GRY-OnLine oraz na stronie fanowskiej CM Revolution: