Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 maja 2004

Ultima Online kończy 7 lat! EA przygotowuje specjalne wydanie gry

ComCo, 24 maja 2004, 17:16

Siedem lat rynkowej egzystencji to wynik imponujący jeżeli chodzi o produkcje zaliczane do gatunku MMOcRPG. A może się nim pochwalić tylko jedna seria: Ultima Online, która przez miesiące ewoluowała do obecnej formy i która będzie ewoluować dalej, gdyż takie jest zapotrzebowanie graczy. Tymczasem, korporacja wydawnicza Electronic Arts postanowiła uczcić tę okrągłą rocznicę i zapowiedziała wydanie specjalnej edycji Ultima Online 7th Anniversary.

Mongolskie MMORPG
Mongolskie MMORPG

Kull, 24 maja 2004, 16:36

„Khan The Absolute Power” to tytuł nowej gry, tworzonej przez koreańskich programistów z istniejącego od 2001 roku studia Mirinae Entertainment. Fabuła gry przeniesie nas w czasy XIII wieku i opowie prawdziwą historię o Genghis Khanie.

Hidden & Dangerous 2 oraz Manhunt - nowe promocje

Fajek, 24 maja 2004, 15:29

Najnowsze promocje w naszym sklepiku to dwie gry wydane w naszym kraju przez firmę Cenega. Pierwsza z nich, to długo oczekiwana gra akcji z okresu II Wojny Światowej zatytułowana Hidden & Dangerous 2. Tytuł numer dwa to niezwykle kontrowersyjny Manhunt.

Air Power: WW II Heavy Bombers and Jets zapowiedziane

Elrond, 24 maja 2004, 14:20

Już niedługo miłośnicy symulatorów lotniczych będą mogli zasiąść za sterami maszyn rodem z przestworzy II Wojny Światowej, a to za sprawą Air Power: WW II Heavy Bombers and Jets tworzonej przez Shockwave Productions. Przyjemność z lotów będzie tym większa, iż gra powstaje w oparciu o technologię wykorzystaną w Microsoft Flight Simulator 2004.

Nowe spojrzenie na codzienność w SIMS 2
Nowe spojrzenie na codzienność w SIMS 2

Kull, 24 maja 2004, 11:05

Pierwsza część gry The Sims rozeszła się w 8 milionowym nakładzie, a przeznaczone do niej dodatki osiągnęły niezgorszy wynik 13 milionów. Oczekiwana przez miliony fanów, kolejna odsłona programu symulującego teoretycznie zwyczajną, szarą rzeczywistość przeciętnego człowieka, zmieni dość widocznie koncepcję na przedstawienie codzienności.

Guild Wars i rekord na targach E3 2004

ComCo, 24 maja 2004, 08:55

Zespół developerski ArenaNet, składający się z ludzi, którzy w przeszłości stworzyli m.in. takie słynne tytuły jak Warcraft, StarCraft i Diablo, od dłuższego czasu pracuje nad nową produkcją spod znaku MMOcRPG, pt. Guild Wars. O tym, że opisywaną pozycją interesuje się mnóstwo osób na całym świecie może świadczyć swoisty rekord „wypracowany” na tegorocznych targach elektronicznej rozrywki E3.

Z UT2004 na ... boisko piłkarskie?

Elrond, 24 maja 2004, 08:20

To może być mały szok dla konserwatywnych fanów Unreal Tournament 2004 ale tak jest w rzeczywistości - CarBall w wersji 1.1 przeniesie nasze zmagania na piłkarskie boisko. W przeciwieństwie do oryginalnego pomysłu gry oraz powstających jak grzyby po deszczu modyfikacji Unreal Tournament 2004, w których chodzi przede wszystkim o śmiertelną eliminację przeciwników, w CarBall zasiadając za kierownicą Buggy'ego musimy wbić piłkę do bramki drużyny przeciwnej.

Cube - FPS na oryginalnym silniku
Cube - FPS na oryginalnym silniku

Elrond, 24 maja 2004, 08:18

Jeżeli kiedykolwiek próbowaliście swoich sił na polu tworzenia gier komputerowych na pewno wiecie, że nie jest to sprawa tak łatwa jak wygląda na pierwszy rzut oka. Cube to gra reprezentująca gatunek FPS, która pozwoli wam przynajmniej w pewnym stopniu poczuć się twórcami. Nie jest to jednak pozycja służąca do tworzenia infantylnych gierek ale open sourcowy (czyli z pełnym wglądem w źródła) projekt oparty na całkowicie nowym i bardzo niekonwencjonalnym silniku. Cube waży 21.5 MB i można go pobrać z Piekła Graczy (czyli GamersHell).