Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 maja 2004

F.E.A.R. przestraszy inne nowe gry typu FPS?
F.E.A.R. przestraszy inne nowe gry typu FPS?

eLKaeR, 12 maja 2004, 18:18

Przed czterema dniami poruszyliśmy temat tajemniczej gry z gatunku FPS rodem z firmy Monolith Productions, natomiast teraz chcielibyśmy powrócić do niego w kontekście oficjalnej zapowiedzi PeCetowego produktu pt. F.E.A.R (premiera: 2005 rok; wydawca: Vivendi Universal Games). Tytułowy akronim oznacza First Encounter Assault and Recon, co jest nazwą specjalnego rządowego oddziału militarnego ds. likwidacji wszelakiego terroryzmu. Wszyscy członkowie rzeczonego zespołu odbywają konwencjonalne szkolenie (umiejętności strzeleckie, walka wręcz itp.) oraz zdobywają zdolności o charakterze paranormalnym (np. niesamowita szybkość, owocująca de facto spowolnieniem otoczenia – vide słynny efekt bullet-time z filmowego cyklu The Matrix).

Najlepsze trailery do gier - E3 2004: dzień pierwszy

FTP Admin, 12 maja 2004, 16:06

Specjalnie dla was zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze trailery gier (PC oraz konsole), jakie zostały zaprezentowane i udostępnione do tej pory w sieci przy okazji trwających właśnie w Los Angeles targów E3 2004.

Rockstar Games publikuje pierwsze screenshoty z Grand Theft Auto: San Andreas

Krystian Smoszna, 12 maja 2004, 15:53

Firma Rockstar Games opublikowała pierwsze trzy obrazki z kolejnej odsłony słynnej serii Grand Theft Auto, zatytułowanej San Andreas. Udostępniono je na oficjalnej stronie gry, która już wkrótce powinna zostać wzbogacona o kolejne screenshoty oraz inne informacje.

Ruszyła oficjalna strona Half-Life 2
Ruszyła oficjalna strona Half-Life 2

Krystian Smoszna, 12 maja 2004, 15:25

Koncern Vivendi Universal ogłosił w dniu dzisiejszym, że oficjalna strona Half-Life 2 wreszcie otwarła swoje podwoje. Serwis, który od dłuższego czasu był „w budowie”, oferuje na początek wszystkim zainteresowanym kilka znanych już screenshotów, trochę grafik koncepcyjnych, skin do Windows Media Player, trailer z ubiegłorocznych targów E3 oraz podstawowe informacje na temat gry.

Postaw na żołnierza - zapowiedziano Bet on Soldier

Elrond, 12 maja 2004, 15:02

Pierwszoosobowe shootery zwane w skrócie FPS to chyba obecnie najpopularniejszy gatunek gier na rynku. Praktycznie co tydzień pojawia się kilka tytułów, z których jednak bardzo rzadko udaje się wyłowić prawdziwą perełkę. Nie mówię oczywiście o takich "gigantach" jak Doom 3 czy Half-Life 2 ale o zwykłych, prostych grach, do "popykania" w jedno popołudnie. I w tym temacie postanowiła zaskoczyć nas firma Kylotonn, przygotowując dość ciekawą pozycję, Bet on Soldier.

Z pamiętnika rzeźnika, czyli Postal 2: Apocalypse Weekend

eLKaeR, 12 maja 2004, 14:44

Strzeżcie się śmiertelnicy, albowiem już latem bieżącego roku znów wyruszy na łowy psychopatyczny morderca – główny bohater serii gier o nazwie Postal. Kontrowersyjna firma developerska Running With Scissors przygotowuje oficjalne rozszerzenie drugiej odsłony przygód słynnego „Kolesia z Postala”, noszące podtytuł Apocalypse Weekend i wymagające posiadania pełnej wersji Postal 2 lub Postal 2: Share The Pain.

Powstaje kontynuacja Teenage Mutant Ninja Turtles

eLKaeR, 12 maja 2004, 12:44

Wojownicze Żółwie Ninja ponownie zaatakują komputery klasy PC, a także konsole Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Słynna japońska firma Konami szykuje bowiem sequel wirtualnej gry-bijatyki pt. Teenage Mutant Ninja Turtles, traktującej o przygodach kwartetu zmutowanych gadów, likwidujących wszelkie przejawy zła przy pomocy dalekowschodnich sztuk walki. Sprzedaż gotowego produktu wystartuje prawdopodobnie w październiku bieżącego roku.

Nowe gry od Zombie

Elrond, 12 maja 2004, 12:41

Jak można przeczytać we wczorajszym wydaniu magazynu Hollywood Reporter, firma developerska Zombie Studios, odpowiedzialna za tworzenie m.in. Shadow Ops: Red Mercury, przymierza się do prac nad kolejnymi dwoma grami, opartymi na tytułach kinowych.

Crashday - kolejne opóźnienie

Elrond, 12 maja 2004, 11:16

Pierwsze, nieśmiałe wzmianki o Crashday pojawiły się w październiku 2002, kiedy to studio Moonbyte zaanonsowało tworzenie tego tytułu. Gra zapowiadała się znakomicie - rozgrywka czerpiąca pomysły z dość nowatorskiej gry Stunts, opakowana w nowoczesną grafiką - to tygryski lubią najbardziej. Możliwość ścigania się "wypasionymi" samochodami po trasach pełnych ramp i różnych przeszkód, realistycznie odwzorowany model uszkodzeń oraz opcjonalne wykorzystanie broni do utrudnienia życia naszym oponentom chyba u niejednego gracza spowodowały szybsze bicie serca. Niestety, jakiś czas później firma poinformowała o opóźnieniach w pracach nad grą i słuch o niej zaginął. Aż do dzisiaj ...

Obszernie i oficjalnie nt. Sony PlayStation Portable
Obszernie i oficjalnie nt. Sony PlayStation Portable

eLKaeR, 12 maja 2004, 11:11

Niemal dokładnie przed dwunastoma miesiącami korporacja Sony przedstawiła pierwsze informacje, dotyczące mobilnej konsoli PlayStation Portable. Następnie zaprezentowano jeszcze specyfikacje techniczne urządzenia oraz jego zdjęcia. Natomiast teraz prosto z tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) wypłynęło mnóstwo nowych materiałów tekstowo-graficznych.

Doom 3 w wersji PC oficjalnie zapowiedziany na lato bieżącego roku!
Doom 3 w wersji PC oficjalnie zapowiedziany na lato bieżącego roku!

Krystian Smoszna, 12 maja 2004, 08:59

Było niemal pewne, że jeśli na powierzchnię mają wypłynąć jakieś rewelacje dotyczące Doom 3, to stanie się to właśnie podczas trwających obecnie targów E3. Activision oraz id Software zapowiedziały oficjalnie, że długo oczekiwana wersja gry na PC ukaże się latem bieżącego roku. Tym samym, obie firmy przerwały absurdalne spekulacje na temat ewentualnej daty premiery, które z równą siłą, co jakiś czas atakowały umysły zdezorientowanych graczy.