Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 maja 2004

Konkurs
Konkurs "PoP: Piaski Czasu - gra za friko" zakończony!

Redakcja GRYOnline.pl, 31 maja 2004, 15:34

Zakończył się nasz mini konkurs dla klubowiczów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Prince of Persia: Piaski Czasu. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Po e-mail z dowodem, czyli o nowym pomyśle Sejmu

Krystian Smoszna, 31 maja 2004, 12:25

Gdy w lutym bieżącego roku informowaliśmy Was o planach amerykańskich koncernów wprowadzenia opłat za korzystanie z poczty elektronicznej, wielu z Was wyśmiało wówczas taką możliwość, wskazując na jej absurdalny charakter. Jesteśmy więc niezmiernie ciekawi, jak ustosunkujecie się do najnowszego pomysłu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, który posiłkując się „znaną i lubianą” koniecznością dostosowywania naszego prawa do norm Unii Europejskiej zapowiada totalne zmiany w zasadach zakładania darmowych skrzynek pocztowych.

Kampania Shrek 2 w Australii i Oceanii warta pół miliona dolarów

Speed, 31 maja 2004, 12:09

Duże pokłady gotówki inwestuje korporacja Activision w promocję ich najnowszej gry zręcznościowej, bezpośrednio żerującej na sukcesie filmu o tym samym tytule – Shrek 2. Mieszkańcy Australii i Oceanii reklamówki słynnego Shreka zobaczą dosłownie wszędzie: w telewizji, prasie, Internecie...

Marvyn Day pomoże w produkcji Championship Manager 5

Speed, 31 maja 2004, 12:06

Znany skądinąd angielski szkoleniowiec – Marvyn Day, zaangażował się w tworzenie najnowszej odsłony sławetnej serii gier, Championship Manager. Dzięki niemu CM5 ma rzekomo stać się najbardziej realistycznym managerem piłkarskim, jaki świat kiedykolwiek widział.

Zapowiedziano Stranger

Elrond, 31 maja 2004, 11:15

Jeszcze w tym roku fani gier będących połączeniem strategii czasu rzeczywistego oraz gier fabularnych, czyli hybryd RTS i RPG będą mogli zanurzyć się w fantastyczny świat stworzony przez firmę Fireglow, a będący kanwą gry Stranger.

Hearts of Iron zakazane w Chinach

Elrond, 31 maja 2004, 11:15

Jak wszyscy wiedzą Chiny to jedna z ostatnich ostoi komunizmu na naszym świecie, i to komunizmu w chyba najgorszej jego postaci. Na porządku dziennym jest tam łamanie praw człowieka oraz cenzura wszelkich dziedzin życia publicznego. Dotyka to również Internetu oraz wszystkiego, co związane z komputerami. Niedawno można było dowiedzieć się z prasy, iż w kawiarenkach internetowych w Chinach zostaną zamontowane kamery, które kontrolować będą poczynania sieciowych „surferów”, ale dzisiejsza informacja przebija na głowę tamtą wiadomość. Otóż rząd Chin zakazał używania gry Hearts of Iron (Europa Universalis: II Wojna Światowa)!

Nowa nagroda od BAFTy

Elrond, 31 maja 2004, 10:12

Na tegorocznym Edinburgh International Games Festival, podczas którego zostaną rozdane nagrody BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) zostanie zaprezentowana nowa kategoria wyróżnień. Do nagrodzonych przez BAFTA dołączy New Talent Award. Nagroda ta zostanie przyznana w dowód uznania za twórczą innowację, techniczną doskonałość oraz osiągnięcia w dziedzinie produkcji przemysłu rozrywki elektronicznej.

1,000,000$ - pula nagród w zawodach CPL World Tour

ComCo, 31 maja 2004, 09:44

Od momentu założenia w 1997 roku, amerykańska liga graczy Cyberathlete Professional League (CPL) zorganizowała szereg zawodów w aż 40 różnych krajach - wszystko oczywiście po to, aby upowszechnić i znormalizować wirtualną rozrywkę. Jako, że ten "sport" rozwija się bardzo dynamicznie, po dłuższych przygotowaniach i uzgadnianiu wszelkich szczegółów, oficjalnie zapowiedziano ogólnoświatowy turniej "CPL World Tour" z pulą nagród sięgającą zawrotnej kwoty 1 miliona USD!

The Curves of Danger - nowa przygodówka w konwencji noir
The Curves of Danger - nowa przygodówka w konwencji noir

ComCo, 31 maja 2004, 08:01

Klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka, z systemem point&click, elementami humorystycznymi i fabułą, która została skonstruowana w sposób przypominający budowę filmów kryminalnych z lat 40-tych XX wieku (tzw. konwencja „noir”) - tak w skrócie wypada opisać pierwsze dzieło nowopowstałego zespołu ForeverDream Studios, pt. The Curves of Danger.