Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2004, 12:06

autor: Speed

Marvyn Day pomoże w produkcji Championship Manager 5

Znany skądinąd angielski szkoleniowiec – Marvyn Day, zaangażował się w tworzenie najnowszej odsłony sławetnej serii gier, Championship Manager. Dzięki niemu CM5 ma rzekomo stać się najbardziej realistycznym managerem piłkarskim, jaki świat kiedykolwiek widział.

Znany skądinąd angielski szkoleniowiec – Marvyn Day, zaangażował się w tworzenie najnowszej odsłony sławetnej serii gier, Championship Manager . Dzięki niemu CM5 ma rzekomo stać się najbardziej realistycznym managerem piłkarskim, jaki świat kiedykolwiek widział.

Marvyn Day pomoże w produkcji Championship Manager 5 - ilustracja #1

 

Zaangażowanie znanej osobistości ze świata piłki, do produkcji takiej gry jak CM, nikogo dziś nie dziwi. Najwięksi konkurenci Eidosu, z firmą Sports Interactive (twórcy marki CM) na czele, od lat stosują podobny zabieg.

Czym pan Marvyn będzie się zajmował? Przede wszystkim ma on zapewnić programistom Beautiful Game Studios dużo, a nawet bardzo dużo, wiedzy i doświadczenia. Główny nacisk położony ma zostać na kwestie czysto taktyczne, aczkolwiek takie elementy jak atrybuty oraz ogólne cechy największych gwiazd futbolu (głównie angielskiego, rzecz jasna), też nie będą podczas pracy dla szkoleniowca obce. Krótko mówiąc, wiedza Marvyna Daya ma zostać w całości przeniesiona do CM5 , celem podniesienia autentyczności gry.

Marvyn Day pomoże w produkcji Championship Manager 5 - ilustracja #2

 

Eidos w ostatnich dniach opublikował screeny z ...

Moja rola sprowadza się do udzielania rad chłopakom. Aktualnie tworzymy moduł odpowiedzialny za trening. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, moja osoba może przyczynić się do sukcesu kolejnej gry z serii Championship Manager ” – relacjonuje sam zainteresowany, Marvyn Day.

Szef europejskiego marketingu Eidosu, John Davis, stwierdził, że współpraca z tym panem to dla jego firmy bardzo emocjonująca rzecz. Jest przekonany, że jego osoba przyczyni się do znacznego podniesienia realizmu gry. Słowem: reklamowego bełkotu co niemiara...

Marvyn Day pomoże w produkcji Championship Manager 5 - ilustracja #3

 

... nowego silnika meczowego CM5 – oto dwa z nich.

Dla mniej zorientowanych w piłce nożnej czytelników, przypomnijmy, że Marvyn Day aktualnie jest licencjonowanym przez UEFA trenerem, przez niektórych (a zwłaszcza przez marketingowców Eidosu) zwanym szkoleniowcem światowego formatu. Jako zawodnik występował w takich klubach jak West Ham, Aston Villa czy też Leeds United. W swej już czysto menedżerskiej karierze zaliczył kilka klubów, w tym ostatnio Everton oraz Charlton, z którymi – szczerze mówiąc – nie osiągnął powalających sukcesów.

Więcej informacji o grze Championship Manager 5 , której rozprowadzeniem na terenie Polski zajmie się firma Cenega, znajdziecie na łamach serwisu GRY-OnLine:

Natomiast informacje prosto od producenta wyświetli dla Was przeglądarka z wpisanym adresem www.championshipmanager.co.uk.