Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 maja 2004

Poradnik: Age of Wonders II: The Wizard’s Throne

Redakcja GRYOnline.pl, 19 maja 2004, 17:48

Poradnik do strategicznej gry turowej Age of Wonders 2: The Wizard’s Throne. Znajdziecie tu porady poświęcone zasadom rozgrywki, spis dostępnych jednostek oraz ich atrybutów, listę dostępnych czarów, a także opisy przejścia wszystkich etapów kampanii.

Prawa do zawodników ligi NFL wyłącznie dla EA Sport?

Phoenix, 19 maja 2004, 13:55

To, że seria Madden NFL jest najpopularniejszym symulatorem rozgrywek futbolu amerykańskiego chyba wie każdy. O zaistniałej przed dwoma tygodniami sytuacji związanej z najnowszą częścią cyklu (Madden NFL 2005) wie chyba jednak dużo mniej osób? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Chodzi natomiast o informację, jaka pojawiła się w obecnym numerze magazynu „The Sports Business Journal” (jedno z popularniejszych czasopism na sportowej scenie w USA).

Beta testy Kohan II: Kings of War

Elrond, 19 maja 2004, 12:00

Fani strategii czasu rzeczywistego, a szczególnie serii Kohan, muszą niestety cierpliwie czekać co najmniej do września aby ujrzeć Kohan II: Kings of War. Jednak aby umilić w jakiś sposób ten czas oczekiwania, firmy Gathering, Take-Two Interactive oraz TimeGate Studios ogłosiły rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do publicznych beta testów wspomnianego tytułu.

Pierwsze szczegóły dotyczące XIII Century: Sword & Honor
Pierwsze szczegóły dotyczące XIII Century: Sword & Honor

Krystian Smoszna, 19 maja 2004, 11:09

Po raz pierwszy o XIII Century: Sword & Honor wspominaliśmy przy okazji targów, E3 a dokładniej publikując listę gier jakie firma 1C Company zamierzała tam zaprezentować. Oficjalna strona programu, która właśnie rozpoczęła działalność, mówi nam na temat tego produktu nieco więcej.

Wszystko wygląda na to, że gra Street Racing Syndicate pojawi się także na komputerach PC
Wszystko wygląda na to, że gra Street Racing Syndicate pojawi się także na komputerach PC

Phoenix, 19 maja 2004, 10:55

Zapewne część z miłośników gier wyścigowych słyszała kiedyś o tytule Street Racing Syndicate? Program ten należał do upadłej już dzisiaj firmy 3DO, zaś po aukcji jej aktywów prawa do developingu i wydania aplikacji przejęła korporacja Namco. Wtedy to tytuł ten zapowiedziany był jako gra na konsole Xbox, PlayStation 2 oraz GameCube. Dzisiaj zaś wnioskować można iż Street Racing Syndicate pojawi się również na platformie PC – szczegóły na ten temat znajdziecie poniżej.

Do więzienia za ... screeny

Elrond, 19 maja 2004, 10:22

Czy można pójść do więzienia za screeny? Hmm, pytanie na pozór śmieszne, ale okazuje się, że odpowiedź na nie jest twierdząca! I wcale nie muszą się na nich znajdować treści przeznaczone dla dorosłych czy tez brutalne sceny. Otóż Association for the Copyright of Computer Software, konsorcjum zwalczające piractwo w Japonii, poinformowało, iż w mieście Fukuoka policja aresztowała właściciela popularnej witryny Gameonline, pod zarzutem łamania praw autorskich. Według raportu jaki przedstawiła policja, na serwerze Gameonline znajdowało się ponad 20000 udostępnianych Internautom screenów, z których kilkaset zostało wziętych z magazynów i witryn sieciowych bez zgody wydawców gry, co jest sprzeczne z prawem autorskim obowiązującym w Japonii.

Desert Law - 1C Company ujawnia nieco informacji związanych z premierą gry
Desert Law - 1C Company ujawnia nieco informacji związanych z premierą gry

Phoenix, 19 maja 2004, 09:55

Rosyjska grupa wydawnicza - 1C Company poinformowała wczoraj opinię publiczną o planowanej premierze jednego ze swoich obecnych projektów, które powstaje przy współpracy ze studiem Arise. Tytuł ten nosi nazwę Desert Law i jest strategią czasu rzeczywistego osadzoną w post-apokaliptycznym świecie, gdzie paliwo stało się najcenniejszym surowcem, za który można kupić dosłownie wszystko. Rynkowy debiut programu przewidziany jest w czwartym kwartale bieżącego roku kalendarzowego. Zaś w dalszej części wiadomości przeczytać możecie nieco więcej o fabule Desert Law.

Eidos do sprzedania??

Elrond, 19 maja 2004, 09:53

Po internetowych łączach od kilku dni gnają plotki dotyczące ewentualnego zakupu największego angielskiego wydawcy gier komputerowych, firmy Eidos. Jako potencjalni nabywcy wymieniane są Electronic Arts i Activision. Jak wiadomo w każdej plotce jest ziarno prawdy i może okazać się, że sprzedaż Eidosa stanie się faktem, tym bardziej, iż 14 maja akcje tej firmy skoczyły z 25 (ok. 1.75 zł) do 178 pensów (ok. 12.5 zł). Zapewne ma to związek z wspomnianymi plotkami aczkolwiek nie wiadomo skąd pojawił się przeciek.