Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 maja 2004

Poradnik: Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Box - Multiplayer

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2004, 18:37

Poradnik dla wersji mulitplayer do gry Splinter Cell: Pandora Tommorow, zawierający informacje pomocne przy pierwszym zetknięciu się z trybem gry wieloosobowej, jak również cenne wskazówki i informacje dla graczy zaawansowanych.

Top 20 gier w UK (11/05/04)

eLKaeR, 11 maja 2004, 17:17

Trójwymiarowa gra akcji o nazwie Hitman: Contracts nadal okupuje pierwsze miejsce (m.in. przed UEFA Euro 2004) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 5 maja 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 1 kwietnia do 8 maja 2004.

Guild Wars E3 Public Test już działa, zapraszamy do zabawy

Solnica, 11 maja 2004, 17:15

Już dzisiaj, nieco wcześniej niż było to początkowo zapowiedziane, uruchomiona została interaktywna wersja demo Guild Wars - bardzo ciekawie zapowiadającej się gry online tworzonej przez zespół ludzi składający się w dużej mierze z byłych pracowników Blizzarda, którzy odpowiedzialni byli między innymi za powstanie Battle.Net’u.

E3 2004 rozpoczęte!

Fajek, 11 maja 2004, 16:24

Największe targi gier komputerowych – Electronic Entertainment Expo – właśnie się rozpoczęły. W dniach 11-14 maja Los Angeles będzie światową stolicą gier komputerowych i wideo.

Zapowiedziano Opowieści Narnii

Elrond, 11 maja 2004, 15:04

Co mają ze sobą wspólnego lew, czarownica i stara szafa? Pozornie nic, ale przyglądając się dłużej temu zestawieniu czytelnicy raczej młodsi, zauważą iż jest to tytuł pierwszego tomu serii Opowieści Narnii, popełnionej przez C.S. Lewisa. Na podstawie tej oraz trzech kolejnych części nakręcono serial telewizyjny, który wyświetlała nasza TVP, natomiast pierwszy tom, The Lion, The Witch and The Wardrobe, stanowi kanwę najnowszego filmu ze studia Disneya, jak również gry komputerowej, która pojawi się jesienią przyszłego roku praktycznie na wszystkie dostępne na rynku konsole oraz PeCety. Będzie to jednocześnie zapowiedź cyklu gier czerpiących swą fabułę z magicznego świata Narnii.

Counter-Strike 2 gratis z kartami Radeon X800 Pro i XT?

eLKaeR, 11 maja 2004, 14:14

Wprawdzie gry Half-Life 2 fizycznie nie odnotowano jeszcze w sklepach, ale znany zachodni serwis The Inquirer informuje, iż projekt ów będzie rozwijany analogicznie do swojego poprzednika. Mianowicie w oparciu o rzeczoną „dwójkę” ma powstać nominalny sequel Half-Life: Counter-Strike.

Microsoft ogłosił dokładną datę premiery Halo 2

Krystian Smoszna, 11 maja 2004, 13:46

Wszyscy posiadacze konsoli Xbox, zainteresowani sequelem gry Halo: Combat Evolved, mogą rozpocząć odliczanie dni do oficjalnej premiery. W dniu dzisiejszym firma Microsoft podała do publicznej wiadomości informację, że gra ostatecznie trafi na półki sklepowe 9 listopada bieżącego roku.

RenderWare obejmuje platformę N-Gage

Fajek, 11 maja 2004, 13:44

Firma Nokia, jeden z największych producentów urządzeń mobilnych na świecie, poinformowała o podjęciu długoterminowej współpracy z firmą Criterion Software®, czołowym w skali światowej producentem narzędzi z zakresu oprogramowania pośredniego i technologii przeznaczonych do tworzenia gier. Oznacza to, że twórcy gier na platformę N-Gage™ będą mogli korzystać z pakietu RenderWare®.

Właściciele PC dostaną Pitfall: The Lost Expedition
Właściciele PC dostaną Pitfall: The Lost Expedition

eLKaeR, 11 maja 2004, 12:12

Autorzy komputerowych edycji Tony Hawk’s Pro Skater 4, Kelly Slater’s Pro Surfer i Wakeboarding Unleashed Featuring Shaun Murray (pracownicy Beenox Studios) przygotowują teraz PeCetową wersję (wydawca: Aspyr Media; premiera: 3. kwartał 2004) konsolowej (PS2, Xbox, GC i GBA) gry przygodowo-zręcznościowej pt. Pitfall: The Lost Expedition. Produkt ów jest szóstą częścią słynnej serii, zainaugurowanej dokładnie w 1982 roku. Esencję zabawy stanowią przypadki osobnika imieniem Pitfall Harry, eksplorującego pozornie niedostępne tereny kontynentu południowoamerykańskiego i zbierającego po drodze rozmaite skarby.

SEGA wydawcą The Matrix Online

Krystian Smoszna, 11 maja 2004, 11:39

W przypadku gry The Matrix Online, powiedzenie „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” pasuje jak ulał. Po rezygnacji firmy UbiSoft z wydania programu, wielu branżowych fatalistów postawiło na nim krzyżyk i przewidziało rychły upadek całego projektu. Okazuje się jednak, że sprawy nie mają się źle, głównie dzięki firmie SEGA, która zawierając stosowną umowę z Warner Bros. podjęła się publikacji gry.

Powodzenia maturzyści! (11/05/04)

Redakcja GRYOnline.pl, 11 maja 2004, 10:59

Dziś rozpoczyna się egzamin dojrzałości, potocznie zwany maturą. W związku z tym redakcja GRY-OnLine życzy wszystkim tegorocznym maturzystom jak najlepszych wyników, lekkiego pióra i otwartego umysłu, aby wydarzenie to było w przyszłości przez Was jak najlepiej wspominane.

UFO: Extraterrestials - czeska gra strategiczna nawiązująca do UFO: Enemy Unknown
UFO: Extraterrestials - czeska gra strategiczna nawiązująca do UFO: Enemy Unknown

Krystian Smoszna, 11 maja 2004, 10:55

UFO: Extraterrestrials to nowa gra strategiczna z podziałem na tury, produkowana przez niezależne czeskie studio Chaos Concept. Jak na razie autorzy nie udostępnili zbyt wielu informacji na jej temat, ale ujawnione wczoraj screenshoty prezentują się bardzo obiecująco i sprawiają, że jest to projekt, którego fani klasycznych gier z serii UFO nie powinni lekceważyć.

Powrót na tajemniczą wyspę - Return to Mysterious Island

Elrond, 11 maja 2004, 10:37

Pamiętam jak małym dziecięciem będąc do moich rąk trafiła książka autorstwa Juliusa Verne'a, nota bene uznawanego przeze mnie za jednego z prekursorów fantasy/SF, zatytułowana Tajemnicza Wyspa. Niewyspanie i przekrwienie oczu spowodowane czytaniem pod kołdrą przy latarce z nawiązką rekompensowała przygoda, którą przeżywałem wraz z bohaterami powieści. Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość, iż będę mógł powrócić na wyspę swoich lat dziecięcych za sprawą firmy Kheops Studio, która zajmuje się tworzeniem gry Return to Mysterious Island. Wydania rzeczonego tytułu podjęła się The Adventure Company, której to firmy raczej nie trzeba przedstawiać fanom przygodówek, a termin pojawienia się gry na półkach sklepowych oscyluje gdzieś w okolicach końca roku.

PeCet emuluje PeCetową grę Another World
PeCet emuluje PeCetową grę Another World

eLKaeR, 11 maja 2004, 09:44

Aplikacja pt. ScummVM (vide news z 16 marca 2004) umożliwia bezproblemowe uruchomienie w nowoczesnych komputerach osobistych mnóstwa klasycznych przygodówek – m.in. Sam & Max Hit the Road, Beneath a Steel Sky, Loom, Broken Sword i Flight of the Amazon Queen. Nadchodząca wersja 0.6.1 rzeczonego programu wprowadzi szereg ulepszeń np. w obsłudze Full Throttle, The Curse of Monkey Island i The Dig. Zamierzano także zaimplementować emulację pamiętnej gry Another World (alias Out of This World), ale ostatecznie podjęto decyzję o stworzeniu w tym celu osobnego projektu o nazwie RAW.

Splinter Cell po raz 3

Elrond, 11 maja 2004, 09:28

Po ogromnym sukcesie komercyjnym serii Splinter Cell, na który przełożyła się z pewnością znakomita grywalność oraz bardzo dobre przyjęcie jej przez graczy, wielu fanów z pewnością zastanawia się czy Sam Fisher powróci. Jednak pytanie nie powinno brzmieć "czy" ale "kiedy" bowiem jak wiadomo nie zabija się kury znoszącej złote jajka. Wszyscy, którzy wierzyli w powstanie 3 części Splinter Cell mogą sobie pogratulować bowiem firma Ubisoft na wczorajszej konferencji przed targami E3 poinformowała, iż w postać Sama Fishera wcielimy się pod koniec roku.

Dreamfall (aka The Longest Journey) – strona, informacje o fabule, bohaterach...
Dreamfall (aka The Longest Journey) – strona, informacje o fabule, bohaterach...

Łosiu, 11 maja 2004, 09:28

Liczne prośby, petycje i postulaty jakie na przestrzeni kilku lat wystosowali fani znakomitej gry przygodowej The Longest Journey do jej twórców, firmy Funcom, opłaciły się. Już od dłuższego czasu wiemy, iż Ragnar Törnquist (szef projektu The Longest Journey) wraz z kolegami opracowuje sequel tej przygodówki. Nosi on tytuł Dreamfall, a wczoraj, na dzień przed rozpoczęciem się targów E3 otwarto jego oficjalną stronę internetową oraz ujawniono szczegóły dotyczące fabuły, miejsca akcji oraz bohaterów. Reasumując szykuje się spora dawka znakomitej rozrywki.