Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2004

Konsola Eve będzie korzystać z PeCetowych danych
Konsola Eve będzie korzystać z PeCetowych danych

eLKaeR, 13 maja 2004, 19:55

Niebawem dzięki zapowiedzianej właśnie kieszonkowej konsoli Eve tajwańskiej firmy VIA Technologies będzie można uczynić mobilną właściwie każdą grę PeCetową. Wystarczy jedynie, że przeniesiemy (połączenie kablowe lub bezprzewodowe) konkretny tytuł z komputera na twardy dysk rzeczonego urządzenia – potem pozostanie już tylko rozkoszna zabawa w metrze, szkole, parku etc. Ponadto inżynierowie uaktywnią opcję odtwarzania cyfrowego dźwięku (np. MP3 i WMA) i ruchomego obrazu (m.in. AVI i MPEG). Mamy przyjemność zaprezentować Szanownym Czytelnikom szczegółowe dane techniczne niniejszej „maszynki”, jak również jej projekt graficzny.

Nowości ze świata Sims 2
Nowości ze świata Sims 2

Kull, 13 maja 2004, 16:47

Anonimowe źródła donoszą, jakoby prace nad grą Sims 2 zostały już zakończone, a data premiery została wyznaczona na 17 września tego roku. Miłośnicy gry mogą zaś rozpocząć już zabawę z Simsami, dzięki The Sims 2 Body Shop.

Najlepsze trailery do gier - E3 2004: dzień drugi

FTP Admin, 13 maja 2004, 16:03

Specjalnie dla was zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze trailery gier (PC oraz konsole), jakie zostały zaprezentowane i udostępnione do tej pory w sieci przy okazji trwających właśnie w Los Angeles targów E3 2004.

Jaki kurs obierze id Software po ukończeniu Doom 3?

eLKaeR, 13 maja 2004, 15:55

Trwają kolejne targi E3 (Electronic Entertainment Expo), które po raz trzeci goszczą ciągle projektowaną grę z gatunku FPS pt. Doom 3. Pokazano szerokiej publiczności m.in. następny film reklamowy (7,3 MB), jak również oficjalnie potwierdzono termin komercyjnej premiery. Moment rynkowego debiutu PeCetowej i konsolowej (Microsoft Xbox) edycji „Zagłady #3” nadejdzie według korporacji wydawniczej Activision latem bieżącego roku. Natomiast odpowiedzialni za niniejsze dzieło pracownicy firmy developerskiej id Software już myślą o zupełnie nowym przedsięwzięciu.

Madden NFL 2005 pod znakiem defensywy

eLKaeR, 13 maja 2004, 12:55

Zgodnie z przewidywaniami w sierpniu bieżącego roku powinna zadebiutować gra Madden NFL 2005 w wersji PeCetowej i konsolowej (Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance). Korporacja Electronic Arts jak zwykle uzyskała oficjalną licencję profesjonalnej ligi NFL (National Football League), co zaowocuje zaimplementowaniem autentycznych zespołów (np. Dallas Cowboys, Oakland Raiders, New England Patriots, Denver Broncos i New York Giants) i mnóstwa rzeczywistych zawodników (m.in. pochodzący z Polski kopacz Sebastian Janikowski).

Zapowiedziano Notorious: Die to Drive

Elrond, 13 maja 2004, 12:33

Patrząc na wydawane ostatnio czy też zapowiadane na najbliższe miesiące tytuły gier, nie można oprzeć się wrażeniu, że fani produkcji samochodowych, zarówno tych "czystych" jak i kombinowanych np. ze zbrojnym likwidowaniem oponentów, nie będą narzekać na brak materiału do grania. Wystarczy wymienić Need for Speed Underground, Midnight Club II, Juiced, Mashed czy wspominany wczoraj Crashday. Wydawać by się mogło, że już nic nie wciśnie się pomiędzy terminy wydawania kolejnych "ścigałek" a jednak. Korporacja Ubisoft poinformowała właśnie, iż zamierza wyprodukować i wydać Notorious: Die to Drive. W chwili gdy czytacie te słowa na targach E3 powinna rozpocząć się oficjalna prezentacja tytułu szerszej publiczności.

Nadchodzi młody Dante – nadchodzi Devil May Cry 3!
Nadchodzi młody Dante – nadchodzi Devil May Cry 3!

ComCo, 13 maja 2004, 11:18

Pierwsze plotki o trzeciej odsłonie serii Devil May Cry pojawiły się jeszcze na krótko przed targami E3 2004. W końcu DMC to jedna z najlepszych gier akcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się na platformie Sony PlayStation 2, zaś potencjału, który drzemie w tym tytule nie można przedwcześnie zmarnować. Firma Capcom bez wahania zdecydowała, że Dante powróci. Powróci, ale będzie o wiele młodszy!

10 najlepiej sprzedających się gier w USA (13/05/04)

Elrond, 13 maja 2004, 11:12

Serwis NPD Group jak co tydzień przedstawił listę najlepiej sprzedających się gier w USA przeznaczonych na PeCety w okresie 25.04-01.05. Zestawienie obejrzeć możecie w dalszej części newsa, natomiast w tym miejscu wtrącę swój komentarz - duże zdziwienie wzbudziła u mnie detronizacja takich tytułów jak Far Cry czy UT2004 oraz bezsprzeczne panowanie gier od NCSoftu.

Nokia zapowiada na sezon 2004-2005 osiem nowych gier

Fajek, 13 maja 2004, 10:47

Firma Nokia zapowiedziała wydanie ośmiu nowych gier na platformę N-Gage. Gry te należą do różnych gatunków: od gier wyścigowych i sportowych po strategiczne i RPG. Wzbogacają one ofertę tytułów dostępnych na konsolę N-Gage, a ponadto wykazują zaawansowanie techniczne oraz zalety witryny N-Gage Arena i mobilnych gier wieloosobowych. Witryna N-Gage Arena skupia ogólnoświatową społeczność internetową graczy mobilnych, którzy komunikują się i rywalizują ze sobą na całym globie. Osiem nowych gier to: Civilization, DRIV3R, FIFA 2005, King of Fighters, Glimmerati, Rifts, SSX Out of Bounds i Xanadu Next.

Europejski oddział Konami anonsuje nową grę z serii Yu-Gi-Oh! Power of Chaos

Krystian Smoszna, 13 maja 2004, 10:45

Europejski oddział Konami zapowiedział wydanie nowej, trzeciej już na PC gry z serii Yu-Gi-Oh! Power of Chaos, która jest komputerową adaptacją popularnego serialu anime pod tym samym tytułem.

Nascar 2005 na PC

ComCo, 13 maja 2004, 10:42

PeCetowi fani gier wyścigowych mają jedno wymaganie: chcą dostać kolejną część serii Nascar na swoją platformę! Tymczasem, zapowiedziany na tegorocznych targach E3 Nascar 2005: Chase For The Cup kierowany jest docelowo jedynie do posiadaczy konsol nowej generacji (PlayStation 2, Xbox oraz GameCube). Zachodni dziennikarze postanowili dokładnie wybadać całą sprawę i okazało się, że Nascar 2005 na PC będzie... Ale trochę później...

UFO: Aftershock - oficjalna strona, pierwsze screenshoty i trailer
UFO: Aftershock - oficjalna strona, pierwsze screenshoty i trailer

Krystian Smoszna, 13 maja 2004, 10:21

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Was o ogłoszeniu prac nad nową grą z serii UFO a już dzisiaj możemy Wam udostępnić pierwsze screenshoty oraz trailer, które firma Cenega pokazała na targach E3, przy okazji umieszczając je także na łamach nowopowstałej strony, znajdującej się w tym miejscu.

Counter-Strike trybem multiplayer w Half-Life 2. "Silnik" graficzny Source w Half-Life.

eLKaeR, 13 maja 2004, 10:10

Według niedawnych nieoficjalnych doniesień znana korporacja ATI Technologies miała zaplanować dołączanie do kart typu Radeon X800 (modele: Pro i XT) specjalnego kuponu promocyjnego, umożliwiającego nabywcom otrzymanie za darmo drugiej części głośnej gry Half-Life: Counter-Strike. Tymczasem tegoroczne targi E3 (Eletronic Entertainment Expo) dostarczyły interesujących informacji, związanych z niniejszym tematem.

Walki w Normandii od Matrix Games i SSG

Elrond, 13 maja 2004, 09:26

Wydarzenia II Wojny Światowej są bardzo "wdzięcznym" natchnieniem twórców gier strategicznych, szczególnie tych rozgrywających się turowo. Temat inwazji w Normandii był już poruszany wielokrotnie, z mniejszym lub większym powodzeniem, teraz natomiast walki te zamierzają nam przybliżyć firmy Matrix Games oraz Strategic Studies Group, które rozszerzają serię gier opartych na przełomowych bitwach (The Ardennes Offensive, Korsun Pocket i Across the Dnepr) o Battles In Normandy.