Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 maja 2004

Najlepsze trailery do gier - E3 2004: Epilog

FTP Admin, 17 maja 2004, 16:32

Specjalnie dla was zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze trailery gier (PC oraz konsole), jakie zostały zaprezentowane i udostępnione w sieci przy okazji tegorocznych targów E3 2004.

Strona internetowa Medal of Honor: Pacific Assault
Strona internetowa Medal of Honor: Pacific Assault

Franko, 17 maja 2004, 16:20

Electronic Arts uruchomiło stronę internetową gry Medal of Honor: Pacific Assault, która na półki sklepowe zawita we wrześniu tego roku. Znów rzuceni zostaniemy w wir II Wojny Światowej, lecz tym razem teatrem zmagań będzie Pearl Harbor czy chociażby wyspa Tarawa Island. Słowem „wcieleni” w niejakiego Tommy'ego Conlina (marines) uratujemy „tereny” Pacyfiku od japońskiej dominacji.

Strona internetowa Warhammer 40,000: Dawn of War
Strona internetowa Warhammer 40,000: Dawn of War

Franko, 17 maja 2004, 15:23

Firma THQ poinformowała o starcie strony internetowej gry autorstwa studia Relic Entertainment. Warhammer 40,000: Dawn of War, bo o niej mowa, będzie kolejną odsłoną znanej i lubianej „sagi” o tak samo brzmiącym tytule (oczywiście pomijając drugi człon). Zapewne nie ma osób, którym nic on nie mówi, ale będąc w redakcyjnym obowiązku i tak rzucę parę suchych faktów dla niedoinformowanych czytelników.

Świetlana przyszłość Xbox Live?

Elrond, 17 maja 2004, 13:52

Powiedzmy sobie szczerze, przyszłość gier komputerowych to Internet, przynajmniej w 99%. I nie mówię tu o ich sprzedaży w e-sklepach tylko o rozgrywkach sieciowych, o tytułach skupiających społeczności graczy rzędu dziesiątek czy setek tysięcy. Gigant przemysłu software'owego, firma Microsoft, właśnie z myślą o przyszłych zyskach stworzyła dla swojego "dziecka", Xbox, usługę Live. Pierwsze wrażenia z jej użytkowania nie były zbyt optymistyczne, ale Microsoft cały czas pracuje nad tym aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy. A jakie gry cieszą się największym, sieciowym "wzięciem", zaraz po RPGach i FPSach? No oczywiście (a przynajmniej mnie się tak wydaje) gry sportowe. Niestety, na tym polu firma Microsoft poniosła porażkę, ponieważ jej sportowe produkcje mówiąc ogólnie były słabe. Sytuacja może się jednak diametralnie zmienić, gdyż Microsoft podpisał umowę z Electronic Arts, na

Najmniejszy komputer osobisty świata firmy Sony, będzie korzystał z usług systemu Windows XP

Krystian Smoszna, 17 maja 2004, 13:45

Pod koniec maja na rynku japońskim pojawi się nowy wynalazek firmy Sony, o nazwie Type U. Będzie to seria najmniejszych komputerów osobistych na świecie, które posiadają zainstalowany system Windows XP.

Nowa wersja nieoficjalnego dodatku In the Wake of Gods do Heroes of Might & Magic III już dostępna!
Nowa wersja nieoficjalnego dodatku In the Wake of Gods do Heroes of Might & Magic III już dostępna!

Krystian Smoszna, 17 maja 2004, 13:12

W sieci pojawiła się nowa wersja (3.57f) nieoficjalnego dodatku do Heroes of Might & Magic III: Shadow of Death, zatytułowana In the Wake of Gods. W przeciwieństwie do poprzednich edycji rozszerzenia, autorzy zapakowali wszystko do jednego pliku, dzięki czemu nie będzie już konieczne instalowanie starszych nakładek. Aby cieszyć się zupełnie nowymi funkcjami oferowanymi przez In the Wake of Gods, wystarczy ściągnąć rzeczony plik i zainstalować go zgodnie z podanymi instrukcjami. Reszta zrobi się sama.

Tajemnicze morderstwo w Still Life

Elrond, 17 maja 2004, 12:54

Spędzając kolejne godziny razem z moim ulubionym tytułem często zastanawiałem się jak wyglądałaby gra idealna, taka która łączyłaby w sobie najlepsze cechy z kilku innych. Takie same dywagacje przeprowadzili zapewne panowie z firmy Microids, którzy chcą zaoferować miłośnikom przygodówek ponury klimat rodem z Post Mortem osadzony na zmodyfikowanym silniku Syberii, okraszony sporą ilością przemocy.

Sprawca wycieku Half-Life 2 schwytany!

Krystian Smoszna, 17 maja 2004, 11:29

Niemiecka policja może zaliczyć ubiegły tydzień do niezwykle udanych. Nie tylko udało się jej schwytać autora wirusa Sasser, który wykorzystując błąd w systemach Windows uczynił wiele zamieszania, ale także człowieka odpowiedzialnego za program Phatbot, który spośród wielu swoich funkcji, potrafił m.in. wykradać wszystkie rodzaje danych z atakowanego komputera.

Gamestar publikuje garść szczegółowych informacji na temat Gothic III

Krystian Smoszna, 17 maja 2004, 10:43

Kiedy pod koniec lutego informowaliśmy o planach wydawniczych JoWood na przyszły rok, wspomnieliśmy o rzekomej kontynuacji serii Gothic. Dzisiaj możemy rozwinąć ten temat a to za sprawą publikacji niemieckiego magazynu Gamestar, który na łamach swojej oficjalnej strony zaprezentował garść wieści z obozu firmy w oparciu o tech demo zaprezentowane podczas targów E3.