Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 maja 2004

Interplay nie może sprzedawać gier wykorzystujących licencję Dungeons & Dragons?

Krystian Smoszna, 3 maja 2004, 19:04

O tym, że firma Interplay przehandlowała wszystkie prawa do gier sygnowanych logiem „Dungeons & Dragons” wiadomo już od połowy kwietnia. W zamian, koncern chciał mieć wyłączność na używanie znaku Dark Alliance i wówczas wszystko wskazywało na to, że ją uzyska. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że firma borykająca się z olbrzymimi problemami finansowymi, właśnie w marce Dark Alliance upatrywała największą szansę na wyjście z dołka. Dlatego też, to co stało się ostatnio na oficjalnej stronie Interplay, wywołało spore poruszenie w branży.

Nokia zaanonsowała grę The Elder Scrolls Travels: Shadowkey

Krystian Smoszna, 3 maja 2004, 17:03

W dniu dzisiejszym, koncern Nokia oraz studio Vir2l ogłosiły rozpoczęcie prac nad nową grą z serii The Elder Scrolls Travels, zatytułowaną Shadowkey i przeznaczoną tylko na platformę N-Gage.

Nowy RTS twórców Battle Realms i The Lord of the Rings: The War of the Ring

Krystian Smoszna, 3 maja 2004, 15:39

Firma Liquid Entertainment, znana ze stworzenia dwóch, całkiem niezłych gier strategicznych (Battle Realms oraz The Lord of the Rings: War of the Ring), poinformowała o pracach nad kolejnym produktem tego typu, tym razem osadzonym w którymś ze światów systemu Dungeons & Dragons.

Atari na targach E3 2004

eLKaeR, 3 maja 2004, 09:55

Na razie znamy tytuły dziewięciu gier, które planuje pokazać słynna elektroniczno-rozrywkowa korporacja Atari podczas tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles (11-14 maja 2004). Najprawdopodobniej pojawi się jeszcze szereg tajemniczych produktów, ale mimo wszystko zapraszamy do obejrzenia listy przysłowiowych pewniaków.

Przekształcanie Far Cry w Doom 3
Przekształcanie Far Cry w Doom 3

eLKaeR, 3 maja 2004, 08:55

98% - właśnie taką końcową ocenę wystawił nasz recenzent słynnej grze typu FPS o nazwie Far Cry. Czy równie wysoką notę otrzyma głośny projekt pt. Doom 3, przekonamy się dopiero po jego rynkowym debiucie. Tymczasem możemy do tego stopnia przekształcić pierwszą ze wspomnianych pozycji, aby przypominała rzeczone dzieło firmy id Software.