Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 maja 2004

Jaśniej w sprawie Jagged Alliance 3

eLKaeR, 22 maja 2004, 15:44

Zdążyliśmy Was już wcześniej poinformować o uruchomieniu przez korporację Strategy First specjalnego sieciowego forum dyskusyjnego, zatytułowanego Jagged Alliance 3. Regularnie udziela się tamże Richard Therrien (wysoko postawiony pracownik wspomnianej firmy), którego wypowiedzi rzucają coraz więcej światła na temat JA3.

Uruchamianie gier z konsoli Sega Dreamcast na komputerze klasy PC coraz bliżej!
Uruchamianie gier z konsoli Sega Dreamcast na komputerze klasy PC coraz bliżej!

eLKaeR, 22 maja 2004, 14:44

Oficjalny rynkowy żywot konsoli Sega Dreamcast trwał od 1998 do 2001 roku, ale rzeczony system nadal jest bardzo popularny wśród entuzjastów elektronicznej rozrywki (chociażby ze względu na wyjątkowo prężne funkcjonowanie tzw. sceny). Najprawdopodobniej już za kilka dni użytkownicy PeCetów będą mogli uruchomić w środowisku Windows XP wybrane gry (około dziesięć procent wszystkich wydanych dotychczas tytułów), zadedykowane pierwotnie wspomnianej platformie.

Pierwsza łata Battlefield Vietnam

Elrond, 22 maja 2004, 13:43

Parafrazując znane powiedzenie, że nie ma zbrodni doskonałej i podciągając je pod gry komputerowe można stwierdzić, iż nie ma gry bez błędów. Obecnie to co cieszy nasze oczy i uszy z monitora komputera, nie mówiąc już o innych zmysłach, jest tak skomplikowane, że niemożliwością jest uniknięcie chociażby najmniejszego błędu czy niedociągnięcia. Aby jednak nie tyle zapobiegać co "leczyć" takie objawy wymyślone patche. I dzisiaj taki właśnie patch mogą sobie pobrać miłośnicy i fani gry ze stajni Electronic Arts, Battlefield Vietnam.

Zapowiedziano Snowblind

Elrond, 22 maja 2004, 12:55

Targi elektronicznej rozgrywki E3 zakończyły się już kilka dni temu, ale nadal w Internecie krążą echa dotyczące tego wydarzenia. Jedno z nich udało się nam przechwycić i postanowiliśmy podzielić się nim z wami. Otóż okazało się, że w ferworze wszystkich zapowiedzi, pierwszych rzutów okiem, recenzji itp. w natłoku gier umknęła pozycja zatytułowana Snowblind.

Maniac Mansion Deluxe - absolutnie klasyczna gra przygodowa po tuningu
Maniac Mansion Deluxe - absolutnie klasyczna gra przygodowa po tuningu

eLKaeR, 22 maja 2004, 12:44

The New Adventures of Zak McKracken (vide news z 14 kwietnia 2003), czyli nieoficjalna kontynuacja klasycznej gry przygodowej pt. Zak McKracken and the Alien Mindbenders, była debiutanckim projektem amatorskich developerów spod znaku LucasFan Games. Natomiast kolejnym dziełem owych autorów jest znacznie ulepszona wersja Maniac Mansion (rok premiery: 1987) – produktu marki LucasArts, w którym po raz pierwszy użyto interfejsu SCUMM (Script Creation Utility for Maniac Mansion). Ten ostatni zastosowano później m.in. w The Secret of Monkey Island, Loom i Day of the Tentacle.