Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 maja 2004

Doroczne wyróżnienia Gamespy dla produkcji z E3

Elrond, 20 maja 2004, 15:26

Targi E3 minęły jak zwykle o wiele za szybko. Już posprzątane, pozamiatane a po pustych stoiskach wystawowych hula wiatr. No może mnie trochę poniosło, ale życie i świat gier komputerowych toczy się dalej. Przez targi przewinęło się setki jeśli nie powiedzieć tysiące nowych gier i technologii, wśród których znalazło się z pewnością wiele perełek. Z tych perełek, redaktorzy serwisu Gamespy postanowili wybrać 20 najlepszych i przyznać im nagrody Best of E3: Editor's Choice. A ich wybór prezentujemy w dalszej części tego newsa.

Mega Patch PL 2004 Delux

Łosiu, 20 maja 2004, 14:38

Wszystkich miłośników FIFY oraz doskonałej polskiej modyfikacji znanej pod nazwą MEGA PATCH PL 2004 informujemy, iż pojawiła się specjalna jej wersja - MEGA PATCH PL 2004 DELUX. Jest to połączenie wszystkich elementów MPPL 2004, jakie wydane zostały dotąd na Centrum FIFY, a więc MPPL w wersji 1.1 (aktualne składy, koszulki itp. ), Stadion AddOn w wersji 1.1 ( wraz ze Świtem i Polkowicami) oraz Sound AddOn.

Ruszyła akcja pod kryptonimem Gordon

Elrond, 20 maja 2004, 14:03

Pierwsza część Half-Life zaistniała na rynku jakiś (dłuuugi) czas temu, na drugą część jeszcze poczekamy (oby krócej). Co więc robią prawdziwi fani Half-Life oczekując pojawienia się produktu swojego życia? Otóż biorą sprawy w swoje ręce i tworzą własną grę. Oczywiście nie jest to produkt na miarę wspomnianych produkcji ale oferuje poziomy inspirowane obydwiema częściami Half-Life a co więcej jest zupełnie darmowy.

Jak wyglądać będą przyszłe wcielenia Gamecube i Gameboy

Elrond, 20 maja 2004, 11:48

Na łamach serwisu Action Trip pojawił się dość ciekawy news, który może okazać się tylko plotką ale ... nie musi. Dotyczy on charakterystyk przyszłych wcieleń Gamecube oraz Gameboy. Na prawdziwość tych informacji przyjdzie nam zapewne jeszcze sporo poczekać ale przecież można sobie pogdybać.

Zaanonsowano The Polar Express, będącą komputerową adaptacją filmu animowanego pod tym samym tytułem
Zaanonsowano The Polar Express, będącą komputerową adaptacją filmu animowanego pod tym samym tytułem

Krystian Smoszna, 20 maja 2004, 11:20

The Polar Express to gra z gatunku action/adventure, w całości oparta na filmie animowanym pod tym samym tytułem, który w kinach zadebiutuje pod koniec listopada. Obraz wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa („Powrót do Przyszłości”, „Forrest Gump”) opowiada historię chłopca, który traci wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W noc wigilijną dostaje on niepowtarzalną okazję przejażdżki fantastycznym pociągiem, który zabierze go aż na biegun północy, do siedziby rozdającego prezenty, sympatycznego staruszka. Oczywiście po drodze spotka go wiele zapierających dech w piersiach przygód, pozna też kilka unikalnych pod każdym względem postaci.

3D Striptease - demo erotycznego FPS już dostępne!
3D Striptease - demo erotycznego FPS już dostępne!

Krystian Smoszna, 20 maja 2004, 09:50

Już w legendarnym Duke Nukem 3D istniała opcja rzucania pieniędzy striptizerkom, które na widok zielonych papierków odsłaniały graczowi swoje piersi i wówczas była to seksualna rewolucja w grach FPS. Autorzy gry 3D Striptease, John i Jason Piel powielili ten pomysł, ale posunęli się znacznie dalej. Wykonując określone czynności można bowiem rozebrać panienkę do naga.

Spider-Man i seria gier od Activision

ComCo, 20 maja 2004, 09:42

Drugi film z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej wejdzie na ekrany kin pod koniec czerwca, zaś w okolicach tego terminu powinna pojawić się również kolejna gra od Activision, dotycząca oczywiście przygód Petera Parkera (PC, konsole nowej generacji). To jednak dopiero początek góry lodowej. W planach firmy znajduje się już trzecia odsłona wirtualnej adaptacji obrazu kinowego (na podstawie Spider-Man 3), a także tytuł niezwiązany bezpośrednio z filmem, ale dotyczący historii opisywanego superbohatera.

PlayStation One razy 100 milionów!

ComCo, 20 maja 2004, 08:51

Konsola stacjonarna PlayStation One, zwana zwyczajowo „Szarakiem”, zadebiutowała na rynku pod koniec 1994 roku. Praktycznie z miejsca zyskała jednak olbrzymią popularność i jej dystrybucja objęła aż 120 krajów na naszym globie (liczba dostępnych tytułów przekroczyła zaś 7,300). Korporacja Sony zanotowała kolejny krok milowy, związany ze swoim produktem - w ciągu niecałych 10 lat wyprodukowano bowiem aż 100 milionów egzemplarzy wspomnianej „maszynki”!

Grand Theft Auto: The Movie? - to tylko plotki

ComCo, 20 maja 2004, 08:16

Tworzenie pełnometrażowych obrazów na podstawie znanych gier video to coraz częstsza praktyka w Hollywood. Wystarczy wymienić tylko kilka projektów, których produkcja trwa już od jakiegoś czasu, aby przekonać się o skali zjawiska. Do kin trafią filmy na podstawie m.in. BloodRayne, Devil May Cry, Onimusha, Far Cry, Alone In The Dark, Dead Or Alive, Prince Of Persia czy serii Tekken. Czy do tego grona dołączy równie popularny „złodziej samochodów”?