Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 maja 2004

Sports Interactive w mariażu z Out Of The Park

Elrond, 6 maja 2004, 13:37

To, że Ameryka dziwnym krajem jest wiadomo nie od dawna. Jak również to, że prawie kultem otaczana jest gra polegająca na waleniu pałką w piłeczkę i ganiania za nią, przez Amerykanów nazywana baseballem a u nas potocznie palantem. Fanów owego sportu zaciekawi zapewne fakt, iż niezależny developer, firma Out of the Park Developments podpisała właśnie porozumienie z weteranami menadżerów piłkarskich, Sports Interactive. Porozumienie to obejmuje oczywiście wspólne stworzenie menadżera baseballu.

Przebarwianie kieszonkowej wersji gry Red Faction

eLKaeR, 6 maja 2004, 10:44

Zapewne pamiętacie pierwszą odsłonę cyklu Red Faction, wydaną w wersji PC pod koniec 2001 roku. Nie powinna także umknąć Waszym oczom i uszom mobilna edycja niniejszej gry FPS, zadedykowana konsoli N-Gage. Jednakże mogliście nie zauważyć interesującej (aczkolwiek nieautoryzowanej) modyfikacji rzeczonego kieszonkowego programu, noszącej nazwę Green Faction i rozpowszechnianej za pośrednictwem Internetu.

Zapowiedziano opętanie - Possession

Elrond, 6 maja 2004, 10:12

Stwierdzenie, że w grach komputerowych (chodzi o pomysł na rozgrywkę) wymyślono już wszystko, jest trochę na wyrost. Ale przyznacie sami, iż prawdopodobieństwo pojawienia się gry nowatorskiej można porównać do szansy uderzenia meteorytu w nasze sąsiedztwo. To znaczy, że może się wydarzyć ale nie wiadomo kiedy i czy w ogóle. Z tym większym zainteresowaniem przeczytałem wzmiankę o najnowszym produkcie firmy Blitz Games zatytułowanym Possession czyli opętanie po naszemu.

Microsoft na targach E3 (06/05/04)

Krystian Smoszna, 6 maja 2004, 09:32

Koncern Microsoft przedstawił listę gier, których prezentacja odbędzie się na targach E3. „Gigant z Redmond” poszedł na całość i zamiast koncentrować się tylko na swoich produktach, postanowił pokazać wszystkie największe tytuły, jakich mogą spodziewać się gracze w najbliższej przyszłości. W tym celu wynajęto nawet drugi pawilon, co jest oczywiście ewenementem tegorocznych targów.

CDV Software na targach E3 2004

ComCo, 6 maja 2004, 09:21

Jedenasty maja oznacza dla graczy i wydawców początek tegorocznej edycji targów E3 (Electronic Entertainment Expo), które odbędą się w Los Angeles. Tymczasem, korporacja wydawnicza CDV Software podała nazwy pięciu tytułów, których prezentacje zaplanowała na wspomnianą ekspozycję. W poniższym zestawieniu dominują strategie czasu rzeczywistego (RTS), jest również jedna produkcja skierowana do trochę starszych graczy.

Garrett znowu w akcji, czyli ukończono developing Thief: Deadly Shadows!

ComCo, 6 maja 2004, 09:02

Wielbiciele unikatowej serii Thief (sklasyfikowanej jako First Person Perspective Sneaker, gdyż walka schodzi w niej na drugi, albo nawet trzeci plan) mają powody do radości. Potwierdziły się bowiem wcześniejsze spekulacje o ukończeniu prac nad trzecią odsłoną cyklu, noszącą podtytuł Deadly Shadows - całość uzyskała właśnie status „gold” i trafiła do tłoczni (proces powielania, pakowania, etc.).

Cenega anonsuje kolejną grę z serii UFO, zatytułowaną Aftershock

Krystian Smoszna, 6 maja 2004, 08:35

Publikując listę gier przewidzianych przez firmę Cenega na targach E3, wspomnieliśmy o dwóch produktach, których tytuły owiane były tajemnicą. Dzisiaj wiemy, że jednym z nich jest UFO: Aftershock, czyli kolejny program ze znanej serii gier strategicznych, opowiadających o walce ludzi z kosmicznym okupantem.

Soldner: Secret Wars dopiero za miesiąc

ComCo, 6 maja 2004, 08:21

Ciężko policzyć, ile tak dokładnie czekamy na najnowszą, taktyczną grę akcji rodem ze studia Wings Simulations, pt. Soldner: Secret Wars. Ostatnie doniesienia wskazywały na debiut programu jeszcze w tym miesiącu, jednak firma Encore została zmuszona do przesunięcia premiery aż do 22 czerwca bieżącego roku.

El Matador, czyli nowa gra action-adventure od Cenegi
El Matador, czyli nowa gra action-adventure od Cenegi

ComCo, 6 maja 2004, 08:05

Korporacja wydawnicza Cenega ujawniła właśnie swój najnowszy projekt, powstający we współpracy z zespołem developerskim Plastic Reality Technologies. Pomimo tego, iż do wiadomości publicznej wydostały się jedynie mocno ogólne informacje, powstająca produkcja zapowiada się naprawdę ciekawie.

Square Enix, Namco i Midas Interactive na targach E3

Krystian Smoszna, 6 maja 2004, 08:03

Chociaż największe święto branży elektroniczno-rozrywkowej – targi E3 - rozpoczynają się już w przyszłą środę, nie jest jeszcze za późno, aby przedstawić Wam kolejne firmy i ich produkty, jakie podczas trzydniowej imprezy zostaną pokazane. Tym razem skupiliśmy się na trzech producentach gier na konsole.

Na E3 twórca Dark Age of Camelot zaanonsuje swój nowy produkt z gatunku MMO
Na E3 twórca Dark Age of Camelot zaanonsuje swój nowy produkt z gatunku MMO

Łosiu, 6 maja 2004, 07:54

Minęło blisko dwa lata od czasu kiedy firma Mythic Entertainment, która zasłynęła w szerokim świecie znakomitym tytułem z gatunku MMOcRPG - Dark Age of Camelot, napomknęła o tym, iż rozpoczyna prace nad kolejnym tytułem, również MMO, zatytułowanym Imperator. Dziś na kilka dni przed rozpoczęciem się targów E3, Mythic zapowiada, że w czasie trwania tej imprezy wyjawi więcej informacji na temat swojego nowego projektu oraz wystosuje oficjalną jego zapowiedź.

Top 10 gier w US (06/05/04)

ComCo, 6 maja 2004, 07:42

Wydaję się, że gusta amerykańskich graczy nie zmieniają się, a jeśli zmieniają - to bardzo powoli. Na czele kolejnego zestawienia bestsellerów wśród gier komputerowych znajdziemy trzy nowe strzelanki pierwszoosobowe: Battlefield Vietnam, Far Cry i Unreal Tournament 2004. Pozostała część listy (obejmuje tydzień, zakończony 24 kwietnia bieżącego roku) uległa tylko drobnym przetasowaniom (z dwoma wyjątkami: Call of Duty pożegnał się z rankingiem, zaś do TOP 10 powróciła drugaczęść wirtualnych przygód Harry'ego Pottera, tj. Harry Potter and The Chamber Of Secrets).

Tekstowo-graficzne nowości, dotyczące PeCetowej gry na podstawie serialu ER (Ostry dyżur)
Tekstowo-graficzne nowości, dotyczące PeCetowej gry na podstawie serialu ER (Ostry dyżur)

eLKaeR, 6 maja 2004, 07:23

Obecnie telewizja NBC nadaje dziesiąty sezon popularnego serialu pt. ER (Ostry dyżur), wymyślonego przez słynnego amerykańskiego pisarza nazwiskiem Michael Crichton i zainaugurowanego w 1994 roku dzięki hollywoodzkiej wytwórni Warner Bros. Natomiast korporacja developerska Legacy Interactive szykuje PeCetową hybrydę elementów fabularnych, przygodowych, symulacyjnych i strategicznych, bazującą właśnie na rzeczonym filmie odcinkowym. Gotowy produkt wyda koncern Vivendi Universal Games w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Po raz pierwszy poruszyliśmy niniejszy temat dokładnie 23 września 2003, ale teraz chcielibyśmy zaprezentować Szanownym Czytelnikom znacznie więcej konkretnych informacji tekstowych oraz trzy przykładowe zrzuty ekranowe.

Jak brzmi oficjalny tytuł piątej części The Settlers?
Jak brzmi oficjalny tytuł piątej części The Settlers?

eLKaeR, 6 maja 2004, 07:07

Podczas tegorocznej edycji (11-14 maja 2004) targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w amerykańskim mieście Los Angeles szeroka publiczność ujrzy w akcji m.in. piątą część popularnej sagi The Settlers. Koncern Ubi Soft Entertainment ujawnił właśnie pełną oficjalną nazwę rzeczonego produktu.