Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 maja 2004

Pteroglider od twórców Spellscape

Elrond, 18 maja 2004, 15:39

Nie wiem jak wam ale mnie czasami zdarzają się takie dni kiedy nie mam ochoty brnąć przez kolejne questy, biegać po korytarzach podziemnych bunkrów, kryć się w dżunglach, ścigać się w nielegalnych rajdach. To takie dni, kiedy mam ochotę na rozrywkę nie wymagającą ode mnie zbytniego myślenia - chcę po prostu odreagować. Dawno, dawno temu taką grą był dla mnie Raptor, natomiast teraz może nadejść jego sukcesor. Jest nim Pteroglider, nowe wcielenie klasycznego, arcade'owego shootera. A co więcej, jest to gra stworzona przez polską grupę Codeminion, której poprzedni projekt, Spellscape, nadal jest "zamrożony".

Nadjeżdża Big Mutha Truckers 2

Elrond, 18 maja 2004, 15:09

Siedzisz za kierownicą ogromnego osiemnastokołowca. Spoglądasz z pogardą we wsteczne lusterko patrząc na mijane właśnie "pudełeczka", które ich właściciele zwą samochodami. To ty jesteś w prawdziwym samochodzie, to ty jesteś królem szos. Nagle głos z CB przywołuje cię do porządku - Mamuśka Jackson nie lubi jak spóźniasz się z dostawą. Dociskasz pedał gazu i gnasz przed siebie. Tak, tak moi drodzy, już w przyszłym roku na ekrany waszych maszynek ponownie zawita wesoła rodzinka Jacksonów i ich firma "przewozowa".

Unreal Engine 3, a sprawa ilości pamięci na karcie graficznej

eLKaeR, 18 maja 2004, 12:55

Litr czterdziestoprocentowej „przezroczystej”, kilogram kiszonych ogórków, pokerowa talia i obowiązkowo towarzysz przeciwnej płci. Właśnie tak może przedstawiać się pomysł na zorganizowanie domowej imprezy o charakterze przygodowo-zręcznościowym z elementami dynamicznej akcji i licznymi motywami symulacyjnymi. Jeśli wspomniana „domówka” miałaby zostać wzbogacona o grę, zbudowaną w oparciu o Unreal Engine 3 (vide news z 14 maja 2004), to bardzo przydatny okaże się gigabajt pamięci na karcie graficznej.

8 zasad robienia dobrych gier

Elrond, 18 maja 2004, 12:30

Od narodzin pierwszej gry komputerowej twórcy kolejnych ich generacji stają przed ważkim pytaniem: w jaki sposób należy stworzyć grę aby ta odniosła sukces, co w niej zawrzeć a czego unikać, wreszcie jakie kwoty można przeznaczyć na produkcję i jakie technologie wykorzystać? Z tym pytaniem postanowili zmierzyć się panowie biorący udział w panelowej dyskusji o wszystko mówiącym tytule 8 Rules for Making Great Games (8 zasad robienia dobrych gier), która odbyła się podczas tegorocznych targów E3. Uczestnikami byli John Schappert, wiceprezes EA Canada, Grant Collier, prezes Infinity Ward, Tim Willits, współwłaściciel i główny projektant id Software oraz Jordan Mechner, niezależny projektant gier, który brał udział m.in. przy tworzeniu Prince of Persia: The Sands of Time. Poniżej przedstawiamy konstruktywne wnioski do jakich doszli uczestnicy tej dyskusji.

Ballance - Nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowo-logiczna
Ballance - Nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowo-logiczna

Krystian Smoszna, 18 maja 2004, 11:27

Ballance to nowa, niskobudżetowa gra zręcznościowa-logiczna, przygotowana przez niemieckie studio Cyparade. Jak to zwykle w tego typu produktach bywa, fabuła jest najmniej istotnym elementem programu. Ot, po prostu istnieje sobie kulka, która musi się przedostać z jednego punktu do drugiego za pomocą osadzonego w przestrzeni korytarza, pełnego kanałów, tuneli i ramp. Początkowo zadanie nie należy do specjalnie skomplikowanych. Dopiero w trakcie pokonywania kolejnych plansz, pojawia się coraz więcej elementów charakterystycznych dla gier logicznych, w których trzeba ostro ruszyć mózgownicą.

Top 20 gier w UK (18/05/04)

eLKaeR, 18 maja 2004, 10:55

Siedmiomilowymi krokami nadchodzą tegoroczne futbolowe Mistrzostwa Europy w Portugalii, więc wirtualna symulacja piłkarska pt. UEFA Euro 2004 wysunęła się na pierwszą pozycję w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 11 maja 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 8 do 15 maja 2004.

Od 2 lipca 2004 Half-Life 2 zadziała na PeCetach klasy Microsoft DirectX 6.0 i lepszych?

eLKaeR, 18 maja 2004, 09:55

Amerykański sklep internetowy Wal-Mart przyjmuje właśnie zamówienia przedpremierowe od klientów, chcących nabyć grę Half-Life 2. Według karty produktu oficjalny rynkowy debiut niniejszej pozycji nastąpi 2 lipca 2004, natomiast minimalne wymagania systemowe obejmą m.in.: procesor główny 700 MHz, 128 MB RAM i akcelerator graficzny kompatybilny z interfejsem Microsoft DirectX 6.0. Większość z rzeczonych informacji wydaje się znajdować potwierdzenie w ostatnim wywiadzie, udzielonym przez Gabe Newella z firmy Valve Software sieciowym dziennikarzom z Half-Life Radio.

Ruszyła oficjalna strona Need for Speed: Underground 2
Ruszyła oficjalna strona Need for Speed: Underground 2

Krystian Smoszna, 18 maja 2004, 09:44

W ramach podgrzewania atmosfery wokół Need for Speed: Underground 2, firma Electronic Arts uruchomiła oficjalną stronę rzeczonego produktu, który już jesienią zadebiutuje na następujących platformach sprzętowych: PC, PlayStation 2, Xbox oraz GameCube.

Trzy nowe słowa runiczne w Diablo II

Phoenix, 18 maja 2004, 09:00

Zapewne miłośnicy Diablo II pamiętają, jak wieczorem 28 października 2003 roku na łamach serwerów Battle.net wprowadzony został oficjalnie Patch v1.10? My napisaliśmy o tym już kolejnego dnia w wiadomości „Nawet piekło zamarzło... v1.10 do Diablo II już jest!”. Myślę jednak, że znacznie mniej osób wie o tym, iż włodarze firmy stwierdzili wtedy, iż jest to ostatnia poprawka programowa dla tej wspaniałej gry. Jednak jak się okazuje wcale nie potrzeba żadnych łatek, aby wprowadzić do świata gry nowości...

Pro Evolution Soccer 3 Platinum (PS2) – tańsza reedycja piłki, jakich mało!
Pro Evolution Soccer 3 Platinum (PS2) – tańsza reedycja piłki, jakich mało!

Banzaai, 18 maja 2004, 08:42

Posiadacze PS2, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z Pro Evolution Soccer 3, mogą teraz szybko nadrobić ten błąd. Tytuł ten właśnie pojawił się w Europie w edycji platynowej, a więc w znacznie niższej cenie (poprzednia oficjalna cena wersji na PS2 w Polsce – 259 zł).